Amfetamin iz P2NP prek kompleksa borohidrid + baker 2022 - vprašanja

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
To sem našel na portalu dread in očitno jo je op iz dreada dobil od tu. Vendar na teh forumih nisem mogel najti točno te metode. (Obstajajo podobne metode, kot je "ena posoda 1 kg sintetizatorja" Williama Dampiersa, ki se zdi praktično enaka.)

Ali lahko kateri od izkušenih kemikov pove, ali bi lahko pri tej metodi prišlo do strupenih hlapov ali resnih varnostnih težav:


Izvirni izvleček:

Posodobljen postopek: Amfetamin iz P2NP prek kompleksa borohidrid + baker 2022

Ta nekoliko na novo odkrita metoda je eden največjih dosežkov tajnega kemijskega podzemlja. Prav tako je ena najpreprostejših in dokaj prijaznih reakcij, ki obstajajo za izdelavo drog. Ne zahteva nobenih zelo strupenih kemikalij, kot so živosrebrove soli. Je dokaj prizanesljiva, daje zelo visoke donose in deluje zelo dobro tudi v merilu <1 gram.

Videl sem nekaj omemb te metode tukaj na darknetu, Nisem pa videl nobenih avtorskih zaslug ali referenc. Če ne navajate referenc, se ne ukvarjate z znanostjo. Neprekinjeno sodelovanje je bistvenega pomena.

Neverjetna uporaba borohidrida in kompleksov prehodnih kovin se je pojavila že leta 1990 v neki korejski reviji. Na nekaterih forumih se je pojavilo nekaj omemb uporabe kovin bakra namesto živega srebra, na koncu pa se je na znanem angleškem forumu o kemiji zdravil in na znanem ruskem forumu oblikovala zelo dolga kolobocijska nit. Če bi radi sledili stopinjam do prvotne vsebine, lahko to zelo enostavno ugotovite z branjem pozdravnega prispevka tega podnaslova.

Kemik, znan kot Testex, je začel uporabljati to metodo za amfetamin. Veliko zaslug za razcvet te metode ima kemik, ki je na različnih straneh znan preprosto kot Carl. Za citirani postopek je zaslužen Fastbreak, še en sodobnik.

Potrebno ozadje:


Čeprav gre za postopek, ki je zelo prijazen do novincev, ne boste mogli samo prebrati tega zapisa in reproducirati rezultatov brez nekaj osnovnega poznavanja kemijskega postopka. Predvideva se, da ste seznanjeni z:

* Osnovne kemijske laboratorijske tehnike in terminologijo. Poznati morate metrične uteži in mere. Razumeti morate molske mase, molska razmerja in vedeti, kako opraviti lastne izračune, ko berete objavljene postopke, ki navajajo le molske količine.

* osnovne laboratorijske veščine in znanje s področja kemije zdravil, kot so izpiranje s topilom, ekstrakcija tekočina-tekočina, kislinsko-bazična ekstrakcija, preprosta destilacija, rekristalizacija, analiza reagentov in talilnih točk

* sredstva za pridobitev zahtevanega predhodnika P2NP, potrebnih reagentov, natrijevega borohidrida oziroma NaBH4 in bakrovega sulfata oziroma CuSO4.

* Sredstva za pridobitev potrebnih topil in kislinskih/bazičnih reagentov, vključno z etanolom ali izopropanolom, destilirano vodo, žveplovo kislino za živila, imenovano H2SO4, lugom za živila/laboratorije, imenovanim natrijev hidroksid, imenovanim NaOH

*Najmanjša laboratorijska oprema. Potrebovali boste kuhalno ploščo + magnetno mešalo, reakcijsko posodo, ustrezno laboratorijsko steklovino za pripravo in čiščenje, znanstvene termometre in zelo priporočljivo, da imate komplet za destilacijo zaradi povratnega toka med reakcijo in preproste parne destilacije za pridobivanje prečiščenega amfetamina po končani reakciji.

*To je mogoče narediti brez opreme za destilacijo, vendar le v majhnem obsegu in tvegate zdravje vseh, ki uživajo končni izdelek. Poleg tega je veliko bolj verjetno, da reakcija ne bo uspela ali uide izpod nadzora. Priskrbite si opremo za destilacijo.

Postopek:

(neposredni citat iz izvirnika)


Potrebno število P2NP cas: 705-60-2



80 g EtOH 96% (1%MEK), to je ~100 ml
40g H2O
5,2 g NaBH4
je bilo kombinirano.

nato je bilo ob močnem mešanju v majhnih obrokih dodanih 10 g P2NP (zmletega v fini prah).

