Question Chemická syntéza 2-CB (CAS: 66142-81-2) krok za krokom

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Chcel by som vedieť, aká je kompletná chemická syntéza krok za krokom 2-CB, ďakujem všetkým!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
V prípade, že pracujete spôsobom chemika a na kontrolu priebehu reakcie používate tenkovrstvovú chromatografiu. Budete potrebovať veľmi malú sadu vzoriek s východiskovým aldehydom (ktorý máte) a styrénom, ako aj 2CHxHCl a konečným produktom. Mám v zálohe nepatrné množstvo styrénu, ako aj trochu 2CH x HCl, stačia mi len miligramy, k produktu som sa nedostal a je tiež nelegálny, takže žiadne posielanie. Normálne si TLC vzorku reakčnej zmesi spolu so zložkami (2CH), ktoré by sa mali premeniť na produkt, ktorý sa objaví na zosilňujúcej sa platni. Ak sa na vzorke zmesi objavia nové a viacnásobné škvrny (táto je spracovaná, keďže ide o spracovanie zmesi v mikrorozmeroch ako eppendorfská skúmavka), je to dosť zlá správa a keďže sa vytvorilo viac zlúčenín ako produktu, musíte to zastaviť a pokúsiť sa produkt prečistiť na vzorku, ktorú potrebujete na porovnanie. Alebo možno budete mať šťastie a P.M. mi a ja vám poskytnem vynikajúcu prípravu pre styrén, ktorú chcem zverejniť ako vlákno. Potvrdenie od ostatných je cenné. Každopádne sa to dá urobiť lacno, jednoducho, rýchlo, s vysokou výťažnosťou v porovnaní s väčšinou postupov (Henry funguje dobre)... ide o to, že je to super jednoduché na vykonanie. A robí sa to bez náročných chemikálií.
 
Top