Perspektívna cesta syntézy na získanie [ LSD ] - je uskutočniteľná?

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Rozoberme si možný spôsob syntézy L S D



Milí dizajnoví alchymisti, ktorí praktizujete honbu za poznaním,
HfV80QGz3W



Píšem vám dnes s takmer horúčkovitým nadšením, aby som sa s vami podelil o myšlienku, ktorá mi už niekoľko týždňov obsedantne kvasí v hlave. Domnievam sa, že som zahliadol možnú syntézu na získanie toľko známej molekuly dietylamidu kyseliny lysergovej.


Naliehavo sa mi žiada predložiť túto teóriu na preskúmanie bystrým a zvedavým hlavám, ako je tá vaša, kto iný ako vy by sa mohol porozprávať o tejto tak vzrušujúcej téme? Len úprimná výmena názorov a pokojná diskusia medzi rovnako zmýšľajúcimi mysľami môže myšlienky vybrúsiť a priblížiť ich čoraz viac k pravde. Dúfam, že sa nám podarí nadviazať dialóg ako rovný s rovným, v ktorom prevládne úprimná zvedavosť a ochota zmeniť perspektívu.


Viem, že mnohí z vás venujú bezsenné hodiny myšlienkam, ako je tá, ktorú chcem teraz vyložiť. Preto som presvedčený, že ich budete môcť spravodlivo posúdiť a spresniť svojimi cennými postrehmi. Prosím vás, aby ste mi pomohli zdokonaliť túto intuíciu, ktorá ma pohltila. Verím, že tento rozhovor nám všetkým umožní pokročiť v chápaní zložitých tém, ktoré vzrušujú našu intelektuálnu zvedavosť, a nasýtiť nášho ducha erudície.

Posielam vám srdečné pozdravy a teším sa na začatie rozhovoru s vami, ktorý bude rovnako vzrušujúci ako konštruktívny. Výskum si vyžaduje spoločnú vytrvalosť. Ďalej sa pozrieme na reakčný mechanizmus, ktorý váš pravý vyvinul s perom a papierom

View attachment DgRb7meqh8.jpg

Tu opíšeme vznik esteru acetátu kyseliny lysergovej. Ako vidíme, sme pri esterifikačnej reakcii typu acetylácie, ktorá je zaujímavá tým, že v tejto reakcii nie sú žiadne alkoholy. Tento návrh som nevytiahol z vrecka, túto myšlienku navrhol a nahlas komentoval doktor organickej chémie." Po objasnení tejto priepasti, dosť otáznej, pokračujme." Ďalej uvidíme portrét reakčného mechanizmu nukleofilnej substitúcie. Reakcia medzi esterom acetátu kyseliny lysergovej a dietylamínom za vzniku LSD Zobraziť prílohu

Zobraziť prílohu yTOmtocFDl.jpg

Konkrétne ide o bimolekulárnu nukleofilnú substitúciu (SN2), ktorá prebieha podľa nasledujúcich krokov:

1. dietylamín pôsobí ako nukleofil a daruje pár elektrónov na vytvorenie kovalentnej väzby s atómom uhlíka sp3 acetátovej skupiny.

2. To spôsobí súčasné rozštiepenie väzby C-O acetátovej skupiny.

3. Kyslík acetátovej skupiny opúšťa spolu s elektrónovým párom, pričom vzniká acetátový ión.

4. Medzitým uhlík zostáva pripojený k diethylamino nukleofilu novou väzbou C-N.

5. Mechanizmus je zosúladený, t. j. prebieha v jednom kroku a bez tvorby karbokačných medziproduktov.

Ide teda konkrétne o bimolekulárnu nukleofilnú substitúciu (SN2), pri ktorej dietylamín pôsobí ako nukleofil substituujúci acetátovú odchádzajúcu skupinu na sp3 uhlíku esteru, pričom nakoniec vzniká molekula LSD.

Teším sa na vaše pripomienky. Robím to v dobrej nálade a teším sa, že budem mať viac ľudí, s ktorými sa budem môcť porozprávať o fascinujúcej organickej chémii.