Mešanico smo nato mešali 40 min.

nato smo mešanico segreli na 65 °C in dodali še 5 g NaBH4 ter 1,5 g CuSO4*5H2O (zmletega v droben prah).
Prišlo je do mehurjenja, pritrdili smo povratni kondenzator in mešali 15 min, dokler se mehurjenje ni ustavilo, nato pa smo mešanico 30 min ponovno segrevali.

Po ohladitvi je bilo dodanih 47 g HCl (31 %) skupaj z vodo iz pipe, da se je bučka napolnila.

EtOH se destilira.

ohladi se, pripravi se bazična kislina z 20 g NaOH v ~50 ml H2O.

Amin smo destilirali s paro. Nevtralizirano s H2SO4 in evoporirano.

Izdelek je bil tako bel, da sem se odločil, da praška ne bom pral.

Izplen: točno 10 g amfetamin sulfata 88,56 %.



Pomembne opombe:



To je napol sarkastičen meta-žanr, zavit v plasti in plasti notranjih šal. Uporabite le destilirano vodo, prosim. Hvala /u/socat2me


Glavna točka napake pri tej metodi bo čistost vašega P2NP. Ne glede na to, ali ste ga kupili ali izdelali sami, so v preteklih letih poročali o neštetih neuspehih in skoraj v vseh primerih so bili vzrok premalo čisti kristali P2NP. Priporočamo 2 ali 3 rekristalizacije rumenih kristalov.

Razlog za etanol+MEK, ki ga je omenil avtor, je v tem, da se ta prodaja v večini lekarn kot neizopropilni alkohol za drgnjenje. Vendar je izopropil alkohol prav tako odlična izbira za sopotopilo.

Za to edinstveno reakcijo je bistven ~ 6-kratni molarni presežek borohidrida.

Nepriporočljivo alternativo laboratorijskemu kondenzatorju, hlajenemu z vodo, za refluks med samo reakcijo in parno destilacijo med kasnejšo ekstrakcijo A/B lahko nadomestimo z reakcijsko posodo z visokim vratom, morda z ventilatorjem, ki piha na vrat, za "refluks revnega človeka", in nato preprosto ekstrakcijo s topilom A/B namesto parne destilacije amfetaminske baze. POZOR, zelo pomembno je, da iz vsega, kar bo zaužil človek, popolnoma odstranimo vse sledi bakrovega kompleksa. Destilacija je odlična rešitev za to, vendar je možna alternativa tudi temeljita ekstrakcija s topilom z dobrim znanjem in izkušnjami s tekočinsko ekstrakcijo. Opozorjeni ste bili.

Napredno:


Isti sistem se lahko uporablja tudi za podobne ali analogne predhodnike. Obstajajo poročila o fluoroamfetaminu, MDA/MDP2P, 2C-X, psevdoefedrinu, TMA ter drugih drogah in predhodnikih, ki so bili uspešno izdelani s tem sistemom reagentov.

Enkrat za vselej zaprimo zgodovinske knjige za redukcije živosrebrove soli!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
bi se lahko kdo od profesionalcev, kot sta Patton ali Dampier, vključil in podrobneje opisal to metodo ter nas seznanil z morebitnimi zdravstvenimi tveganji, ki so lahko povezana s sintezo?
@G.Patton
@William Dampier
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pazite le na NaBH4 in vodo. Pri reakciji med njima nastane veliko toplote in plinov, upoštevajte to. Reakcijsko bučko morate imeti odprto s povratnim hladilnikom. Uporabite tudi dobro prezračevano delovno mesto in ne uporabljajte odprtega ognja ob tej reakciji, ker se izloča H2.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Hvala, Patton.

Ali menite, da je 30-palčni balon, pritrjen na vrh povratnega kondenzatorja, dovolj za zadrževanje plina za tako majhno sintezo, kot je opisana v tej metodi? in kako strupen je ta plin?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ne preveč, dihate z mešanico plinov z vodikom =) Ne uporabljajte nobenih balonov. To je nevarno, ker se lahko raznese z visoko koncentracijo H2 in iskrico.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

