Používanie suchého ľadu priamo ako chladiaceho mechanizmu pre reakciu NaBH4?

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Dobrý deň, moja otázka sa týka redukcie MDP2P na MDMA a P2P na pervitín pomocou NaBH4... namiesto použitia plášťového reaktora alebo ľadového kúpeľa na ochladenie reakcie pod 20 stupňov počas pridávania NaBH4 by bolo možné použiť suchý ľad vháňaný do reakcie Aby sa reakčná zmes ochladila rýchlejšie, a mohlo by to byť škálovateľné.

Je zrejmé, že reakcia musí byť bez vody, takže nemožno použiť kocky vodného ľadu.
nie som si však istý, či časť oxidu uhličitého, ktorá sa môže rozpustiť v metanole, nebude reagovať tak, aby reakciu upchala.

Predpokladám, že oxid uhličitý vytvorí slabú kyselinu a metylamín je zásada, takže by tam reakcia prebehla... ale ak by ste pridali až po vytvorení imínu, fungovalo by to potom? Ak si uvedomíme, že máme po ruke sušiace činidlá, ktoré môžeme pridať, ale môže dôjsť k iným škodlivým reakciám? Alebo je to dobrý nápad na vyskúšanie?

Môže mi s tým niekto, kto má znalosti z chémie, pomôcť?

vďaka

cmc
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Neviem si predstaviť, prečo by ste to chceli robiť. Dlho som nad tým nerozmýšľal, ale kust šanca to pre mňa vylučuje. bežný ľad a acetón dostane-10c a ľad a chlorid sodný dostane -30c oveľa lacnejšie,
 

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Vďaka človeče! Vážim si odpoveď. Znie to dobre, nikdy som neuvažoval o ľadovom kúpeli so slanou vodou, vždy som používal len obyčajnú vodu + ľad. Ďakujem!
 
Top