The Drug Tourism Series: 2. Amsterdam [Fotografie miest, scén a kultúr súvisiacich s drogami]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
24
Reaction score
38
Points
13
Niektoré časti sveta sú spojené so súčasným alebo historickým používaním jednej alebo viacerých psychoaktívnych drog. Počas viac ako 12 rokov, ktoré som strávil písaním Biblie užívateľov drog, som ich vyhľadával, nakoniec som navštívil 33 krajín a urobil tisíce fotografií súvisiacich s drogami.

Nedávno som ich začal riadne usporadúvať a na základe návrhov na tejto platforme tu zverejním výber z nich. Tento príspevok predstavuje niektoré z tých, ktoré som urobil počas svojich návštev Amsterdamu.

Upozorňujem, že ak sa pri návšteve akéhokoľvek územia rozhodnete užiť akúkoľvek psychoaktívnu látku, je nevyhnutné vykonať vlastný prieskum s ohľadom na legálnosť a dodržiavanie zákonov. Nenechajte sa v zahraničí zbaliť. Do pozornosti orgánom činným v trestnom konaní: žiadny z týchto príspevkov nepredstavuje priznanie, že som na akomkoľvek mieste alebo v akomkoľvek čase porušil zákon.

AMSTERDAM, HOLANDSKO


Počas písania knihy som niekoľkokrát za rok navštívil Amsterdam. Počas tohto obdobia som urobil toľko fotografií, že bolo naozaj náročné vybrať len niekoľko, ktoré sú nejakým spôsobom reprezentatívne z hľadiska môjho vlastného záujmu (ktorým sú drogy). Bolo to také ťažké, že v skutočnosti možno niekedy v budúcnosti uverejním druhú várku.

Poďme na to....

Ako sa nachádza pred múzeom Hash (Oudezijds Achterburgwal 148).

SDzbV0UKGn


Pri odchode z Hash Museum je v ponuke bezplatný toke na vape, alebo aspoň kedysi bol.

4KPhO2eLca


Pouličné značenie môže byť umením. Túto konkrétnu fotografiu Facebook zakázal, keď som ju tam prvýkrát zverejnil.

Kt3CqEofZ5


Na prvý pohľad som predpokladal, že mi to hovorí, že pitie alkoholu je zakázané, ale že fajčiť trávu je v poriadku.

J4ckBDeXMT


Smoke Boat ponúka prehliadky kanála špeciálne pre tokerov.

7Q9PfRKks8


Aj keď Buldog nemá najlepšiu povesť, určite patrí k najfarebnejším. V skutočnosti som desiatky fotografií exteriérov kaviarní nahral do albumu na Flickri tu: https://www.flickr.com/photos/157786281@N07/albumy/72157698919040634/.

J85r2FpJiq


Malé pohľady na poštové známky niektorých z nich.

K2987AmY0X


Toto nie je netypický jedálny lístok z tohto obdobia. Ak si chcete pozrieť výber jedálnych lístkov, niektoré som nahral do iného albumu na Flickri tu: https://www.flickr.com/photos/157786281@N07/albumy/72157709482407397/.

HcPWSFvBip


Ach áno, a sú tam aj čarovné hľuzovky. Dávajte si pozor, aby ste to s nimi v rušnom centre mesta nepreháňali (pozrite si v knihe moju katastrofickú triedu).

TihFo06BDL


Nikdy sa nečudujte, že vás prekvapí, čo sa môže skrývať za rohom. Áno, hanbím sa povedať, že som túto čokoládu aj šňupala. Opäť si pozrite samotnú knihu, pokiaľ ide o výsledok.

0XGmRczZ6v


Ak je pozorovanie ľudí pri pive vaša záľuba, nebudete sklamaní.

Ts8gyKi6ex


Áno, je to krásne mesto, dokonca aj s relatívne nedávnym doplnením značenia.

AzPNH2xLMr


Je známe, že som ich využil a sú rozmiestnené po celom centre mesta.

7YMtFJ0ekx


Ide o senzorickú depriváciu, ktorú som použil pri hľadaní halucinácií bez drog alebo zážitkov podobných psychedelickým (niektorí ľudia to robia a tvrdia, že úspešne).

APobHVxRaD


Strávil som veľa hodín pozeraním do inteligentných výkladov obchodov, ktoré ponúkali značné množstvo dobrôt, najmä botanických. Niektoré z nich boli veľmi dlho zavedené a vyzerali tak, ako vyzerajú, žiadna z nich nebola taká ako táto, za rohom námestia Dam (Kloveniersburgwal 39).

7Tx1tgq3ns


Viem, že chcete vidieť príklad toho, čo sa v týchto prevádzkach ponúka. Napočítal som asi 20 psychoaktívnych látok vystavených na týchto regáloch, pričom všetky boli legálne na predaj, keď som fotografoval. Viditeľné sú aj rôzne iné zaujímavé predmety vrátane testovacích súprav a trip killera.

EqfYtxpMIF


Uvidíte však aj množstvo turistických obchodov, ktoré ponúkajú všetko od konopných lízaniek až po vesmírne koláčiky. Nevšímajte si ich: všetko je tu falošné, bez obsahu THC.

TmbGWAhdR9


Chcete semienka? O banky semienok tu nie je núdza.

TwNdcg9eqn


Predstavte si, že pohyblivé umenie Salvadora Dalího úplne zaplní steny a ako zvukový sprievod bude znieť Pink Floyd: je to takmer trip bez drogy. A teraz si to predstavte s nejakou hľuzovkou. [Fabrique des Lumières, Pazzanistraat 37].

3SyheETcKZ


Na záver mnohí odporúčajú prechádzku do Vondelparku, aby unikli šialenstvu (možno počas výletu za hľuzovkami), ale príjemný pobyt môže poskytnúť aj bezplatná plavba loďou po vode do NDSM.

YTDrtpUzH3



V NEPOSLEDNOM RADE: ZOSTAŇTE BEZPEČNÍ

Bez ohľadu na okolnosti vlastnej cesty nezavrhujte úsudok, bezpečnosť ani používanie procesu znižovania škôd. Ďalšie informácie nájdete v Biblii užívateľov drog. Bezplatnú kópiu verzie vo formáte PDF si môžete stiahnuť z niektorého z odkazov cloudových sietí uvedených na nasledujúcej stránke: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/.
 

Attachments

  • 28aWulN5YF.jpg
    28aWulN5YF.jpg
    1.3 MB · Views: 4

DenSouLew

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Úžasné fotografie!
 
Top