Ozonolýza

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Dobrý deň,
Chcem sa zahrať litlle s oxidáciou piperínu, potrebujem nejakú orientáciu a radu o nebezpečenstve .
Vidím dokumenty, ktoré tvrdia, že z 1 g piperínu v acetóne s 5 % H2O prostredníctvom ozonolýzy vznikne 500 mg piperónu s kom erčným generátorom ozónu 100 mg/h, trvá 8 hodín. A potom extrahovať dietyléterom, ale dietyléter nie je rozpustný v acetóne? alebo musím po skončení reakcie naplniť vodou a extrahovať? alebo možno možno Piperonal dekantovať

-Táto reakcia je potrebná v extrémne studenom kúpeli?
-Mám ozónový generátor s prívodom O2 s kapacitou 10 g/h, s takýmto väčším množstvom ozónu sa dá čistiť oveľa rýchlejšie? 1 g piperínu sa môže rozštiepiť za 6 minút?
-Je potrebné roztok prelievať bublinkami alebo len prepustiť plyn na vrch roztoku a miešať?
- Môže sa piperón znehodnotiť, ak je čas príliš dlhý

Vďaka
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Úplné odhalenie: nerobil som to, takže možno nechajte potvrdiť odborníka, ale prihadzujem svoje 2 forinty
Pokiaľ viem, oxidácie sú citlivé na čas a teplotu, tipoval by som, že z tohto dôvodu je potrebný ľadový kúpeľ.
Viac ozónu nemusí nevyhnutne znamenať viac produktu alebo rýchlejšie, môže to znamenať len nadmernú oxidáciu vášho produktu do jeho viac oxidovaného stavu.
Myslím, že by ste ho museli prebublať.
Ak je mdp2p nejakým ukazovateľom, potom áno, ponechanie na vzduchu a svetle ho znehodnotí.
Do existujúceho postupu vnášate veľa úprav, ak je cieľom nejaký mf produkt, tak postupujte čo najbližšie, ak je cieľom vyjebať a zistiť, tak robte čokoľvek, ale urobte správu, prosím!
Skúste to spraviť správne s uvedenými podmienkami, alebo čo najbližšie k nim, potom by som priniesol úpravy, má to najväčší zmysel.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
vďaka človeče, vidím video, ktoré promt a ozonolysis in other molecule in youtube and the chem use a extreme cold bath and claim that can be carried -10 or -70 celcius, and dont bubble, only pass in one neck the gas of a 3 neck flask, so the ozone only pass in the top of a stirring solution. Ale áno, možno je bublina rýchlejšia a účinnejšia. Rád by som dostal nejakú radu, pretože viem, že pri ozóne, rozpúšťadle a teplote môže dôjsť k výbuchu.

Odkaz na video
 
Top