Vákuové mazivo...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ospravedlňujem sa za toľko naozaj zjednodušených príspevkov - v skutočnosti nemôžem uveriť, že iv prišiel až sem bez znalosti niektorých z týchto vecí, ale hej, ži a uč sa, čo?

Takže, aké mazivo používate na kĺby?

Hľadal som vákuové mazivo a zdá sa, že je to šialene drahé - jedna z jediných trubíc, ktorú som videl na eBay, ktorá sa zdala byť tým produktom, ktorý potrebujem, bola ako 60 libier za tubu... a ani si nie som istý, či je to správna vec....

Je to na spoje pod refluxom s použitím etanolu ako rozpúšťadla - momentálne, ale čert vie, čo budem nakoniec refluxovať... no, vlastne hlavne viem. Dosť veľa fenetylamínov, tryptamínov (aj keď s tým sa toľko refluxovať nebude) a psychedelických amfetamínov (asi ich však nebude toľko, lebo bývajú SUPER dlhotrvajúce!)

Chystám sa vykonať nitroaldol/Henryho RXN na 2,5-DMOBA s použitím etlenediamínu ako katalyzátora - hoci to nie je pre moju otázku veľmi relevantné! Tak trochu...

Je to jedna z tých otázok, ktoré sa naozaj použijú pri každej mojej destilácii alebo refluxe....

Spomínam si, že som čítal praktickú výrobu MDMA podľa Strike? Myslím, že je to aspoň Strike... možno to bola kniha strýka Festersa, ale v jednej z tých známejších kníh o tajnej výrobe sa píše, že sa má používať vazelína, ale pokiaľ viem, keď som jednoducho destiloval etanol (s pomerne nízkym tlakom), bolo vidieť, že sa topí, takže neviem, prečo to navrhoval!
Možno mal namiesto toho na mysli len vákuové hadice/spojky nožov - odvtedy som to naozaj nečítal!

Každopádne ma zaujímalo, čo používate vy, ktorí nepracujete v riadnom laboratóriu... Hovorím "riadnom", čo znamená registrovanom so všetkým, čo potrebujete, BEZ toho, aby ste si museli kupovať a riskovať kvôli tomu slobodu!

Vlastne tbf, ak si to môžem kúpiť a je to lacné,; ak sa to používa v skutočných laboratóriách, ktoré sú pravdepodobne lepšie, existujú niektoré veci, ktoré my obyčajní smrteľníci nemôžeme jednoducho kúpiť!
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
takže ako normálne nepoužívam žiadne, pretože ak u destilovať smt rozpúšťadlo alebo čokoľvek iné sračky by to malo trochu navlhčiť a spoje nie je ťažké odlepiť aj niektoré rozpúšťadlá alebo veci môžu rozpúšťať tuk alebo ho atack prípadne kontaminovať výrobok. u môžete tiež použiť ako tie teflónové kĺbové veci ig alebo len teflónovú pásku, ale propper dow high vac grease to nestojí za to, ak ur používate ako schlenk alebo smt, ak u rl chcete mazivo, použite vazelínu alebo motorové mazivo alebo smt. dúfam, že to trochu pomôže :D bdw ak je kĺb zaseknutý, pomaly zahrejte kĺb s blow toarch a potom ho nechajte vychladnúť, pričom ho mierne potiahnite.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
vo všeobecnosti nepoužívajte grase, ak pracujete s rozpúšťadlami, ako je acetón alebo korozívne sračky, ako je bróm alebo dymový dusík, nič to neurobí, okrem toho, že možno budete mať vo výrobku mastné sračky.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ach, viete čo, v skutočnosti nejde ani tak o to, že sa zasekávajú, ako skôr o to, že ma znepokojuje, čo môže unikať a vytvárať zápach.
Existuje však trochu príbeh, prečo - myslím, že som sa trochu prehnane obával, keď som robil svoju prvú Henryho / nitroaldolovú reakciu lol

Je to po prvýkrát, čo som po dlhšom čase uskutočnil reakciu pri refluxe, keďže som robil studenú redukčnú animáciu tryptamínu. To, ako aj práca s nitrometánom, ma vyľakalo a myslel som si, že mazanie spojov bude mať význam, keď necháte hornú časť otvorenú lol Chápem, že je tam kondenzátor, a tak by technicky veci nemali uniknúť, ale tiež by som naozaj nechcel dýchať to svinstvo!

