Metódy výroby pseudoefedrínu metamfetamínu?

RoBlanco

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Potrebujem čo najjednoduchšiu metódu výroby malých-stredných množstiev, najlepšie s použitím pseudoefedrínu.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ide o ten istý D-metamfetamín, ktorý vzniká z pseudoefedrínu? Spomínam si, že som to raz skúmal a dospel som k tomuto záveru. Sú to vzájomné izoméry podľa skupiny -OH a tá sa pri ich premene na metamfetamín redukuje. Takže sa môže použiť ktorýkoľvek z nich a získať rovnaký výsledok?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Myslím, že získate racemickú zmes.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Sú to vzájomné izoméry, ale stereocentrá sú dve a to, ktorým sa líšia, je redukované na H, takže už nepôsobí ako stereocentrum (metamfetamín má len 2 izoméry, nie 4 ako efedrín). V jednom bode som bol posadnutý hľadaním odpovede na túto otázku, len zo zvedavosti a prekvapivo tam nie je veľa informácií na internete. Väčšina informácií sú nespoľahlivé správy používateľov atď.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Obrázky mi pomohli pochopiť pozri nižšie. A bolo to logické v tom zmysle, že ide o molekuly s výraznejším účinkom na centrálny nervový systém. Ostatné to izoméry efedrínu nie sú vôbec účinné.
 

Attachments

  • c3an69buo8.jpg
    c3an69buo8.jpg
    75.5 KB · Views: 384
  • XdhPOq0Vlz.jpg
    XdhPOq0Vlz.jpg
    39.5 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Molekuly môžu po redukčnej reakcii zmeniť optickú štruktúru, aby získali energeticky stabilnejšiu formu. Myslím, že z uvedeného dôvodu získate racemický roztok metamfetamínu ako pri inom spôsobe syntézy. Ale je to len môj predpoklad ako organického chemika.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Mohlo by sa stať, že jediný spôsob, ako to zistiť, je experiment, ale bohužiaľ, zatiaľ nie som dostatočne dobrý chemik. Možno to tu už niekto skúšal? Používate na kontrolu otáčania polarimeter? Napr. po vašom opise Nabenhauerovho patentu?
 
Top