koliko metilaminu na kg ketona? stranka vztraja pri 230 g

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Moja stranka vztraja, da zanjo naredim serijo z uporabo

230 g metilamina
1 kg mdp2p
.75 živega srebra

To je izklopljeno. Preden odgovorim stranki, želim z vami potrditi, da ne morem narediti 230 g metilamin HCl na kg ketona.
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
lahko odgovorite, vendar kje bi lahko dobili živo srebro?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Enostaven dostop. Živosrebrna nagibna stikala kupite na ebayu ali Amazonu ali pa jih naročite pri poljskih kemijskih podjetjih. Živega srebra res ni težko dobiti.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
In odgovor na vprašanje: Mislim, da je molsko razmerje med P2P in metilaminom 1:1.
Molska masa metilamina je 31 g
Molska masa P2P je 134 g
1000 g P2P = 7,46 mola
7,46 mola metilamina = 7,46 * 31 g = 231 g.

Vaša stranka ima možgane in kalkulator. Odvisno pa je tudi od tega, v kakšni obliki je metilamin. Čista prosta baza? Raztopina v vodi? Hidrokloridna sol? 230 g je za čisto molekulo. Prav tako je bolje uporabiti majhen presežek metilamina.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Oprostite, spregledal sem, da je bil vaš keton MDP2P. Njegova molska masa je 178 g. Torej bi kilogram pomenil 5,62 mol. Kar bi pomenilo 174 gramov metilamina.

Napisali pa ste tudi metilamin HCl, ki ima molsko maso 67,5 g. Torej bi 5,62 molov tega znašalo 380 gramov.

Pravilen odgovor je torej: 1000 g.s MDP2P + 380 G:s metilaminske soli. Recimo 400, kajne? Toda pred reakcijo je treba sol pretvoriti v prosto bazo, kajne?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Zahvaljujem se vam za to, sam sem opravil izračune šele po objavi. Vendar sem dobil drugačno številko in ugotovil, da je bila moja metilaminska masa za osnovo.

Moje vprašanje bi moralo biti, ali lahko dobim to učinkovitost s standardnim Al/hg z uporabo metilamin HCL pri atmosferskem tlaku? Svojo sintezo sem zasnoval na drugih sintezah, kot je osmijev Al/hg, ki očitno zahtevajo več metilamin HCl.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Čudno se mi zdi, da niso vključili količine Al, domnevam, da mislijo na redukcijo bora. Vse metode, ki sem jih našel na spletu za Al/hg z uporabo metilamin HCl, uporabljajo večje količine metilamina, inlc labtop boro redukcijo. Zdi se mi, da ne morem shajati z uporabo 400 g na kg, razen če uporabljam posode pod tlakom in/ali druge katalizatorje, kot je platina. Želim si, da bi imel nekaj natrijevega borohidrida, ki bi ga rad preizkusil. Morda imam nekaj STAB-a.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Domnevam, da se v večini zapisov uporablja presežek metilamina. Ni smiselno uporabljati premalo, saj se s tem zmanjša izkoristek. Nisem 100 % prepričan, da je molsko razmerje 1 : 1, vendar če pogledamo reakcijo, je metilamin donor dušika in na vsako molekulo mdp2p se prenese en dušik. Torej bi moralo biti 1:1. V večini zapisov, ki sem jih prebral, se uporablja razmerje 1:1 ali manj.
To: https: //www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/redamin.nabh4.html
Osmiumsov zapis zahteva molsko razmerje keton:amin 1:2. Vendar ne vem, zakaj.

Toda zakaj bi se pri redukciji z borom uporabljal Hg? Mislim, da je amalgamacija aluminija implicirana. Kar pomeni, da je treba najprej izdelati sol živega srebra.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, Vredno je vzeti presežek 1:2 (vsaj 1:1,5) zaradi tega, ker je metilamin zelo hlapen in boste med reakcijo izgubili del MeNH3. Poleg tega je skoraj vedno priporočljivo vzeti nukleofilni reagent med reakcijo adicije v majhnem presežku, da se izboljša izkoristek.
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, po mojem mnenju je za vsakih 1000 gramov fenilacetona potrebnih 1800 gramov metilamin hidroklorida. Seveda je to moja tehnična izkušnja po večletnih raziskavah in izkušnjah
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Molsko razmerje bi bilo približno 1000 g p2p na 500 g metilamin HCl, 1800 g sploh ni smiselno. Če je to res rezultat vaših ''raziskav in izkušenj'', bi vam predlagal, da naredite nekaj sintez, ki bolj ustrezajo vašemu znanju kemije, aceton peroksid na kilogramski skali se zdi primeren imo.
 
Top