Otázka týkajúca sa PMK

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Dobrý deň, Pri novom PMK (etylglycidát) existuje proces, ktorý musím vykonať, aby som ho premenil na PMK olej? Vidím, že existuje proces na premenu PMK metylglycidátu, bude to fungovať rovnako? má niekto nejaké tipy?
Ďakujem!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Metyl, etyl, terc-butyl, izopropyl atď. étery reagujú so zásadami a po reakcii s kyselinou. Reakcia je vždy typická pre akýkoľvek éter. Veľkou otázkou je kvalita väčšiny glycidových éterov.
 
Last edited:

ghostprince

Don't buy from me
New Member
Joined
May 6, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
narazil som na tento syntézny postup pre glycidát a zaujímalo by ma, či ho niekto vyskúšal
"
Do teplej vody dajte glycidát, pridajte lúh, kým PH nebude slušne zásadité.

Hodinu miešajte, aby sa dokončilo zmäkčovanie.

Pomaly kvapkajte HCl, roztok bude bublať. Pridávajte ho, kým roztok neprestane bublať a PH bude mierne kyslé. (asi nechcete, aby to bolo príliš kyslé, mohlo by to niečo rozložiť/spôsobiť polymerizáciu)Miešajte to hodinu, zahriate na cca 80C.

V tomto okamihu je konverzia dokončená. Extrahujte DCM, premyte DCM soľným roztokom NaCl a odparte DCM. Bum, máte konečný produkt pripravený na vákuovú destiláciu."
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Len pre éter, nie pre soľ
Čas reakcie bude závisieť od teploty a množstva. Lepšie pri izbovej teplote a 12 hodín alebo viac.
pH<=3, 80-90*C. Ak predtým nebol prebytok zásady, potom na začiatku nebude silné bublanie.
Ak máme koncentrovaný vodný roztok (kyslý s alkalickými soľami) a horúcu zmes, BMK bude vrstva na vrchu.
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
skúšal to niekto? vyzerá to veľmi zaujímavo.... ale stratil som veľa pmk sa snaží recepty...
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Takže... vyskúšali ste tento recept s týmito zmenami? výsledky?
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Mohol by som namiesto DCM použiť éter?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Áno, a nielen éter
 
Top