Question 🙏Prosim, pomagajte mi pri vstopu v proizvodnjo in sintezo💊

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
49
Points
18
Hej, sem novinec na tem forumu in zelo vesel, da sem končno našel ljudi, ki imajo znanje, ki sem ga iskal!

Tako sem že skoraj dokončal stiskalnico za tabletke, uspešno izdelal dmt, ekstrahiral koncentrate plevela, mešal pusto itd. in moj cilj je razumeti in se lotiti proizvodnje/sinteze različnih snovi.

Mislim, da bi bil za začetek po proizvodnji dmt najboljši možni korak začetek proizvodnje 4mmc, ker je "enostavna sinteza", ki sem jo našel tukaj, po mojem mnenju najboljši način za začetek proizvodnje snovi z velikim povpraševanjem in le nekaj prodajalci.

Zato je moje vprašanje, ali je kaj, kar bi moral najprej proizvesti, preden se lotim 4mmc. In ali obstajajo druge snovi, ki jih lahko bolj ali manj "enostavno" proizvedem.

Ali je kdo pripravljen, da me usmeri v pravo smer glede opreme, ki jo bom potreboval (magnetno mešalo itd.).

In kje lahko dobim snovi, ki jih je mogoče enostavno poslati v Avstrijo?

Kakšno opremo naj dobim, zlasti za drugo ekstrakcijo/sintezo.

Bilo bi super, če bi bil kdo pripravljen zainteresiran novinec z malo izkušnjami pridobiti znanje in spretnosti!

Pozdravi 🙏 in hvala vnaprej!!
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
49
Points
18
Na začetku še vedno iščem nekoga, ki bi mi dobavljal kemikalije manjšega obsega.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,475
Solutions
4
Reaction score
1,005
Points
113
Deals
1
Včasih jih je mogoče kupiti. Včasih jih je mogoče ločiti od gospodinjskih ali avtomobilskih kemikalij ali odstranjevalcev barve itd. Včasih jih je treba preprosto sintetizirati. 4mmc se zdi enostaven samo zato, ker lahko dobite 2-b-4-metilpropriofenon. Na enak način je mogoče zlahka izdelati številne droge. Če bi morali začeti s proprionsko kislino in narediti proproinil klorid, da bi naredili propriofenon, da bi naredili parametilprovirofenon, da bi naredili 2-bromo-4- Me-propriofenon, temu ne bi rekli enostavno.
Če
želite pomoč, boste morali Vsaj izbrati, kaj izdelujete, in opraviti predhodno delo. Lahko mi ješ iz roke, vendar ti ne bom dal stekleničke.
 

Í1yk721hk41c1khym1

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 10, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
>Če bi morali začeti s proprionsko kislino in narediti proproinil klorid, da bi naredili propriofenon, da bi naredili para metilpropriofenon, da bi naredili 2-bromo-4- Me-propriofenon, temu ne bi rekli enostavno.

To bom naredil na svojem balkonu. Ali lahko začnem z metanolom in platino, pridobljeno iz katalizatorjev, ali moram sežgati tudi lastno žveplo?
 

sweettooth

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Njegova pomembnost je bolj v tem, kakšno opremo imate, proizvodnja česar koli je enostavna, če imate dobro opremo.
4-mmc in podobne spojine so v osnovi samo zmanjšanje malo kuhanja in izvlečenje z nepolarnim topilom, nato pa se opravi kristalizacija.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Lahko vam predlagam, kar potrebujete, in imam znanje in izkušnje.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,475
Solutions
4
Reaction score
1,005
Points
113
Deals
1
To tudi stori. Če steče do telefonske govorilnice ali prenosnega stranišča, bo prišel ven s pelerino in spodnjim perilom čez gamaše.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,475
Solutions
4
Reaction score
1,005
Points
113
Deals
1
Komplet kemijskega stekla, ki ga sestavlja približno 40 kosov, vam bo pomagal začeti z mešalno kuhalno ploščo. Temu bom rekel 250 dolarjev. Toda to je zelo osnovno in v to boste vtaknili 500 dolarjev, da boste lahko opravljali kemijo na fakulteti 101. Walmart ima VEVOR 1000ML 29-delni komplet, ki je zdaj naprodaj za 99 dolarjev! Lahko bi dobili enega cenejšega, če bi se potrudili, vendar je v primerjavi z res poceni steklom spodoben ser
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Mojemu kompletu vevor v enem letu dela manjka le termometer ... to pomeni, da so precej dobri.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,475
Solutions
4
Reaction score
1,005
Points
113
Deals
1
Tudi meni ni trajalo dolgo, da sem razbil termometer, vendar ima moja kuhalna plošča sondo in imam termočlen, ki ga lahko priključim na krmilnik pid, ki bo samo meril temperaturo, ali pa je vgrajen v tuljavo, ki se bo segrela in držala temperaturo
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,475
Solutions
4
Reaction score
1,005
Points
113
Deals
1
Za hoplate sem porabil 3x več, kot bi moral človek. Prvi, ki sem ga kupil, je stal 60-70 dolarjev. Nikakor ni hotela zavreti vode! Pravzaprav ne bi segel nad 100 °C, saj je imel termistor, ki ga je ustavil. Zato sem ga razstavil in grelni element ni bil nič, kot poceni sušilec za lase. Tanke žice, ovite okoli aluminiziranega kartona. Trdil je, da ima 100 vatov. 100 vatov ogrevanja ne bo opravilo svojega dela. Vanj sem vstavil 1600-vatni gorilnik, vendar je bil magnetni fluks tako močan, da se magnet ni premikal, nato pa se je stopil v lužo. Nato sem na ebayu dobil rabljen sms. Stal je 100 dolarjev in ko sem ga dobil, je mešal le od 400 vrtljajev na minuto in manjkala mu je noga, zato sem se pritožil in dobil 50 % nazaj. Popraviti mešanje je bilo enostavno, prav na potenciometru je potenciometer, ki uravnava hitrost, moral sem ga samo zmanjšati. Imela je 500 W in je v 4 minutah skuhala skodelico vode. Gorilnik je ugasnil in nisem mogel najti zamenjave, ki bi bila manjša od tiste, ki sem jo plačal za stvar, šel sem vžigalnik za oglje in ga upognil, da se prilega tirnici elementa, ki je deloval, vendar sem se bal, da bi ga pustil brez nadzora. Nazadnje sem se odločil in kupil vevor za 150 dolarjev s 500 vati ogrevanja, digitalnim odčitavanjem in sondo. Trdi, da je dober za 5 litrov. Mešanje pa je malo šibko. Magnet sam je šibek. Moral za zgodbo dobiti 500watts ogrevanje bo rešil vas od zapravljanja denarja
 
Top