Oblikovanje imina vnaprej?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Ravno sem razmišljal o tem, kako nastane imin pred dodajanjem natrijevega borohidrida, in me je zanimalo, ali to velja za amalgamske reakcije.

Ali bi bilo to sploh pomembno? Recimo oblikovanje imina in vlivanje/kapanje te raztopine v reakcijsko posodo z amalgamom živega srebra? Ali bi to sploh delovalo na ta način?

Zanima me, ali je to mogoče in ali to kaj spremeni (bilo bi lepo, če bi lahko omogočili "gostejše" reakcije, pri katerih je v reakcijski posodi več ketona/imina kot pri "običajnem" amalgamu.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ne. Prostornina topila je določena z aluminijem, ki je potreben za redukcijo. Stari francoski patent trdi, da bi se ta anmount lahko zelo zmanjšal, če bi to izvedli pod pritiskom in kot topilo uporabili di-etil eter ali THF. Mislim, da je to prav.
Poznal sem ljudi, ki so "metilman" (nitrometan namesto metilamina), ki je veliko slabši glede potrebnega volumna in Al, izvajali v modificiranem tlačnem loncu, pri čemer so potrebni Al (in volumen) zmanjšali za polovico. Niso imeli težav, vendar je to precej drzno, če upoštevamo, da je reakcija na začetku zelo živahna.

Imini MDP2P ali P2P niso stabilni, vendar v prisotnosti vode hidrolizirajo nazaj v strating spojine in se ponovno reformirajo. Zato se keton počasi kaplja v velik presežek amina, da se ohrani ravnovesje na strani imina in da se ta zmanjša, saj je stranska reakcija redukcija ketona v alkohol.
MDM-imin je veliko bolj stabilen kot metamfet-imin, zato je za dostojne donose za metamfet potreben veliko večji presežek metilamina kot za MDMA. Nič hudega, saj se odvečni MeNH2 zlahka obnovi in ponovno uporabi.
 
Top