Kako zmanjšati/zaustaviti slabost in bruhanje zaradi zenov (opioidov)

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
40
Reaction score
14
Points
8
To je zelo nadležno Ali so druge stvari, kot je sladka voda, ki pomagajo pri slabosti/ bruhanju ?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
ne uporabljam posebej zdravila zenes, vendar mi tablete proti slabosti, kot je nauzene, pomagajo pri večini slabosti, povezanih z zdravili. google pravi, da lahko pomagata tudi dimenhidrinat (dramamin) in vitamin b6. poskrbite le, da kateri koli antiemetik, ki ga jemljete, ne bo medsebojno vplival z zdravilom zenes.

če želite izbrati nekaj naravnega, predlagam ingver. imajo ingverjeve lizike za jutranjo slabost, ki bi vam verjetno pomagale. slišala sem tudi dobre stvari o aromaterapiji, zlasti o olju poprove mete. akupresura mi je že pomagala, vendar le pri blagi slabosti. prva točka pritiska na tem seznamu deluje najbolje :3
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
dramamin naredi opiat močnejši kot primer prometazina in kodeina, prav tako se lahko ob njem spotaknete. ingverjev čaj je imel omejeno uporabo pri heroinu.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
zato sem dodal opozorilo o interakcijah. že prej sem se spotaknil ob dramamin, njegova rit.
 

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Kaj pomeni beseda zenes?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
kratica za "nitazeni"

močni sintetični opioidi
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Zdravila:
Ondansetron (Zofran).
Metoklopramid (Reglan),
Prometazin (Phenergan),
Kombinacija teh zdravil z nitazeni je lahko na splošno varna in učinkovita za obvladovanje slabosti in bruhanja, ki ju povzročajo opioidi. Vendar pa morate preučiti navodila in upoštevati individualne značilnosti.

Točka P6, znana tudi kot Neiguan, je akupresurna točka na zapestju, ki se pogosto uporablja za lajšanje slabosti in bruhanja. Tukaj je opisano, kako jo poiščete: iztegnite roko z dlanjo obrnjeno navzgor. Izmerite približno tri širine prstov (približno 2-3 centimetre) od podlage zapestja. Ta meritev se mora začeti na pregibu, kjer se zapestje upogne. Točka P6 se nahaja med dvema vidnima kitama na notranji strani podlakti. Ti tetivi sta bolje vidni, ko rahlo upognete zapestje ali rahlo stisnete pest.

Čaj iz poprove mete ali olje poprove mete lahko pomagata pomiriti želodec.

Včasih lahko slabost zmanjšate z gibanjem na svežem zraku ali sedenjem v dobro prezračevanem prostoru.
Močne vonjave, kot so parfumi ali vonjave pri kuhanju, lahko sprožijo slabost. Poskusite se zadržati v okolju z nevtralnim vonjem.

Nenazadnje. Če je mogoče, lahko z začetkom zdravljenja z manjšimi odmerki ali zmanjšanjem odmerka zmanjšate neželene učinke, vključno s slabostjo.
 
Top