Piperón na MDP2NP (metanol bez katalyzátora)

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Zdravím,

Toto je môj prvý príspevok, našiel som túto novú metódu a doteraz som ju nevidel veľmi zdieľanú. Zdá sa, že je to oveľa jednoduchšia cesta.

>>>>>>>Start<<<<<<<<<

"15 g piperonalu sa rozpustilo v 40 ml metanolu za miešania v 250 ml Erlenmeyerovej banke. Keď sa všetok piperonal rozpustil, k roztoku sa pridalo 7,1 g nitroetánu. Banka sa vložila do ľadovej/soľnej vane s magnetickým miešaním, a keď teplota roztoku klesla na 0 °C, pridal sa ľadový roztok 4 g NaOH v 20 ml H2O takou rýchlosťou, aby teplota nikdy nestúpla nad 10 °C. Počas tohto pridávania sa na dne banky vytvorila biela zrazenina, ktorá sa rozbila sklenenou tyčinkou.

V miešaní sa pokračovalo ďalšiu hodinu, pričom teplota roztoku nikdy nestúpla nad 5 °C, a na konci tohto času sa do roztoku pridalo 100 ml ľadovej H2O, čo spôsobilo ešte väčšiu zrážanlivosť bielej tuhej látky.

Celá suspenzia sa naliala do 100 ml ľadového roztoku 2M HCl v 500 ml Erlenmeyerovej banke, ktorá sa jemne premiešavala, a došlo k miernemu bublaniu a šumeniu, pričom farba roztoku sa za necelú minútu zmenila z bielej na modrú, zelenú až žltú. Úplne veľkolepé! Keď šumenie ustúpilo, roztok sa opäť umiestnil do ľadového kúpeľa s magnetickým miešaním.

Keď teplota klesla na približne 5 °C, roztok bol číry so žltými zrniečkami surového produktu na dne. Granule sa prefiltrovali odsávaním a rekryštalizovali z IPA. Po vysušení na vzduchu dosiahli kanárikovožlté kryštály výťažok 65 - 70 % teórie."

≥>>>>>>>>end<<<<<<<<<<


Moja otázka na zdroj davu tu-
Ak sa nahradí molekulová ekvivalentná hmotnosť piperonalu za benzaldehyd, dostanem P2NP?

Metanol je veľmi ľahko dostupný a nie je potrebný katalyzátor. Zdá sa, že v ťažkých základných podmienkach nie je potrebné pridávať katalyzátor pri použití piperonalu + nitroetánu v metanole. Po okyslení sa zdá, že kryštály RM sa rozpadnú bez väčšej námahy. Ak táto cesta funguje aj pri iných aldehydoch, má to niekoľko výhod.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Dnes som to vyskúšal s benzaldehydom ako možnou cestou k P2NP.

≥>>>>start<<<<<≤

V 80 ml metanolu v ľadovom kúpeli sa rozpustilo 22 ml vychladeného Bza. Pridalo sa 15 ml nitroetánu a začalo sa miešať. Pomaly sa pridalo 8 g NaOH v 40 ml, aby sa kontrolovala teplota pod 5 stupňov. Roztok sa sfarbil do silne žltej farby.

Zatiaľ bez náznaku bielej zrazeniny. Uvidíme, čo sa stane. Budem pokračovať v miešaní 60 minút a potom vylejem 200 ml H20. Potom okyslíme a uvidíme, čo sa stane.

Po 60 minútach sa pridalo 200 ml ľadovej H20, ktorá vytvorila bielu zrazeninu. Celý roztok sa vylial do 200 ml ľadového roztoku 2M HCL. Nastalo šumenie a teplota stúpla na 16. Nič viac sa nedialo. Po ochladení na teplotu pod 5 zostal roztok žltý a bez zjavných kryštálov. Prefiltrujeme, uvidíme, čo zostane, a potom necháme roztok v mrazničke.

Zostalo niekoľko bielych škvŕn. Zmes Rx sa nikdy nevyčistila. Zostala konzistencie pomarančového džúsu.

≥>>>>end<<<<≤

Jediným pochybným reaktantom bol nitroetán, keďže som ho nedestiloval. Vytvára však biely plameň, čo som videl len z nitroetánu alebo metánu.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Osobne som sa s touto "cestou" ešte nestretol, ale možno ste niečo nepochopili. táto syntéza v skutočnosti , používa katalyzátor, bázu. niektoré veci, ktoré nie sú primárnymi amínmi, fungujú, napríklad sóda alebo sekundárne amíny, ale nefungujú dobre a potrebujete kopec času, aby ste to nechali reagovať.Reakcia medzi nitroetánom a benzaldehydom prebieha dokonca aj pri zmiešaní len týchto dvoch látok, ale je veľmi vratná a vyžaduje veľa času a tepla. po druhé, nechápem zmysel ochladzovania na 5 C? Pokiaľ viem, táto reakcia potrebuje teplo, aby prebehla, bez ohľadu na použité rozpúšťadlo je to tá istá reakcia, aspoň v tomto prípade, ale možno sa mýlim.
Existuje nejaký dôvod, prečo nepoužiť len primárny amín + AcOH?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
V skutočnosti som to skúšal aj s GABA ako katalyzátorom
 
Top