Som asi v polovici reakcie a zatiaľ je to dobré - vyzerá presne ako prekurzor 2,5-DMA, ktorý som videl, že chlapík vykonal tento krok na YouTube (verím, že sa to snažil urobiť a posral a namiesto toho pridal nitroetán lol)
V každom prípade mi to dalo zaujímavý trik na vyskúšanie... to je mimochodom

Ale áno, to je skôr dôvod, prečo som sa pýtal... je to v pohode repurposed pestovateľský ventilátor smerovať vzduch vonku tak či tak teraz a len akoby nastaviť v tejto miestnosti, skontrolovať na to každých 15 alebo tak, aby sa ubezpečil, že všetko je v poriadku a nie som mŕtvy.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
nah jeho dosť mutch len nie dostať ich zaseknuté sum shit vždy uniknúť spoje vazelína alebo nie, ak u rl chcete, aby to utesnené potom stačí použiť teflónovú pásku alebo tieto ptfe spoj thingis ale tbh rl aperatus maže sám pri refluxing alebo destilling
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobre, dobrý materiál, vyhnem sa mazaniu - ako som to aj tak robil!!! Haha tbf, v skutočnosti sa dokonca vyhýbam olejovým kúpeľom atm z tohto dôvodu len preto, že FUCKING HATE (KURVA) nenávidím, keď sa mi na všetko dostane olej! A vždy to ide všade....
Preto som naozaj rada, že všetci nehovoríte "áno, ty potrebuješ tuk!".
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Počúvajte, že tam niečo potrebujete. Ak to tak nie je, najmenšia reč o čomkoľvek ho definitívne uzamkne. Vákuové mazanie je fr Vákuová destilácia, vákuová desikácia, vákuový reflux... veci vo vákuu. Stačí bodka veľkosti hrášku. Keď nepoužívam vákuum, použijem chapstick, ktorého mám 20 položených, alebo nejaký vosk a poriadne ho natriem na námrazu. Uloženie je také tesné, že keď ho správne zložíte, netesnosť nie je problém. Je bežné použiť príliš veľa a urobiť neporiadok. Stačí vrstva hrubá 0,01 mm
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
60 libier za celú tubu vákuového tuku je dobrá ponuka. Ak budete postupovať opatrne a nebudete ho všade nadmerne rozmazávať, takáto tuba vám vydrží aspoň rok (rok každodennej práce so sklom). Pre väčšinu amatérov je jedna tuba všetko, čo budú potrebovať. Môžete použiť bielu vazelínu alebo technický tuk, tie však môžu znehodnotiť váš výrobok alebo sa jednoducho vyvaria a vytvoria netesnosti, ak sa použijú s určitými rozpúšťadlami (napríklad dcm zvyčajne veľmi rýchlo rozpustí sračkový tuk).

Laboratórne vákuové mazivo je nielen vyrobené tak, aby odolávalo chemikáliám, takže sa nevyvarí, ale ani nereaguje s inými chemikáliami. Mazivo by malo byť základným vybavením pre každého, kto a) kupuje drahé sklo alebo b) vykonáva akýkoľvek druh vákuovej destilácie. Množstvo prilepeného skla na spojoch skla po destilácii, s ktorým sa stretnete bez tuku (alebo pri použití lacnejších možností), bude obrovské. Keď raz rozbijete kus, ktorý vás stál vyše 100 eur, keď sa z neho budete snažiť vytiahnuť adaptér teplomera, potom sa vrátite a budete sa hladkať po hlave, že ste neutratili 60 eur za správne mazivo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
V poslednom čase som rozbil príliš veľa skla. Mal som však aj nejaké úspechy pri jeho rozoberaní. Mraznička sa mi osvedčila lepšie ako teplo Na švy dám vodu a sklo zohrievam, potom ho vložím do mrazničky, voda zamrzne a voilá, rozpadne sa
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Zaobstarajte si teplovzdušnú pištoľ. Takú, ktorá sa používa na drhnutie farby, guľôčky a získajte LCD displej s teplotou.
1) Teraz môžete skontrolovať BP svojich konečných výrobkov.
2) Pomocou teplovzdušnej pištole vyfúknite horúci vzduch na spoj. Mali by ste pomaly, pomaly vidieť, ako sa tvoria bubliny a vyrovnávajú sa. Položte sklo hore dnom, ale nie príliš vysoko (alebo použite deku na podlahe), aby sklenená zátka alebo čokoľvek, čo vám uviazlo, vypadlo. Pokračujte v prúdení horúceho vzduchu, kým to nevypadne.

S profesionálnou teplovzdušnou pištoľou by to v takýchto situáciách nemalo trvať dlhšie ako 15 minút.
Chcem však zopakovať, čo som povedal, kúpte si vákuový tuk, ušetrí vám veľa bolesti a strateného času.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Loki12 má pravdu. Môžem dodať, že dobré sklenené spoje vám ušetria ešte viac tuku, času a vybavenia.
Niečo ako DURAN® by asi bolo príliš, ale nemali by tam byť žiadne medzery a spätné väzby, takže postupy, ako je jednoduchá destilácia, by sa mohli vykonávať úplne bez maziva.

Mne zakaždým dobre funguje iba nalievanie vriacej vody priamo na spoj, akýkoľvek iný spôsob, ktorý poskytuje pomalší nárast teploty, by nemohol zabezpečiť dostatočný teplotný gradient medzi vonkajším a vnútorným spojom.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Je však naozaj desivé bežať bez ničoho v kĺboch. Samozrejme, sú brúsené a zapadajú tak tesne, že stredne veľké smietky prachu ich pevne zablokujú, ak na kĺbe nič nie je. Vždy naň niečo dávam. Na stojane mám natretú skurvenú sviečku. Chapstick čokoľvek, čo vytvorí čo i len mikrónový priestor medzi sklom
 
Top