Vse/hg Stall, vprašanje o umetni inteligenci

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Vsi testni poskusi so delovali v redu, vendar je bilo povečanje obsega z Ai "Sheet" čudno. Najprej sem pri velikem zmanjšanju uporabil magnetno kovino in.did not realized this until near the end if the rxn.. Zato zdaj pri ponovnem postopku mislim, da je izbrana pločevina Ai veliko predebela. Prišla je iz metle/polja Ai. Bil je debel, vendar mi ga je uspelo razrezati s škarjami. Reakcija je potekala zelo počasi, segrevanje na 45-60 °C je trajalo približno 6 ur z močnim mešanjem/vrtenjem. Ni se zdelo, da bi se kaj dosti spremenilo, morda zelo počasi. Sčasoma in predvsem pri 10 urah je bila dodana raztopina naoh in reakcija se je začela segrevati in se je že nekaj ur držala na približno 35-50c.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
V nekaterih primerih lahko uporabimo aluminijeva zrnca, vendar je za to prav tako potrebno več časa.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ya sem poskusil s pekači in prišlo je do eksotermne reakcije, ki se je dvignila na 65c, z improviziranim mešanjem z vrtenjem vedra večino časa ... Zdi se, da to ne naredi ničesar, vendar se zdi, da se vse meša in lahko slišim vse strganje skupaj .. Problem je, da je bilo na tone nereagiranega aluminija z uporabo osmijevih izračunov in 10 % presežka. Mislim, da moram za te redukcije 2-300 g zmanjšati na folijo ali pa fino narezati pekače za pite ali pa morda dobiti dobre CNC ostružke.

Folija je večinoma izginila po bazifikaciji, vendar idk, če je to pomembno. Lyk, kako gre.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Uporabiti morate presežek soli živega srebra v vodi in ga ne smete dekantirati iz reakcije, potem bo aluminij reagiral (vendar dlje časa). Poskusite.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Uporabil sem presežek živega srebra. Uporabil sem metodo osm z amalgamiranjem v metanolu. Čakal sem približno 45-60 minut in vse je bilo srebrnkasto, metanol pa je imel sivo/srebrn videz. Uporabil sem osmijeve izračune živega srebra in presežek. Morda 1,5-krat več, kot priporoča osmij. Zdi se, da deluje v redu po videzu mešanice Al, drobni mehurčki in raztopina postane srebrna/siva. Opazil sem le nekaj majhnih koščkov pekača, ki so plavali.

Pri zadnji reakciji je zmes v veliki posodi sama od sebe dosegla 65 °C, če bi bila ustrezne velikosti, bi morda dosegla 70-75 °C brez ohlajanja. Eksotermna reakcija je trajala približno 90 minut, nato so temperature postopoma padale... še 4 ure je bila temperatura 55 °C... velika količina Al pekača je ostala nad osmijevim izračunom + 10 % presežka... še vedno je ostalo preveč Al. Mislim, da je to predvsem posledica groznega postopka mešanja, zato se bom tega lotil. Osmium je nekajkrat omenil, kako pomembno je pravilno mešanje, zlasti pri večjih reakcijah.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ali lahko poveste več o tej metodi?
 
Top