xylén pri acidobázickej extrakcii amfetamínu

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Môže sa pri acidobázickej extrakcii amfetamínu namiesto petroléteru použiť xylén?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
S najväčšou pravdepodobnosťou sa však dá len vyparovať
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Rovnako ako pri rozhovore so skúsenosťami s extrakciou DMT. V oboch prípadoch ide o nepolárne rozpúšťadlá. Ale xylén zanecháva trochu zvyškov a musí sa odparovať, zatiaľ čo petroléter umožňuje kryštály zmraziť, tiež xylén má zápach. Myslím, že pre váš účel by ste mali vyskúšať iné rozpúšťadlo. Väčšina riedidiel farieb sa v skutočnosti vyrába z petroléteru, stačí si vygoogliť zloženie každého z nich.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Áno, vyhýbal by som sa xylénu a používal by som ťažký benzín Vedeli ste, že xylén je dimetylbenzén? Je to tak a tie metyly nie je ťažké vyradiť a potom vám tu plávajú radikálne metylové ióny, ktoré by mohli robiť nečakané veci, napríklad alkylovať amfetamín, ale asi nie na dusík, pravdepodobne na fenyl alebo alfa alebo beta 2-metyl-amfetamín niekto? 3-metyl? Parametyl?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
problém je, že éter nie je dostupný tam, kde som, a je samozrejme veľmi prchavý. nevidel som ani veľa alternatív. ale mám naftu. skúsim naftu a uvidíme, ako to pôjde.

Skutočne som sa pokúsil o mikroškálovú acidobázickú extrakciu s xylénom, ale na konci sa mi nepodarilo zrážať amfetamín.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Môžete skúsiť xylén, ale nie som si istý, či to bude fungovať. S istotou viete o dietyléteri, dioxáne, DCM.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Budem sa riadiť radou Frita Buchnera a namiesto dietyléteru vyskúšam ťažký benzín.

keď v poslednom kroku príde čas na vyzrážanie amfetamínu, je možné použiť kyselinu fosforečnú? alebo je lepšia kyselina chlorovodíková? alebo niečo iné?

(budem používať amfetamín, ktorý bol počas syntézy vyzrážaný pomocou kyseliny fosforečnej, ak je to relevantné).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nafta je v poriadku, takmer rovnaká ako PE. Áno, kyselina fosforečná je v poriadku. Kyselina chlorovodíková nie je v poriadku =) Prečítajte si moju tému o amfetamínových soliach.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Čo by ste mi odporučili, aby som získal čistý benzín? existuje konkrétny ropný produkt/číslo CAS, ktoré by som mal hľadať?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Neviem, aké rozpúšťadlá sú dostupné vo vašej lokalite. Nafta je ťažký benzín. Stačí ju vyhľadať. Všetky sú v poriadku. Čím ľahšia frakcia, tým ľahšie sa potom odparí.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
som v británii. predpokladal som, že v kvapaline do zapaľovačov kúpenej v obchode budú nejaké nečistoty, napríklad, a možno by bola potrebná frakčná destilácia.

z nejakého dôvodu je tu ťažký benzín trochu nedostupný, takže som si myslel, či by namiesto neho nebolo vhodné niečo ľahšie dostupné, ako napríklad nejaký druh bieleho liehu (napr. stoddardovo rozpúšťadlo, Cas č.: 8052-41-3)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Áno, môžete to skúsiť.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dokonca aj s ťažkým benzínom, ktorý budete chcieť, aby sa zrážal za studena
A samozrejme, ak má v sebe nejakú vodu, nebude sa zrážať ( takže ju musíte namiesto kyseliny chlorovodíkovej použiť plyn) alebo môžete naptha odparovať. Nie som si na 100 % istý, či to všetko súvisí s amfetamínom. Nikdy v živote som amfetamín nevidel. Toto všetko je pravda v súvislosti s pervitínom. Predpokladám, že sa budete snažiť vyzrážať síran.🤔
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Urobil som to, ale ako som povedal, amfetamín sa mi v hlave automaticky mení na metamfetamín, pretože tu žiadny amfetamín nie je. Síran je Lewisova kyselina, ktorú chcete, nie hydrochlorid
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Na zrážanie budem zatiaľ používať kyselinu fosforečnú, pretože sírová sa tu ťažko zháňa.

Mohli by ste upresniť, čo ste mali na mysli, keď ste hovorili o kyseline lewisovej ako o tom, čo chcem namiesto hydrochloridu? rýchlo som sa pozrel do vyhľadávača, ale nenašiel som nič viac ako to, že tvorí lewisov adukt. (stále som v chémii veľmi skúsený).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Skôr ako sa to pokúsim vysvetliť, predstavím to vizuálne.
5UxV9cuMJa


BWbNnThU2G


HZoPrRUTcV


CJ7FouhbVG

Qf4XJh0m7l

C86p9BPZkI
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ďakujeme.

je mi jasnejšie, čo je to Lewisova kyselina/zásada, ale v súvislosti so zrážaním amfetamínu na konci acidobázickej extrakcie, ktorú kyselinu by bolo najlepšie použiť namiesto chlorovodíkovej?

Ospravedlňujem sa, ak mi niečo uniká.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Predpokladám, že vám chýba predchádzajúce umenie alebo predchádzajúca práca alebo... priemyselné normy. Tie vám nechýbajú. Ale vy si myslíte, že áno. 9/10 Ľudia robia niečo určitým spôsobom z nejakého dôvodu. Často sú to znalosti alebo skúsenosti. Nie vždy, ale často. Existuje dôvod, prečo sa amfetamín vyrába ako sulfát. Neviem, aký, ale asi pred 6 týždňami tu bolo vlákno, kde sa niekto pýtal, prečo je amfetamín najčastejšie sulfát. Mohlo by to byť minimálne niekoľko solí kyselín, ale sulfát je goto z dôvodu, ktorý som buď nepozrel, alebo zabudol
 
Top