Dal som si námahu aj so syntézou dietylamínu a ďalšou, kde špekulujem o extrakcii kyseliny lysergovej. Počkajte si na ďalší príspevok
.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nechcem, aby to znelo hrubo alebo odrádzajúco, ale na vašej druhej prílohe a tiež v texte je jasné, že máte na mysli anhydrid kyseliny lysergoctovej, ale v žiadnom prípade nie ester. To je taká odlišná molekula v reaktivite, že som nikdy nepočul nikoho hovoriť tak komplikovane vedu vážne (no pamätám si, že som takúto chybu urobil pri štúdiu bakalárskej práce). Radšej si to kvôli sebe upravte, nemyslím si, že niekto, kto tieto dve veci popletie, by mal znieť "aby sa brali vážne" pokročilé, s mechanistickými detailmi bez predchádzajúceho praktického testovania (nie že by to podľa môjho úprimného názoru fungovalo). Teraz nie som odborník, ale aj keď sa snažím nebyť nevhodný, jednoducho to nemôžem nechať tak, ako to je. Odborníci môžu zanechať skôr kyslejší komentár. Aj keď sa mechanizmus zdá byť správny, pochybujem, že je skutočne použiteľný, a nemám ani poňatia o anhydridovej alebo takzvanej "esterovej" metóde syntézy.
 

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, HerrHaber, prečítal som si váš komentár a oceňujem, že ste si našli čas na preskúmanie a analýzu príspevku. Hlbšie som študoval niektoré cesty syntézy a uvedomil som si, aké náročné môže byť extrahovanie kyseliny lysergovej, či už zo semien rannej slávky, námeľu, alebo dokonca získanie LSA zo Stipa robusta, keďže ide o veľmi pracný proces.

Po získaní kyseliny lysergovej sa pridanie dietylamínu na získanie LSD zdá byť pomerne jednoduché. Svoj návrh som prediskutoval s lekármi chémie, ktorí ma ubezpečili, že by to mohlo fungovať. Navrhol som syntézu LSD vychádzajúcu z kyseliny lysergovej, pri ktorej sa najprv vytvorí acylchlorid pomocou PCl3, PCl5 alebo SOCl2 a potom sa pridá dietylamín na vytvorenie LSD. Podľa tých, s ktorými som sa radil, sa táto syntéza zdá byť správna, ale upozornili ma na ťažkosti pri získavaní prekurzorov na tvorbu acylchloridu, najmä tionylchloridu, ktorý sa zdá byť v Latinskej Amerike ťažko dostupný a je aj rizikový kvôli svojej toxicite.

V odpovedi som navrhol jeho samostatnú syntézu, čo vyvolalo trochu smiechu a varovania o súvisiacich nebezpečenstvách. To ma podnietilo k návrhu syntézy, o ktorú som sa podelil v tomto príspevku, pričom som zohľadnil dostupnejšie a cenovo výhodnejšie činidlá. Keď som ukázal túto novú cestu, dostal som pozitívnu spätnú väzbu a bolo mi povedané, že by to mohla byť oveľa zaujímavejšia a výnosnejšia možnosť, ak by sa realizovala.

Táto cesta syntézy však naďalej zostáva potenciálnou cestou, ktorá je podmienená problémom získania čistej kyseliny lysergovej, čo je na základe môjho výskumu skutočnou prekážkou.

Ďakujem za pozornosť a teším sa na pokračovanie tejto pútavej diskusie na fóre!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Thionylchlorid v skutočnosti nie je pre nás v EÚ z Poľska nadosah... ale musíte nájsť správnu osobu, ktorá ho zamaskuje a úspešne pošle za oceán v dobre chránenej ampulke, v skutočnosti je POCl3 to, čo ideálne chcete, ale acylchloridy sú zložky pre metódu starej školy a pochybujem, že vaším cieľom je experimentálna archeológia. Stačí si prečítať o metóde PyBOP, nejaký génius aplikoval vedecké výdobytky SPPS na LSD a celá práca sa robí miešaním ako 5 minút a pol hodiny bez zahrievania, všetko sa dá urobiť za jeden deň s niečím, čo by som mohol nazvať vysokým výťažkom... to je aj to, čo chcem robiť, koniec koncov chemikom som sa stal kvôli svojmu prvému acid tripu. Na zdravie!
 
Top