kaj lahko storim za upravljanje h2, ki se razvija iz kondenzatorja, v okolju, kot je kopalnica? če dobim odsesovalni ventilator in kanal za odsesavanje, bi se morda h2 lahko iskal v ventilatorju, ker je električni in proizvaja nekaj toplote. trenutno tudi nimam možnosti, da bi to storil zunaj.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Morda postavite cev od kondenzatorja do odvoda zraka z močnim ventilatorjem. Tako v primeru eksplozije, ker je v zraku tako malo vodika, eksplozija ne bo povzročila škode.
Razmišljam sam, nisem prepričan, ali je to, kar pravim, pravilno ali ne.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ali lahko kdo pove, ali s to metodo dobimo levoamfetamin ali dekstroamfetamin?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
To je v bistvu enaka metoda kot v prvotnem prispevku z uporabo CuCl2. Ali lahko kdo od profesionalcev komentira, ali je CuSO4 pri tej redukciji slabši ali enak (enako učinkovit)? hvala.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

hvala. ko sem objavil vprašanje, sem ugotovil, da mora biti racemičen. potem bi moral izolirati izomer dekstroamfetamina, da bi dobil samo čisti D-amph.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ja, ne pozabite, da je mogoče uporabiti tudi druge kisline kot D-vinsko.To sem raziskal in vam lahko povem več o tem, če potrebujete pomoč. na zdravje
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

da, prosim. pišite mi, če želite.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ali mi lahko kdo pove, ali je uporaba 35-36 % HCL namesto 31 % HCL v redu?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Pripravljam se na to sintezo, vendar me še vedno skrbi natrijev borohidrid.

Zahvaljujem se vam za vsako pomoč:
Ali ni nevarno, če ga dodamo v erlenmajerico s 40 g H2O?

in kaj lahko storim, da zmanjšam tveganje izpostavljenosti natrijevega borohidrida vlagi v zraku, medtem ko odpiram posodo z njim in ga dodajam raztopini?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Kolega, skrbi vas preostala vlaga v zraku, ko boste spojino izpostavili čisti vlagi 🤯
Natrijev borohidrid ni piroforen in se pogosto uporablja v industriji, zlasti v Evropi in ZDA, medtem ko imajo v Aziji prednost druge spojine. v vsakem primeru v tej knjigi berem, da je neka oseba delala v tovarni, kjer je osebno videl, kako so operaterji v bunker 12-tonskega reaktorja odvrgli 25 kg vreč te snovi, čemur je sledil dodatek celotne vsebine bunkerja v nekaj minutah v alkoholni aq. To je rutina, ni treba skrbeti, pazite le na oči in nežne koščke. tudi stik s kožo ni velik problem, če odmislimo strupenost, v isti knjigi sem prebral, da bi si operaterji kontaminirali roke in vse, kar bi se zgodilo, bi bila začasna svetlost kože in rahla opeklina, ki bi izginila z umivanjem.
Če želite biti zelo varni, lahko dodajate borohidrid med mešanjem z erlenmajerico v hladilni kopeli, ki jo odstranite, da dodate propen, nato pa ohladite le, če je to potrebno. to dodajanje lahko opravite v 30 s-1 m s pomočjo lijaka za trdne snovi in ga počasi vlivate s stalno hitrostjo.
Ne bo prišlo do eksplozije, če namerno vzamete vžigalnik na vrh kondenzatorja. ob ustreznem prezračevanju niste v veliki nevarnosti.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ha, mislim, da sem preveč paranoičen.

kakšna vrsta prezračevanja bi bila ustrezna? ali je dovolj, da se h2 usmerja skozi odprto okno s ptfe cevjo?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
to je pretirano, vendar je odvisno od obsega
ventilatorji in odprta okna ali morda diy kavelj za hlape je dovolj za majhen do srednji obseg
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Končno sem se lotil te sinteze in sem na predzadnji stopnji parne destilacije, vendar imam težavo:
Kako naj vem, kdaj je ves amin končal parno destilacijo iz bučke z matično raztopino v zbirno bučko?

opombe:
-Raztopina je bila pred začetkom destilacije zelo temno oranžna. (raztopina zavzema približno 3/4 bučke).
-raztopina v zbirni bučki je bistre, dolgozlate barve.
-po približno 1 uri in pol je raztopina enake barve, vendar se mi zdi, da sta bili dve plasti (zlata barva na vrhu in mislim, da prozorna z motno konsistenco skoraj snovi v spodnji plasti). - (morda je to moj odgovor)
-To raztopino sem moral dekantirati v zbiralno bučko, ker je bila ta bučka premajhna, in opazil sem, da je bila v drugem krogu destilacije belo motna in ne oranžna. (kot motna barva limonade).
 
Top