Tak som si kúpil vákuovú komoru...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ahojte, chlapci;
Kúpil som si niečo, čo som už nejaký čas chcel/potreboval na dokončenie svojho spracovania DMT z tryptamínu - vákuovú komoru/desikátor.
Aby som bol úprimný, bol to dvojitý úder, pretože to prišlo s pumpou a všetkým ostatným, čo potrebuje na fungovanie, ale áno, mám záujem o pumpu.
Píše sa, že sa dodáva s nejakým olejom, ale mňa zaujíma, či fungujú len z minerálneho oleja, alebo si musím kúpiť špeciálny "pumpový olej"?

Je to len rotačná lopatková pumpa, pochybujem, že bude taká výkonná, pretože tam sú určite väčšie, takže si nie som istý, ako by to bolo užitočné pre vákuovú destiláciu, ale naozaj by sa v určitej fáze mohol hodiť akýkoľvek pokles teploty.

Mám v úmysle zohnať jeden z tých káblov so skrutkovacím 1/4" konektorom, ktorý potom môžem pripojiť k trojcestnému adaptéru s manometrom mm/hg namiesto toho, čo majú radi tí chlapci od áut, alebo čo majú radi tí chlapci od klimatizácie...

Každopádne, RXN som robil už dvakrát a jednoducho potrebujem vákuový vysúšač, aby som ho premenil na "voskovú - škrabateľnú" látku...

Človeče, škoda, že som nezačal s PEA. Ach, dobre! Čo ťa zaujme v organickej chémii, to ťa do nej dostane, hádam....
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Potrebuje špeciálny olej, ak do neho dáte nesprávny olej , rýchlo zomrie. Rotačná výveva s jednou lopatkou dokáže vytvoriť dostatočné vákuum na varenie vody pri teplotách pod bodom mrazu, najväčším problémom je olej . Všetok vzduch, ktorý vysávate, prechádza cez olej. Membránové čerpadlo je oveľa lepšie, pretože nepotrebuje olej. Rotačná lamelová je v poriadku na mnohé veci, ako je vákuová filtrácia, dezaktivácia ECT. Ale destilácia s ňou je utrpenie
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Áno, v skutočnosti mám aj tak malú membránovú pumpu, ale chcel som pumpu, ktorá sa dá nechať zapnutá dlhšiu dobu, a vzhľadom na to, že keď som kúpil predchádzajúcu olejovú, povedali mi, že sa dá naozaj nechať zapnutá pri plnom vákuu len asi 30 minút, než sa prehreje - skvelé na filtrovanie vákua, ale nie tak skvelé na RXN a dúfal som, že túto pumpu budem môcť použiť hlavne na to....

Zdá sa, že aj tak robím niečo zle! Ha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Je to v poriadku. Prišlo to s nejakým olejom - teraz už viem, že je to super.
hej, robím niečo zle, alebo moja vákuová komora/výveva len nevytvára dostatočné vákuum, alebo sa predpokladá, že v nej máte zároveň aj vysúšadlo? Ako kremenné guľôčky, ktoré menia farbu, alebo by ste ich použili len na odstraňovanie vody z vecí, čo nie som.
Sakra, mal som si kúpiť vákuový vysávač vyrobený pre skutočné laboratórium a čerpadlo samostatne...
Snažím sa premeniť olej, ktorý mi zostal z rexovania prípravku zo syntézy tryptamín -> n,n-DMT, ktorú som vykonal, ale zatiaľ mi nezatvrdol na voskovitú látku, ktorú by bolo možné zošrotovať, ale získal som nejaké kryštáliky na okraji kadičky.
Mal by som sa pokúsiť o rex z toho? Alebo jednoducho robím niečo zle, alebo to tam musí byť dlhšie vo vákuu.

Keď som tam prvýkrát dal oleje získané z prípravku, začali bublať, avšak jednoducho to nechce stvrdnúť a x'stagnovať v nejakej väčšej miere 🤔😖

. No dobre. Aspoň je to Amazon a tak vrátiť to super jednoduché haha!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
V tomto bode som sa ocitol a je to dráždivo blízko!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
 

