Naredi si sam polarimeter (pametni telefoni)

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
150
Reaction score
82
Points
28
Pozdravljeni, saj je polarimeter po mojem mnenju zelo pomembno orodje. Žal pa marsikdo nima denarja, da bi ga kupil, vam bom razložil polarimeter, ki si ga lahko narediš sam. Ni tako natančen kot kupljeni v trgovini, vendar lahko vsaj vidite, ali je obogaten s kirusi. Z nekaj pojasnili. Lahko ga naredimo veliko bolj natančnega.
Potrebovali boste :
-kiveto
- polarizirano folijo
- pametni telefon (zaslon LCD, OLED)

-Oglejte si polarizirano folijo na zaslonu pametnega telefona in preverite, kako se obnaša. In ko jo obrnejo. Nad folijo in pametnim telefonom naredite majhno neprekinjeno črto. Po možnosti takrat, ko skozi folijo ne vidita ničesar in je ta črna.
- Kiveto napolnite z destilirano H2O, na kiveti označite nivo ml.
- Zdaj vklopite pametni telefon in se prepričajte, da osvetlitev zaslona ostaja prižgana.
- Zdaj postavite kiveto na zaslon pametnega telefona
- zdaj držite folijo nad kiveto, po možnosti na starih črtah, kjer na začetku niste več videli skozi folijo. Običajno mora biti enako kot prej.
- Zdaj s svojim izdelkom izdelujete dobro poznano raztopino h2o. Z njo napolnite kiveto do oznake ml na kiveti.
-Teraj jo postavite nazaj na pametni telefon in nad njo držite folijo, idealno bi bilo, če bi jo morali, ko ste folijo postavili na
Nastavite poravnane udarce. Če lahko skozi folijo nekaj vidite, potem veste, da je folija kiralno obogatena. Če je še vedno črna, potem je na njej še vedno racemat.

Kot sem dejal, metoda ni najbolj natančna, vendar je vsaj nekoliko natančna.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
Ta dva lista polarizacijske folije sta na Amazonu stala 5 dolarjev. Z lahkoto sem ju razrezal na 32-1" kvadratov, kar je dovolj veliko za pokritje epruvete. Nasvet: če je polarizacijska folija optično aktivna (na začetku vidite svetlobo), če jo obrnete v smeri urinega kazalca in postane črna, je dextro, če pa je črna točka v nasprotni smeri urinega kazalca od začetka, je levo. Z malo vaje lahko celo ocenite enantiomerni presežek glede na to, kako daleč se je obrnil.
JskNzDqbE5
 
Top