Syntéza fenylacetónu (P2P) prostredníctvom etylglycidátu BMK

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
E6r9ND8StG

Tento postup syntézy fenylacetónu (P2P) predstavuje jednoduchý spôsob, ako získať fenylacetón z etylglycidátu BMK a jeho syntézu z benzaldehydu. PMK etylglycidát sa môže hydrolyzovať na P2P. Táto reakcia nie je citlivá na vodu ako syntéza metylglycidátu BMK. Je tu taká výhoda ako pomerne vysoký výťažok konverzie (82 % z benzaldehydu na P2P). Okrem toho reakcia nevyžaduje žiadne komplikované zariadenie a dá sa ľahko rozšíriť.

Zariadenie a sklo.


Reagencie.

  • Dimetylformamid 900 ml.
  • Benzaldehyd 300 ml.
  • Etyl 2-chlórpropionát 540 g.
  • Benzyltrietylamóniumchlorid (TEBAC) 32 g.
  • uhličitan draselný 780 g.
  • Hydroxid sodný (NaOH) 135 g.
  • Destilovaná voda ~1,9 l.
  • Koncentrovaná (37 %) vodná kyselina chlorovodíková (HCl) ~250 ml.

)...

Syntéza etylglycidátu BMK z benzaldehydu

5nkNswEyzA
1. Dimetylformamid 900 ml sa naleje do 3 l štvorhrdlej reakčnej banky s okrúhlym dnom, vybavenej spätným chladičom, horným miešadlom a odkvapkávacím lievikom.
2. Potom sa pridá 300 ml benzaldehydu. Zapne sa horné miešadlo.
3. Do reaktora sa nasype etyl 2-chlórpionát 540 g. Pridá sa katalyzátor benzyltrietylamóniumchlorid (TEBAC) 32 g. Potom sa do reakčnej zmesi pridá uhličitan draselný 780 g.
4. Ohrev vodného alebo olejového kúpeľa sa nastaví na 40 °C.
5. Reakčná zmes sa mieša 48 h v teplom kúpeli.
6. Vopred sa pripraví 30 % vodný roztok hydroxidu sodného (NaOH) 450 ml.
7. Po 48 h sa miešadlo vypne. Reakčná zmes (kvapalná vrstva bez sedimentu) sa dekantuje do veľkej kadičky.
8. Do kadičky sa naleje čistá destilovaná voda 1 l a dôkladne sa premieša.
9. Oddelí sa vrstva glycidového esteru. Vrstvy sa oddelia pomocou oddeľovacieho lievika.


Poznámka: Glycidátový ester sa používa v nasledujúcich reakciách bez čistenia. Ak ho chce chemik použiť ako produkt, musí ho vydestilovať z vedľajších reakčných produktov kvôli prebytku etyl 2-chlórpionátu.

Syntéza kyseliny glycidovej BMK (sodná soľ) Etylglycidát BMK

EfnEY7VRJ1
10. Glycidový ester sa naloží späť do čistej reakčnej banky.
11. Predtým pripravený a ochladený NaOH sln. sa naleje do odkvapkávacieho lievika.
12. Zapne sa miešadlo. Do reakčnej zmesi sa pomaly pridáva 30 % aq. roztok NaOH 450 ml. Teplota reakčnej zmesi sa musí udržiavať pod <30 °C.
13. Potom sa reakčná zmes mieša 12 h pri izbovej teplote.
14. Po chvíli sa pridá 500 ml destilovanej vody a zmes sa mierne zahreje (nie viac ako 60 °C).
15. Do zahriatej reakčnej zmesi sa naleje 500 ml benzénu, toluénu alebo iného podobného rozpúšťadla.
16. Miešadlo sa vypne. Vytvoria sa vrstvy.
17. Pomocou oddeľovacieho lievika sa extrahujú vedľajšie produkty reakcie (nie predtým vydestilované vedľajšie produkty esterov). Vrstva vody s rozpustenou kyselinou glycidovou BMK (sodná soľ) sa oddelí späť do banky.

Syntéza fenylacetónu (P2P) z kyseliny glycidovej BMK (sodná soľ)

QNSTpmXl76
18. Pomocou odkvapkávacieho lievika sa do banky opatrne naleje koncentrovaná (37 %) vodná kyselina chlorovodíková (HCl), aby sa dosiahlo pH1.
19. Zmes sa zahreje na 60 °C a za stáleho miešania sa dekarboxyluje 5 h.
20. Potom sa miešadlo vypne a zmes sa rozdelí na dve vrstvy. Vrstva BMK je vrchná vrstva.


Poznámka: Ak sa zmes ochladí, vrstva BMK bude na dne.

21. Vrstva BMK sa oddelí do kadičky pomocou oddeľovacieho lievika na ďalšie syntézy.

Poznámka: Po chvíli sa zvyšná voda v kadičke úplne oddelí od oleja BMK.

