Question Fialový metamfetamín sa po zahriatí stáva zeleným a..

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Môj priateľ si včera kúpil fialový prášok metamfetamínu, (áno, som si istý, že je to metamfetamín) a po tom, čo sme fajčili v fajke, sa tieto fľaky metamfetamínu časom zmenia na zelené... Účinky boli dosť prekvapujúce...
Ale chcem vedieť, z akých prekurzorov sa tento pervitín vyrába. Nechcem vyrábať fialový metamfetamín, ale pre moju zvedavosť by tu mohol nejaký odborník napísať odpoveď. Vopred vám ďakujem za váš čas;)
 

Attachments

  • MpAlreo1iT.png
    MpAlreo1iT.png
    2.4 MB · Views: 47
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Myslím, že podobne ako iné met. P2P alebo efedrín. Farba je s 99 % pravdepodobnosťou potravinárske farbivo.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ahh okey, ale ako to môže zmeniť farbu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pôsobenie vzduchu, teplotný rozklad. Nie som si istý.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Pre moju slabú myseľ je zaujímavé, že tieto farby mi pripomínajú lakmusový papierik. Všimol som si, že pod UV svetlom meth svetielkuje ľahko do ružova, ale keď sa namočí, zmení farbu na zelenú. Hádam je to disociácia, ktorá náhodou vyzerá takmer presne ako reakcie kyslej soli/základu na lakmusovom papieriku. Predpokladám, že pri disociácii by metán stratil cl a držal by sa h. A deprotonizácia by vzala H+ a Cl-?
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Včera som sa pýtal jedného starého výrobcu pervitínu a on hovorí, že je to pravdepodobne z HCl a cl vo vode.
Ale nevysvetľuje, prečo to zmenilo farbu po ~140 C°
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
@HerrHaber Minule som si hovoril, povedzme, že mám vo vode trochu kokaínu hcl. Je to kokaín +1
Predpokladám, že poznáte konvenciu +1. Je teda môj disociovaný kokaín rovnako citlivý molekulou ako základný kokaín, pretože stratil cl-, alebo si zachováva protón someho preotect?
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Takže v časoch, keď sa všetky tabletky dali ťahať len vodou, vyrábali Western Family Histatabs metamfetamín, ktorý sa po prasknutí späť do piupky sfarbil na jasne zelenú farbu. Bolo to z histamínov, ktoré sa prenášali vo vode. POZNÁMKA : Actifed vytiahnutý vodou by praskol späť takmer na modro!!
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Áno! To sa skutočne stalo!
 
Top