Attachments

  • Nfzquc97LK.jpeg
    Nfzquc97LK.jpeg
    4.4 MB · Views: 64

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Omg, čo sa to do pekla stalo!!! Haha, na túto stránku pristupujem hlavne cez telefón a nefunguje to tak dobre!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ale aby sme boli spravodliví, je to asi tak nepríjemné, ako keď máte náklad oleja, ktorý sa vám nedarí vykryštalizovať!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ohhhh do prdele dobre, predpokladáte, že pustíte trochu vzduchu dovnútra a von a zároveň spustíte čerpadlo.
To dáva väčší zmysel...
Dobre, takže používam vákuovú komoru určenú okrem iného na odstraňovanie vzduchu z epoxidovej živice, takže predpokladám, že musím nájsť sladké miesto s ventilom "von", aby som udržal vákuum rovnakou rýchlosťou, akou prúdi vzduch.
Budem zvedavý, či to bude skutočne fungovať. Uvedomil som si, že som mylne uvažoval o normálnych vysúšacích komorách, do ktorých môžete pridať aj niečo ako tie kremenné guľôčky - ak by v tom, čo sa snažím odstrániť, bola nejaká voda, a tá tam zjavne nie je, keďže som rozpúšťadlo vysušil v skoršej fáze.
Buď to, alebo to jednoducho nechajte bežať s úplne zatvoreným... dlhšie, ako som to urobil ja.
Syntéza (opäť) neuvádza.
Ach, to je také otravné!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Na dno dáte exsikant, napríklad epsomskú soľ alebo chlorid vápenatý, a potom to, čo sušíte, vytiahnete maximálne do vákua. Dajte lampu alebo iný MIERNY zdroj tepla, napríklad 50 °C. Ak má vaša komora pet-kock, môžete jednoducho vytiahnuť vákuum, zavrieť pet-kock a vypnúť čerpadlo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Naozaj by ste si mali hneď zaobstarať lapač studenej vody alebo si ho vyrobiť. Je to v podstate bong a nastavuje ho ľadová voda a kondenzovaná vodná para prichádzajúca do vášho čerpadla a voda rozpúšťa niektoré kyseliny zásady a škodlivé chemikálie, ako je napríklad amoniak. Tieto veci to čerpadlo zožerú. Destiloval som niečo, čo malo prebytok HCL, a na druhý deň to bolo zamrznuté a vo vnútri bola stopercentná hrdza. Ak viete, že vyrábate čpavok alebo metylamínový plyn. Môžete dať trochu HCL do sifónu a zachytiť tento plyn ako chlorovodíkovú soľ alebo len ušetriť vodu na sal amoniak alebo metylamín vo vode
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ach áno, vlastne mám "studenú pascu", rozmýšľal som, či by som mal používať aj to!
OK, teraz sa zdá, že sa k niečomu dostávam!
Lol Myslím, že je to v podstate bongo... pekný opis!
Dobre, to dáva oveľa väčší zmysel - z nejakého dôvodu som predpokladal, že je to vákuum, ktoré v podstate robí všetko, čo zostane, na plyn, ale nemyslel som na to, že tam má byť niečo, čo bude fungovať ako sušidlo, aby sa plyn skutočne absorboval....
Dobre, dnes to skúsim znova a yer iv má dva guľové ventily na vrchu pripojené k vákuometru (manometru?)

Môžem z normálnej epsomskej soli urobiť bezvodú rozpustením a odvedením vody na panvici alebo tak nejako? Mám bezvodý síran horečnatý, ale nie je ho veľké množstvo...
Predpokladám, že nemôžem použiť normálnu epsomskú soľ, ale môžem sa mýliť...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Iste. obyčajná epsomská soľ rozložená na plechoch na sušienky, 350-400f počas 2 hodín. Po 15 minútach všetko rozdeľte a po 30 minútach znova. Po 1 hodine skontrolujte, či sa v nej nenachádzajú hrudky. Ak to neurobíte, stane sa takou skurvenou tvrdou, že ju nerozbije ani kladivo . Šikovná vec na epsomskej soli je, že síran horečnatý je zvyčajne heptahydrát, čo znamená, že každá molekula obsahuje 7 molekúl vody.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Aký podtlak podľa manometra výveva vyťahuje? Mala by ťahať 28" w.g. alebo -700torr alebo -0,9 barr, pokiaľ s ňou nie je niečo v neporiadku
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Do prdele, predtým som nevedel, čo to vlastne znamená, keď to ľudia hovorili, alebo som čítal niečo také, ako že niekto povie, že je to heptahydrát, a nevedel som, aké to má účinky. Jasné, že sa dá vyrátať 7 a niečo s vodíkom, ale neuvedomil som si dôsledky.
Práve som tam nasypal trochu mojej už bezvodej magsulf a áno, robí to MNOHEM viac, ale musím nechať zapnuté čerpadlo, inak strácam tlak aj pri zatvorených oboch ventiloch, znamená to, že mám netesnosť v mieste, kde je priskrutkovaný manometer a všetko?
Musím sa priznať, že som rozmýšľal, či som nemal pridať ďalšiu podložku, urobím to, pretože závit nešiel až dole. Ach, je to ťažké vysvetliť, ale jednoduchá oprava.
Chcem povedať, že nádoba, ktorá má x'staly už na okraji, sa zdá byť aktívnejšia ako včera.
Tiež som sa na to dnes ráno pozrel a aby som bol spravodlivý, bola tam časť oleja, ktorá sa práve začala usadzovať...