Výťažok BMK je ~300 ml (82 %
).
 

senior

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Zrejme najlepšia beema (tehla-murovaná tehla), pravdepodobne najpohodlnejšie je kúpiť vodu a zvýšiť hodnotu aspoň 2-krát viac a o zvyšok nech sa postarajú odborníci ;)
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Ďakujeme vám za vaše úsilie
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Ďakujem vám za podrobné napísanie témy a najmä za to, že nám vždy pomáhate k úspechu, veľmi by som si želal, aby sme mali video o syntéze benzaldehydu a metyletylketónu (MEK) P2P

Ako viete, metylétylketón (MEK ) si môže ktokoľvek zabezpečiť z obchodov a je tu pre vás aj video o syntéze benzaldehydu
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Benzaldehyd nie je ťažké syntetizovať a na tejto stránke je o ňom niekoľko informácií
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dobrý deň,
Koľko ml je približne v poslednej vrstve vody pred hydrolýzou HCL? a gr sodnej soli na nej teoreticky? Ďakujem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, ospravedlňujem sa za dlhú odpoveď, nevšimol som si vašu otázku. Približne 1 kg glycidátu na 1 kg vody. V prípade 15 % kyseliny HCl sa vôbec nemusí rozpúšťať vo vode. Neprehrievajte reakciu, je to dôležité.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Etyl 2-chlórpropionát 540 g alebo 540 ml, pretože je komerčne dostupný v tekutej forme.a aj vo videu je naliata tekutá forma.takže plz advise.thanks in advance
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Čo ma však mrzí, je vizuálna stránka. Etylglycidát som videl len ako biely prášok. Takže keď sa snažím premýšľať, ako by som tento postup aplikoval na tento biely prášok (cas# 28578 16 7), som skutočne zmätený. Najhoršie je, že mám pocit, že by som mal poznať odpoveď (vzhľadom na svoje skúsenosti). Vedel by som si predstaviť, že prášok sa pri zahriatí roztopí na olejovitú látku (ako je to vidieť na videu), ale domnievam sa, že pridanie 30 % roztoku hydroxidu sodného sa vykonáva pri teplote pod 30 C... čo si nepredstavujem ako dostatočne horúce na roztopenie uvedeného prášku. Ako teda (v mojom prípade) začleniť PMK etylglycidát (prášok) cas# 28578 16 7) do tohto procesu? Možno sa na tento problém pozerám len zboku, ale myslím si, že bude najlepšie, ak sa v tejto chvíli pokorím a požiadam o radu. Chce ma teda niekto vyviesť z miery tým, že ma upozorní na (s najväčšou pravdepodobnosťou) očividnú vec, ktorá mi uniká?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, ide o etylglycidát PMK, nie BMK. Sodná soľ kyseliny glycidovej BMK má práškovú formu cas 5449-12-7.

Áno, PMK musíte zahriať na teplotu 80*C. Pozrite si, prosím, príslušnú tému a pokračujte vo svojich otázkach tam, ak nenájdete odpovede:
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
To bola rýchla odpoveď. Ďakujem za ňu: veľmi si to cením. Áno, viem, aký je rozdiel medzi BMK a PMK. Viem, že sa môžu použiť v tých istých reakciách na získanie rôznych konečných produktov (MDMA, Meth, MDA, amfetamín). Safrol som použil len ako východiskový bod, ale zvažoval som PMK etylglycidát. Keďže poznám podobnosti, uvažoval som, že by som mohol použiť časť tohto procesu (BMK) na PMK E.G., aby som získal PMK. Rozmýšľal som trochu mimo rámca, to je všetko. Prečítam si odkaz, ktorý ste mi ponúkli. Ešte raz vďaka.
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Dobrý deň, pane, ako môžem previesť prášok BMK 5449-12-7 do kvapalnej formy a odkiaľ môžem postupovať?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
môžete pls objasniť, že v kroku 14 "(14. Po chvíli sa pridá 500 ml destilovanej vody a zmes sa trochu zahreje (nie viac ako 60 °C).".

Moja otázka znie, ako dlho by sa to malo zahrievať. (Čas trvania) alebo nejaké označenie.
Vopred ďakujem.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Ahoj a je to z tohto kroku, ktorý ste stqrt, ak máte BMK 5449-12-7 prášok alebo nový bmk prášok na trhu teraz?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Začal som od dimetylformamidu, benzaldehydu presne podľa videa.
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Mohli by ste s 5449-12-7 prášok v kroku 12 ?


12. Miešadlo je zapnuté. K reakčnej zmesi sa pomaly pridáva 30 % aq. roztok NaOH 450 ml. Teplota reakčnej zmesi sa musí udržiavať pod <30 °C.
13. Potom sa reakčná zmes mieša 12 h pri izbovej teplote.
14. Po chvíli sa pridá 500 ml destilovanej vody a zmes sa trochu zahreje (nie viac ako 60 °C).
15. Do zahriatej reakčnej zmesi sa naleje 500 ml benzénu, toluénu alebo iného podobného rozpúšťadla.
16. Miešadlo sa vypne. Vytvoria sa vrstvy.
17. Pomocou oddeľovacieho lievika sa extrahujú vedľajšie produkty reakcie (nie predtým vydestilované vedľajšie produkty esterov). Vrstva vody s rozpustenou kyselinou glycidovou BMK (sodná soľ) sa oddelí späť do banky.
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Chcel by som sa opýtať: Môže byť koncentrovaná (37 %) vodná kyselina chlorovodíková (HCl) nahradená niečím iným? Pretože ju tu nemôžem kúpiť
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Kyselina sírová a ortofosforečná. Ak nie, môžete si vziať niektoré iné kyseliny. Nie je potrebné použiť 37 % kyselinu, môžete vziať 15 % a nepoužívať ďalšiu vodu.
 
Top