Aké činidlá môžem použiť namiesto dietyléteru?

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Dobrý deň, som začiatočník.

6. Surová voľná báza MDMA sa extrahuje z alkalického roztoku dietyléterom (alebo petroléterom) 2 x 50 ml. Éterový extrakt s voľnou bázou MDMA sa vysuší nad MgSO4.

z kroku 6
Aké činidlá môžem použiť namiesto dietyléteru?

Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď. s úctou
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Môžete použiť etylacetát, ktorý je bezpečnejší ako dietyléter
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Etylacetát sa pri kontakte s alkáliou čiastočne hydrolizuje, nie je vhodný na extrakciu voľnej bázy.
@bitcoinup2020 môžete nahradiť akýmkoľvek nepolárnym (nemieša sa s vodou) rozpúšťadlom, obľúbené možnosti sú: petroléter (alias nafta, whitespirt), toluén, xylén, hexány, dichlórmetán alebo v prípade absencie niektorého z nich možno použiť aj benzín z pumpy, ktorý bol premytý roztokom NaOH a následne premytý H2SO4.
 
View previous replies…

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Môžem použiť dichlórmetán Aby som extrahoval množstvo podľa krokov, môžete mi povedať? dichlórmetán 2 x 50 ml
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Dobrý deň, páni,

Mám túto ropu z plynárne, ktorou vykurujú domy alebo farmy. Niekde som čítal, že by stačilo urobiť frakčnú destiláciu a 20-60 stupňov a výsledkom by bol éter?

Nie som chemik a skôr, ako vyletím do vzduchu, som si pomyslel, že by bolo lepšie skontrolovať to dvakrát... teraz som použil riedidlo (na farby)... ale keďže mám túto ropu, chcem s ňou niečo urobiť...?

Vďaka!
BB
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Áno, je to ropný éter, môžete ho skutočne frakčne destilovať alebo jednoducho prečistiť, aby ste odstránili oleje a prísady, a používať ho ako taký
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Ďakujem za rýchle a užitočné informácie. oceňujem!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ak vám ide o skutočný éter (ropný éter je v prísnej chemickej terminológii zmes alkánov, najpravdepodobnejšie hexánov), ľahko dostupné a celkom rovnocenne sa správajúce látky sú MTBE (metyltercbutyléter) a diizopropyléter, ich body varu sú však vyššie, ale len vďaka tomu sú bezpečnejšie na použitie ako dietyléter (bežne známy ako éter). Príspevok uvedený vyššie je skutočne užitočný, len si dajte pozor na whitespirit, toluén a xylény, ktoré majú teplotu varu nad 100 C, takže môžu skomplikovať postupy odparovania v prípade, že nie je k dispozícii rotačná odparka. Ak používate etylacetát, nikdy s ním neextrahujte silne kyslé alebo zásadité roztoky, a aj keď pH nie je extrémne (5,5 - 8,5), postupujte rýchlo. Viem, že je bezpečné extrahovať etylacetátom 5MeOTryptamín, ktorý som voľne založil z hydrochloridu, ale s uhličitanom K/Na ako zásadou namiesto hydroxidu. Keďže AcOEt je ester, ľahko sa hydrolizuje späť na kyselinu a alkohol, z ktorých bol získaný, ak je pH príliš vysoké alebo príliš nízke (kyselina octová a etanol v tomto prípade obidve urobia neporiadok, ktorý vyriešite len vhodným rozpúšťadlom, ktoré nie je citlivé na pH). Ak ste predsa len urobili neporiadok a nedošlo k separácii, nebuďte hlupák a nevyhadzujte to celé, je nás tu veľa, ktorí vám pomôžeme. Mnohí začiatočníci sa len rozčúlia a vyhodia svoju zmes, ktorú vlastne môžu zachrániť cenným kúskom chýbajúcich informácií.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Z mojej strany je výchovné požiadať vás, aby ste uviedli približné pH vášho extrahovadla (roztoku, ktorý sa má extrahovať) a body varu uvedených rozpúšťadiel všetci, nielen ja. Považujte to za zásadne dôležité cvičenie, hľadaním týchto informácií sa môžete naučiť relevantné veci.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Takáto odpoveď je pravdivá! DCM má nízky bod varu a nezapáli sa, takže sa ľahko odparuje (spôsobuje závraty a je trochu toxický), ale nezabudnite, že halogénované rozpúšťadlá takmer vždy tvoria spodnú vrstvu a nemali by sa dôkladne pretrepávať so silnými roztokmi alkaínu, ak nechcete čakať niekoľko dní alebo si ísť po vibračný vibrátor a skončiť za 12 hodín. Mali by ste vykonať extrakciu 3x50 ml alebo 1x75 a 2x35 ml skôr s miernejším kontaktom. Nie je kompatibilná s vysolovaním a premývaním soľným roztokom, najlepšie je sušiť anh. Mg SO4.
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Ďakujem veľmi pekne, mám k tomu viac podnetov. S úctou veľmi pekne ďakujem
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Ak chcem túto metódu škálovať na 100-krát, musím použiť DCM Je to množstvo veľkosti 50ML*100-krát = 5000ML?
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
od kroku 6
Ak chcem zmeniť veľkosť na číslo x100 z kroku 6, musím použiť roztok x100. aj podľa veľkosti?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Zväzok usporadúva
 
Top