Nasveti za ločevanje psevdoefedrina / rdeče # 40

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
To bom skrajšal - zdi se, da običajni postopek "sperite z acetonom, dokler rdeča barva ne izgine" NE deluje več pri tabletah Sudafed (ali vsaj generičnem SudaGest) 30 mg. Rdeča prevleka ni železov oksid, ampak je rdeče aluminijevo jezero #40, za katerega vam lahko osebno povem, da ni posebej topen v acetonu. JE topen v vodi in brezvodnem etanolu, čeprav naj ne bi bil - glede na moje raziskave naj bi bil topen le v suhem EtOH v količini 0,001 g/100 ml. V praksi pa je dovolj topen v suhem EtOH, da so moji kristali psevdoefedrina hcl rdečkasto rožnati.

Kakor koli že, bistvo je, da imam ogromno kristalov PE hidroklorida, ki so onesnaženi s to snovjo, in jih težko ločim - ali ima kdo kakšne izkušnje s tem? Ali pa ima kdo izkušnje z onesnaženjem z rdečim #40 in redukcijo po moskovski poti (I2 + rdeči fosfor) in ali bo to uničilo moj končni izdelek?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tablete najprej pretresite v ošiljenem ledu. S tem mehansko odstranite večji del rdeče plasti.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Verjetno je to samo barva
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Posodobitev: Po nekaj tabletah v nekaj epruvetah z nekaj preskusnimi raztopinami sem ugotovil, da malo metanola z 0,5-odstotno ocetno kislino lepo odstrani rdečo plast (~2 min mešanja), nato pa po vrženju razkužene tablete v mrežasto cedilo metanol dovolj hitro izhlapi, da ostane trdno belo jedro tablete nedotaknjeno. Zagotovo se izgubi zelo majhna količina PSE (ker je topen tudi v MeOH), vendar menim, da je rezultat verjetno enak (ali morda boljši) kot mehansko odstranjevanje plasti. Čeprav je rdeča barva izginila, lahko še vedno razberem vtisnjene številke na krhkem jedru tablet in to je dokaz, da je bilo odstranjenega zelo malo materiala tablet.

Ironično je, da se ta postopek zanaša na veziva in "gunk", ki ščitijo večino PSE pred raztapljanjem v raztopini metanola/ocetne kisline. Če ima kdo še kakšno idejo, kako izboljšati postopek pranja, jo lahko poda tukaj: :) hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Menim, da ste malomarno izgubili majhen del PSE zaradi tega, ker se zdravilna učinkovina nahaja pod lupino tablete
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Vem, da je to stara objava, vendar sem mislil, da jo bom vseeno komentiral, saj sem se pred kratkim srečal z enakim vprašanjem. Če imaš kup psevdooblik, ki so že onesnažene s to rožnato barvo, ker si uporabil metodo "ekstrakcija iz tablet" #2 na drugem forumu tukaj, je edina stvar, ki bi jo lahko naredil po tem, pranje s kislino/bazo. Sledi nekaj izpiranj z dietiletrom in nato eno izpiranje z acetonom. Moji kristali so bili beli, kot bi dobili vse. Na drugem mestu, na tem drugem forumu, je metoda #1, ki uporablja aktivno oglje in nafto, dala nekaj najčistejših prostih baznih efedrinov, kar sem jih kdaj videl. Čeprav so primerjani teoretični donosi pri metodi #1 manjši, je po mojem mnenju vredno. Edina stvar, ki jo je treba narediti po tem, je pretvorba v HCl sol.
 

Nacho

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Izperite z neklorovanim čistilnim sredstvom za zavorne dele. S tem ne boste izgubili nobenega psueda, poleg tega pa bo odstranilo tudi večino polnil in veziv.
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Dokler boste zunanjo parno destilacijo reakcijske mešanice izvedli, bo vse v redu in vaš lug bo suh, brez vode, dokler ne destilirate s paro v razmerju 2,1 do 1, razmerje med lugom in pse Nd ne skrbite zaradi zaklepanja luga, para bo vse razgradila.
 
Top