Question Kemija malo znane sinteze metamfetaminov

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ali lahko kdo razloži kemijsko ozadje reakcije alkalnega ferikida (K. ferocianida in NaOH) s selegilinom, pri kateri nastaneta metamfetamin in amfetamin?

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Selegilin je metamfetamin. (R)-(-)-N-2-propinilmetamfetamin
7mJgu1Ez6Z
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Zanimivo je, da je to prodrug L-metamfetamina,
  • (R)-N-metil-N-(1-fenilpropan-2-il)prop-3-yn-1-amin
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Ta trojna vez na koncu, propinil je metil, ki je priklopljen na trojno vez c-c, CH₃-C≡C-R
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Pri tem imam v mislih samo reakcijo, ki je podrobno opisana tukaj:

Preučevali smo N-demetilacijo metamfetamina (MA) skupaj s selegilinom (SEL) z alkalnim ferocianidom. V pogojih 0,2 M NaOH in 0,4 M kalijevega ferocianida pri 40 °C za 1 uro se je 73 % SEL spremenilo v desmetil SEL (7 %), MA (39 %) in amfetamin (AP) (6 %). Pod enakimi pogoji se je 44 % MA spremenilo v AP (19 %), medtem ko je bil desmetil SEL stabilen in je dal le 6 % AP. Reaktivni pogoji N-demetilacije MA so bili preizkušeni z izmenično koncentracijo NaOH ali ferocianida. Rezultati so pokazali, da se pri visoki koncentraciji NaOH (4 M) hitrost reakcije upočasni, vendar je bil izkoristek AP večji kot pri nizki koncentraciji NaOH. Z analizo HPLC ni bila potrjena pretvorba med d- in ℓ-tipom niti v visoko alkalnem reakcijskem mediju.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Okej, torej so monodemetilirali met v amfetamin in monodemetilirali selegilin v desmetil-seleginin. NaOH, ki je močna baza (zlasti pri koncentraciji 4 mol.), bi to lahko storil. Mislim, da je novost v tem, da je kalijev ferocianid zaščitil en metilni ion. V nasprotnem primeru bi jih 4M natrijev hidroksid didemetiliral.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
No, 4M je 16 %, pričakoval sem, da bo višja. Zdaj moram videti, kaj lahko naredi ta moč
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Tako je racemični segetilin kot predhodnik popolnoma nenadzorovan, kjerkoli sem pogledal, postopek pa je preprost refluks s kemikalijami brez recepta. V tem dokumentu mora biti nekaj narobe. Zagotovo ne more biti tako preprosto, sicer bi ga karteli odkrili. Vendar pa je tudi dejanski dokument težko najti, morda obstaja v britanski univerzitetni knjižnici, vendar ne vem, ali je v japonščini ali ne. Enemu od avtorjev sem tudi poslal elektronsko sporočilo.
 

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Moji ljudje! Tukaj je kratka razlaga reakcije N-demetilacije bazičnih ferocianidov, kot sta kalijev ferocianid in natrijev hidroksid, s selegilinom in metamfetaminom:

#### Pravilen odgovor:

**N-demetilacija** pomeni odstranitev metilne (-CH₃) skupine iz molekule s kemijsko reakcijo. V študiji, ki ste jo omenili, lahko alkalni ferocianid (K₃[Fe(CN)₆]) kot oksidant v kombinaciji z natrijevim hidroksidom (NaOH) spodbuja reakcijo N-demetilacije selegilina (SEL) in metamfetamina (MA).

#### Reakcijski pogoji in rezultati:

1. **Reakcija s selegilinom**:
- V pogojih 0,2 M NaOH in 0,4 M kalijevega ferocianida, ki reagirata pri 40 °C 1 uro, se **73 % selegilina** pretvori v naslednje produkte:
- **7 %**desmetilselegilina (DMS)
- **39 %** metamfetamin (MA)
- **6 %** amfetamin (AP)

2. **Reakcija z metamfetaminom**:
- Pod enakimi pogoji se **44 % metamfetamina** podvrže N-demetilaciji, pri čemer nastane:
- **19 %** amfetamina (AP).
- Desmetilni selegilin je stabilen in iz njega nastane le **6 %** AP.

#### v zaključku:
- N-demetilacijo v reakciji spodbuja bazični ferocianid v alkalnih pogojih.
- Pri N-demetilaciji **Selegilina** nastaneta metamfetamin in amfetamin, pri N-demetilaciji **Metamfetamina** pa predvsem amfetamin.
- Visoke koncentracije NaOH upočasnijo hitrost reakcije, vendar povečajo izkoristek AP.

To pojasnjuje vlogo bazičnega ferocianida v reakciji N-demetilacije in njegov vpliv na produkte. Če imajo učenci dodatna vprašanja, lahko te informacije uporabite za podrobno razlago ali demonstracijo.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Reakcija, ki jo omenjate, je nekoliko zapletena in vključuje več različnih kemijskih procesov. Tukaj je poenostavljena razlaga.

