Amfetamin citrat

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Odločil sem se, da poskusim z amfetamin citratom.
Citronsko kislino sem raztopil v IPA in jo dodal amfetaminski bazi, vendar ni nastalo veliko soli, oborilo se je le malo soli in videti je bilo lepljivo (ph = 6).
V čem je po vašem mnenju težava?
Citronska kislina, ki sem jo uporabil, je monohidrat.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Glede na to, kar sem prebral tukaj, obstajajo 3 vrste amfetaminskih soli

amfetaminov hidroklorid
amfetaminov sulfat
amfetamin fosfat

Povejte nam več, če veste več

soli amfetamina
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Obstaja več kot te tri soli (saharat, aspartat, oksalat ...)

Mislim, da ima vsaka sol drugačne učinke, zato sem se odločil, da poskusim s citratom, vendar o njem nisem našel nobenih informacij.

Našel pa sem patent, ki pravi: monoamfetamin fosfat je učinkovitejši, odmerek za odmerek, kot je amfetamin sulfat.
Presenetljivo je, da amfetamin sulfat vsebuje več amfetaminske baze kot amfetamin fosfat.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Vsaka kislina bo z amfetaminom tvorila sol, kar je osnova.
Amfetamin sulfat in fosfat sta pogosta, ker nista higroskopična, kar pomeni, da ne sesata vode iz zraka in ne postaneta luža.
Amfetamin citrat najverjetneje ne bo prah, ampak viskozna masa in ni primeren za običajne načine uživanja.
Monofosfat, ki je učinkovitejši, je iz patentnega zahtevka in kot tak precej vreden toliko kot to, kar prodajalec rabljenih avtomobilov pravi o avtomobilu, ki ga želi prodati. Monofosfat ima visoko biološko razpoložljivost, saj je veliko bolj topen v vodi kot sulfat, zato je začetek delovanja zdravila nekoliko hitrejši. Vendar je tudi zelo fin prah, ki ga je težko smrkati, saj če malo preveč potegnemo, gre fin prah naravnost v glavo (nos, čelo), kar ni le zelo nezdravo, ampak tudi zelo boleče. Za vse druge načine dajanja, razen intravenozno, pa to ni pomembno, tako da je hitrejši začetek kompenziran z dejstvom, da ne moreš smrkati toliko kot pri sulfatu v enem zamahu, in tako - lepo, vendar se ne splača.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Amfetamin je amin. Amini lahko tvorijo komplekse (soli/kristale), če prav razumem poimenovanje, z vsako mineralno kislino. To pomeni H2SO4, HCL, H2PO3 in tako naprej. Za boljše razumevanje je tukaj nekaj primerov, kako se tvorijo:
R-NH2 + HCL →[R-NH3+]Cl-
R-N(R2)-R1 + H2SO4 →[R-NH+(R2)-R1]OSO3H-
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ne samo z mineralnimi kislinami, tudi s karboksilnimi kislinami. Acetat, tartrat (pomemben za ločevanje d- in l- ) citrat in še in še. Fumarat in oksalat se pogosto uporabljata, ker zlahka tvorita suhe soli, ki se zlahka ločijo.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Morda je bilo treba pred kisanjem s citronsko kislino absorbirati vodo. Poznamo uspešno prejemanje suhega izdelka in sprejemljivo biološko aktivnost. Vendar bo uporaba fosfata boljša.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Ali zadostuje sušenje citronske kisline (v IPA) z natrijevim sulfatom ali jo je treba sušiti s toploto?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Raztopino pred kisanjem posušite. Poskusite lahko uporabiti tudi maleat (maleinsko kislino). Menim, da je bolj stabilna
 
Top