Testiranje kokaina s pomočjo aparata za določanje temperature tališča

BlueBird

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Zanimalo me je, ali lahko kdo posreduje kakšno znanje o tem.

Na spletu sem videl nekaj kakovostnih digitalnih instrumentov (čeprav za več kot 1 000 USD) - vendar me zanima, ali je to tako preprosto, kot da damo kokain v epruveto in čakamo na rezultat, ki temelji na temperaturi taljenja?

Ali pa so za točen rezultat potrebne še kakšne druge kemikalije itd.

Hvala vnaprej, fantje.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ja, kemikalije na splošno ne morete prepoznati s testom taljenja. Čistost lahko izračunate na podlagi tega, kar mislite, da je. To mora biti kemikalija, ki se topi tudi pri atmosferskem tlaku. Zato kokain hcl ni dobra izbira za test taljenja, vendar je osnova
 

yourMomSaysHi

Don't buy from me
Member
Joined
May 27, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
S prvim delom se strinjam. Neznane snovi ni mogoče identificirati prek temperature taljenja. Vendar to ni vprašanje.
Test tališča za čiste snovi, kot je lahko kokain.HCl, je povsem smiseln, če imate ustrezen aparat za določanje tališča, med katerimi mnogi delujejo zelo zanesljivo. Teste tališča pri vhodnih materialih opravljam kot prvi ukrep, šele nato opravim tlc, če opazim, da je nekaj na tališče mp, za kar sčasoma razviješ občutek.

Vrnimo se k prvotnemu vprašanju:
Imate prav. Če ste kupili ustrezen aparat za merjenje tališča, je to tako preprosto, kot da vzamete zelo majhno količino materiala v kapilarno cevko, ki je na drugi strani zaprta. Pri prvem odvzemu ne uporabljajte prevelikega pritiska, ampak ga večkrat pokukajte, da material pride do dna, proti zatesnjeni strani kapilare. Premer je majhen, zato želite, da se ne zatakne v odprtini, saj ga je težko potisniti navzdol, tudi z majhno iglo.
Ko je v kapilari približno 5-10 mm snovi, jo vstavite v aparat, nastavite temperaturo na približno 2-3 °C pod pričakovano temperaturo taljenja (ki je za kokain 198 °C), pustite, da se aparat hitro segreje do te temperature, pritisnite gumb, ko je dosežena temperatura blizu temperature taljenja (da se segrevanje nadaljuje veliko počasneje kot prej), in opazujte taljenje skozi povečevalno steklo, ki je del aparata.

Povezava, ki jo je navedel G. Patton, je koristna, ko gre za opazovane pojave. Ni mi všeč poudarjanje slabih aparatov.

Predlagam büchi in lekarniške standardne aparate, ki so električno ogrevani. Vsekakor se izogibajte opravljanju mp testa z doma narejenimi aparaturami, saj s tem zapravljate čas.
Obstajajo stari büchijevi, ki jih je izdelal Dr. Tottoli, ki se prav tako zanašajo na kurilno olje, kar odsvetujem. Tudi 'Koflerjeva banka' je lepo orodje za hiter test, ne pa za natančne, ponovljive in zapisljive rezultate.

Za ta test ne potrebujete nikakršnih kemikalij, je zgolj fizikalni. Zamenljive so samo kapilarne cevke velikosti, primerne za vaš aparat.

Če smo iskreni, je žalostno, če poznavalci menijo, da čistih snovi ni in da osnovne analitične spretnosti niso uporabne. Žalosten vpogled v kakovost snovi, ki so na voljo na trgu. Pred mesecem dni sem opravil točno ta test. Moja naprava mi je dala rezultat 197,8 °C. Vendar pa je bil to analitični standard kemične tovarne, ki je dobavljala kemikalije. Ohranil se je dober desetletja, ko sem ga kupil. Klorovodiki se redko pokvarijo v znatni meri, če jih hranimo pod ustreznimi pogoji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni.
V razdelku Pogosta vprašanja in odgovori v laboratoriju je tema o določanju temperature taljenja. Tam si preberite o postopku.
 
Top