Amphetamine Marijuana Green Yellow Razprava: Amfetamin in marihuana

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,646
Solutions
2
Reaction score
1,723
Points
113
Deals
666
Amfetamin in marihuana

Amfetamin je močno poživilo, ki vpliva predvsem na centralni živčni sistem (CNS). Predvsem povečuje aktivnost nevrotransmiterjev dopamina in noradrenalina v možganih. To doseže z več mehanizmi:
  • Povečano sproščanje: Amfetamin spodbuja sproščanje dopamina in noradrenalina iz njunih skladiščnih veziklov v nevronih, kar vodi do povečane koncentracije teh nevrotransmiterjev v sinaptičnem razcepu.
  • Zaviranje ponovnega privzema: Zaviranje ponovnega privzema (reabsorpcije) dopamina in noradrenalina, zaradi česar ostaneta aktivna v sinaptičnem prostoru dlje časa.
  • Obratno prenašanje: Amfetamin lahko obrne smer prenašalcev nevrotransmiterjev, zaradi česar se dopamin in noradrenalin namesto običajnega ponovnega privzema pretaka navzven.
Učinki amfetamina vključujejo povečano budnost, pozornost in energijo, pa tudi povišano razpoloženje in včasih evforijo. Vendar je povezan tudi s precejšnjimi tveganji, kot so srčno-žilne težave (povečan srčni utrip in krvni tlak), možnost zasvojenosti in hudi psihološki učinki, kot so tesnoba, paranoja in pri velikih odmerkih psihoza.


Marihuana, ki vsebuje psihoaktivno sestavino tetrahidrokanabinol (THC), deluje na centralno živčevje z vključevanjem endokanabinoidnega sistema. Ta sistem sestavljajo kanabinoidni receptorji (CB1 in CB2), endogeni kanabinoidi (endokanabinoidi) in encimi, ki proizvajajo in razgrajujejo endokanabinoide. THC se primarno veže na receptorje CB1, ki se nahajajo v možganih, in prek teh interakcij vpliva na sproščanje nevrotransmiterjev. Učinki vključujejo:
  • spremenjeno delovanje možganov: Z aktiviranjem receptorjev CB1 THC modulira sproščanje nevrotransmiterjev in lahko zavira sproščanje nekaterih nevrotransmiterjev, kar povzroči spremembe v zaznavanju, razpoloženju, zavesti in vedenju.
  • Psihoaktivni učinki: Uporabniki običajno doživljajo spremenjena stanja zavesti, evforijo, sproščenost, spremenjeno zaznavanje časa in povečan apetit.
Potencialni neželeni učinki vključujejo oslabljen kratkoročni spomin, težave s koordinacijo ter pri večjih odmerkih tesnobo in paranojo.


V
kombinaciji lahkote snovi medsebojno delujejo na načine, ki lahko spremenijo učinke vsake od njih, včasih nepredvidljivo:
  • Sinergijski učinki: Spodbujevalne lastnosti amfetamina lahko okrepijo ali spremenijo sproščujoči učinki marihuane, zaradi česar se lahko uporabniki počutijo tako zelo budne kot mirne ali evforične.
  • Nasprotujoči si učinki: Pri nekaterih osebah lahko pomirjevalni učinki marihuane preprečijo stimulativne učinke amfetamina, zaradi česar se zmanjša učinkovitost stimulansa ali pa se zmedejo telesni signali, kar je lahko moteče ali dezorientirajoče.
  • Povečana obremenitev srca in ožilja: Obe snovi lahko povečata srčni utrip, čeprav z različnimi mehanizmi, kar se lahko stopnjuje in vodi v znatno obremenitev srca in ožilja.
Kombinacija amfetamina in marihuane vpliva na zapletene nevrotransmiterske sisteme, kar lahko ima posledice za zdravje:
  1. Večja verjetnost psiholoških učinkov. Amfetamin lahko poveča tesnobo ter poveča tveganje za ponavljajoče se miselne vzorce in paranojo, kar lahko privede do slabše presoje in neprijetnih izkušenj.
  2. Večje tveganje za težave s srcem in ožiljem, vključno s hipertenzijo in tahikardijo.
  3. Povečano tveganje za odvisnost ali motnje uporabe snovi, saj se kombinacija lahko uporablja pogosteje za modulacijo učinkov ene ali druge droge.

🟡 Ta kombinacija zahteva izkušnje s snovmi ločeno, upoštevanje minimalnih odmerkov, redko ponavljanje in smiseln pristop.
 
Last edited by a moderator:

LOTUS

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 25, 2024
Messages
2
Reaction score
6
Points
3
Ves čas ste izjemno veseli, saj se počutite dobesedno kot Jin in Jang - en del vas želi ležati in gledati svojo sprostitev, drugi pa je pripravljen poleteti v vesolje. Počutiš se raztrganega na dvoje, vendar je to kul. To ni tako strašna kombinacija, kot se špekulira. <3
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
314
Reaction score
362
Points
63
osebno sovražim to sranje, eno najslabših kombinacij, kar sem jih kdaj naredil. dobesedno sem se počutil kot robot (v slabem smislu, ne vem, kako bi to opisal, vse, kar sem naredil, je bilo tako prisiljeno) in moj srčni utrip je bil previsok. vesel sem, da drugi ljudje uživajo v tem ^^;
 
Top