Reference :
Kalijev ferocianid [K. ferocianid / C12Fe2K7N12]
Natrijev hidroksid [NaOH / HNaO]
Selegilin (C13H17N)
Voda (H2O)
Amoniak [NH3 / H3N]
Amfetamin (C9H13N)
Natrijev borohidrid [NaBH4 / BH4Na]
Natrijev cianoborohidrid [NaBH3CN/ CBNNa]
Metamfetamin (C10H15N)

C12Fe2K7N12 je oksidant. Če ga zmešamo z alkalno raztopino NaOH, nastala zmes postane še bolj reaktivna.
C13H17Nje zaviralec monoaminooksidaze (MAOI), ki se pogosto uporablja pri zdravljenju Parkinsonove bolezni. Njegova struktura vsebuje fenilni obroč in aminsko skupino. Ko vse to reagira skupaj, oksidant reagira z aminsko skupino C13H17N, zaradi česar ta izgubi atom H in postane imin (C13H16N2) (znan tudi kot Schiffova baza).

C13H17N+ C12Fe2K7N12/NaOHC13H16N2 +H2O

Imin reagira s C12Fe2K7N12 in NaOH, pri čemer poteka proces, imenovan oksidativna deaminacija. Pri tem procesu imin izgubi aminsko skupino, ki se pretvori v NH3.

C13H16N2+ C12Fe2K7N12/NaOHC12H15NO+ NH3

Nastala spojina vsebuje fenilni obroč in ketonsko skupino (C12H15NO). Na tej točki lahko reakcija poteka po eni od dveh poti. Ketonska skupina se lahko reducira v OH skupino, pri čemer nastane C9H13N:

C12H15NO+ NaBH4C12H16NO+ NaOH

C12H16NO+ NaOH → C9H13N+ NaOH +H2O

ali pa je lahko podvržen reduktivni aminizaciji, pri čemer nastane C10H15N.

C12H15NO+ NH3/NaBH3CN+ NaOH → C10H15N+H2O

Zanimivo je, da lahko pod pravimi pogoji v eni reakciji nastane oboje! :cool:
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Hvala za to razčlenitev. Ni mi ušlo, da je selegilin maoi, nisem vedel, da obstaja metamfetamin, ki ni stimulans, vendar sem precej nov v kemiji in sem se do zdaj naučil le 1. letnik
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Hvala. To je res koristno. To bom vnesel v IBM RXN in videl, kakšne so napovedi
 

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Pozdravljen človek,
V zvezi z reakcijo **alkalnega ferocianida** (kot sta kalijev ferocianid in natrijev hidroksid) s **selegilinom** (selegilin), pri kateri nastaneta **metamfetamin** (metamfetamin**) in **amfetamin** (amfetamin), so možne naslednje razlage kemijskih načel.

#### Pregled kemijskih reakcij:

**Selegilin** (selegilin**) je selektivni zaviralec monoaminooksidaze tipa B (MAO-B), katerega struktura vsebuje **amfetaminsko** jedro in **N-metil** substituent. V alkalnih pogojih, kot je uporaba natrijevega hidroksida (NaOH), lahko pride do naslednjih reakcij:

1. **Reakcija demetilacije**:
- V močno alkalnem okolju lahko kalijev ferocianid (K₃[Fe(CN)₆]) deluje kot oksidant, zaradi česar se N-metilna skupina v **celegilinu** odstrani in nastane **amfetamin** ( Amfetamin).

2. Reakcija **N-dealkilacije**:
- Pri nadaljnjih reakcijah lahko v alkalnih pogojih pride do N-dealkilacije, pri čemer se **celegilin** razgradi v **metamfetamin** (metamfetamin**).

#### Mehanizem reakcije:

1. **Alkalno okolje**:
- Alkalno okolje, ki ga zagotavlja natrijev hidroksid, pomaga aktivirati aminske skupine v selegilinu in ga pripravi za nadaljnje kemijske reakcije.

2. **Oksidacijska reakcija**:
- Kalijev ferocianid kot oksidativno sredstvo lahko pospeši cepitev določenih vezi v molekuli selegilina, zlasti cepitev N-metilne skupine.

3. **Generacija produktov**:
- Metamfetaminski del v selegilinu se lahko pretvori v metamfetamin z reakcijo demetilacije, preostali del pa se lahko nadalje dealkilira, da nastane amfetamin.

#### Povzemite:
**Selegilin** lahko pod vplivom alkalnega ferocianida preide v vrsto reakcij demetilacije in N-dealkilacije, pri čemer na koncu nastaneta **metamfetamin** in **amfetamin**. Ta reakcija vključuje oksidacijo in cepitev aminske skupine v alkalnih pogojih, vendar bo za potrditev specifične reakcijske poti morda potrebna dodatna eksperimentalna validacija.

Če imate dodatna vprašanja ali potrebujete dodatna pojasnila, mi to prosim sporočite.

Ni zaželeno. Če bom v prihodnosti pozabil to znanje, me ne pozabite naučiti ψ(`∇´)ψ
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Razlog, zakaj to ni priljubljen predhodnik in pot, je za vse, ki to berejo, da je izkoristek 40 % metamfetamina in 6 % amfetamina, kar je precej porazno.
 
Top