Etlenediamin....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ali bi bil to primeren katalizator nad metilaminom HCL za Henryjevo reakcijo?
Imam amonijev acetat, ki je moja prva možnost, vendar se zavedam, da pri tej poti potrebujete več nitrometana, ki ga je težko dobiti in je drag...

Moj fant, ki lahko v bistvu dobi karkoli od Sigma-Aldridgea (predvsem), mi je rekel (ko sem kupil po naročilu 40 % m/m nitrometana:DCM - to pa je stvar pošiljanja in eksplozivov), da sem opazil, da sprašujem o njegovem metilamin HCL (pošteno sem ugotovil, da bi lahko bil uporaben na neki stopnji, če se kdaj odločim, da se bom zajebal z mdma ali v bistvu metilen-dioksi spojinami....one day. Sem zbiralec spojin - aktivnih in neaktivnih, rekel mi je: "Če nameravate izvesti Henryjevo reakcijo, imamo etlenediamin - medtem ko je naš metilamin HCL, zato bi bil predhodnik boljši katalizator".

To se mi zdi smiselno - trenutno imam 2,5-dimetoksibenzaldehid, vendar nameravam dobiti večjo količino 3,4,5-trimetoksibza - zato bom potreboval pol spodobno zalogo nitrometana, vendar če lahko zmanjšam količino, bi bilo to koristno!
Ker sem zbiratelj, sem se odločil, da bom kupil nekaj etlenediamina, dokler je še na voljo, zdi se, da je metilamin Hcl precej standardno na zalogi.
Kaj menimo?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Etilendiamin diacetat je eden od najbolje potrjenih katalizatorjev za kondenzacijo 2,5-DMBA z MeNO2,
ki daje več kot 90-odstotni izkoristek nitrostirena, tudi če ga pripravimo in situ iz diamina in suhe ocetne kisline.
Vaša izbira je torej pravilna.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Yiiiiiiiis ... to radi slišimo (mwahahaha drgne roke, ko se zlobni načrt uresniči) JK
ALI mi daje ločeno možnost namesto amonijevega acetata in GAA, pri katerih po mojem mnenju na koncu uporabiš več MeNO2 - ki je drag in nadležen za pridobivanje.
Super - hvala za odgovor! V useful....this je ena, ki je bila v ozadju, saj sem zbiral nekaj 2,5-DMOBA - samo majhno količino - 50 g in celo nekaj LiAlH4, za katerega vem, da se vsi poskušajo odmakniti od njega in se približati borohidridu, vendar sem ga moral vsaj nekajkrat poskusiti z LAH! Ta novi dobavitelj je uporaben lol
 
Top