Úprimne dúfam, že je to KONEČNÁ vec, ktorú som potreboval vyriešiť, aby som dokončil túto kvitnúcu syntézu!!! VIEM, že v oleji bude pred tým viac DMT, z ktorého som prefajčil.

Myslel som si - ak sa to nepodarí, môže byť čas na re, re-x túto zasranú vec haha

ah dobre, učíme sa z nepriazne osudu, že?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Áno -1bar, v skutočnosti tam teraz zostáva celkom dobre, aby som bol spravodlivý, a včera večer tam tiež zostal dlho (aj keď toho veľa neurobil, pretože som zabudol na vysúšajúcu časť, VEĽMI MIERNE, názvu naznačenej akcie!!!).
Vyzerá to, že teraz robí oveľa viac, aby som bol spravodlivý - najprv to vyzeralo, že som musel udržať čerpadlo v chode, aby som získal bubliny, ale nevyzerá to, že to robím.
Dáva niekomu zmysel, že tá, do ktorej som pred finálnym reexom pridal trochu chloroformu do heptánu, bublinkuje menej (možno vôbec) ako tá, do ktorej som na reex použil čistý heptán?
Určite nemusím nastavovať studenú pascu len preto, aby som túto pumpu spustil na 5 minút maximálne, aby som ju dostal pod tlak? Mal by som ho odpojiť a spustiť ho odpojené na pár sekúnd, aby som sa zbavil všetkých zvyškov zostávajúceho uhľovodíka v ňom?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Zatiaľ posledná otázka... ako viem, že musím vymeniť bezvodý mag sulf, keď už nie je bezvodý? Začne sa zhlukovať, ako sa to stáva, keď som rozpúšťadlá? Určite sa nezačne len tak pohybovať po mieste, kam som ich dal?
Môže mi teda niekto vysvetliť, čo tu vlastne odstraňujem? Odstraňujem vodu z konečného oleja alebo odstraňujem zvyškový heptán? Alebo odstraňujem oboje?

Ak neviete, ako to bolo predtým, tak som finálny olej znovu vyextrahoval s použitím heptánu podľa syntézy a potom som namiesto odparovania (keďže som po minulom testovaní, keď som zrážal mrazom a potom odparoval heptán, nezískal viac - len aby som skontroloval, či tam zostal nejaký DMT) nechal kryštáliky, ale hlavne olej (opäť podľa syntézy) a teraz je vo vákuovom desikátore.
Ako som už povedal, používal som hlavne heptán, ale rozhodol som sa vyskúšať aj heptán:chloroform v pomere 9:1, ktorý po vytiahnutí z mrazničky zrejme vydal len olej.

Takže čo, odstraňujú sa tým molekuly vody, ktoré buď chýbali, keď som sušil rozpúšťadlo nad tým istým bezvodým síranom magným? Alebo aj tie, ktoré to odvtedy mohlo prijať? Zmätený....🤔 určite to musí byť voda, ak ju síran magnýt zvýšil...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Nevedel som prísť na to, ako upraviť svoj predchádzajúci príspevok a premeniť ho na jeden.

Dobre, takže som si nastavil plášť na 50c/ vložil som sondu medzi vákuovú komoru a plášť a nasypal som trochu bezvodého síranu magného a potom som vytiahol vákuum.
Potom som to sledoval....bublalo to určite viac ako včera, ale mám pravdu, keď si myslím, že keď prestanem vidieť bublanie, stiahnem to z hornej časti zdroja tepla a vypustím vákuum? Aha, skúsil som tiež pridať viac síranu horečnatého do nádoby a potom vytiahnuť ďalšie vákuum, aby som sa uistil, že to nie je preto, že sa hydratoval.
Budem zvedavý, či sa to nakoniec zmení na voskovitú látku, ktorú by som mal mať....
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Top