iskal sem tukaj, vendar mi pomagajte molarno razmerje reakcije p2np železo

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Uporabil sem iskalnik tukaj, vendar ga ne morem najti, kar sem razumel, je 1 mol p2np 3 mol železa
Torej bom reduciral 1 mol p2np 163 gr, zato potrebujem 165 gr železa in nekaj katalizatorja fecl.

Potem pa sem našel tole:

Če se fenil-2-nitropropen reducira z železovim prahom v kislem mediju (kot je ocetna kislina ali vodna klorovodikova kislina), se nitroalken reducira do oksima, ki ga kislina hidrolizira v želeni fenil-2-propanon.
Fenil-2-nitropropen (10 g, 61 mmol) je bil raztopljen v 75 ml HOAc in počasi kapan v refluksirano suspenzijo Fe prahu (32 g, 0,57 mol) v 140 ml HOAc.

Torej moram dodati 500 g železa za 1 mol p2np?

Pravkar bom začel uporabljati hcl 30 in raztopim p2np v ravno dovolj ledeniškem lugu ter dodam 170 gramov železa s hcl 30 %.

nisem imel visokega donosa, poskusil sem daljši čas refluksa in priporočeno 1,5 ure od tega človeka.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Wholy shit se je začel destilirati s paro, nisem videl nobene rumene nafte.... zato sem zamenjal lovilno bučko in v bučko dodal nekaj toluena. voda je bistra, toluen pa rumen. voda je nevtralna (ph) kaj bi lahko bilo to sranje ni dovolj železa v prahu ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
druga erlenmajerica 5 mm plast steklenica 500 ml in vse smalll rumeno olje dwarling v vodi in nekaj na dnu, majhne serije nikoli nisem videl to gre čas reakcije gor, ko skale gre gor ? to ne zveni logično
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
druga erlenmajerica 5 mm plast steklenica 500 ml in vse smalll rumeno olje dwarling v vodi in nekaj na dnu, majhne serije nikoli nisem videl to gre čas reakcije gor, ko skale gre gor ? to ne zveni logično
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
I gues I am not logic so its all good 3the flask swap and its almost 50/50 in layer weird like me peace
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
btw izkoristek pred vakuumiranjem, destilacijo s paro in še ni izpiral vrelišča.
tako da sem imel 120 ml rdečkastega p2p.
zdaj sem končal destilacijo formamida in rdečkastega p2p, imam samo sliko, predvidevam, da je približno 100 ml.
 

Attachments

  • Z6pzIqQ0EA.jpg
    Z6pzIqQ0EA.jpg
    2.5 MB · Views: 202

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
nisem tako dober @ donosi, vendar je to olje kot voda z verry verry litle vonjem ljubim ga. zdaj upam, da pred uporabo te serije (sam) naročim Nabh4, ki je edini način, da gredo železna nered je sranje živo srebro je kul reakcija, vendar je toksičnost zajebana. naslednjič bom iskal stvar b prahu
 

Attachments

  • anhOVcdsoJ.jpg
    anhOVcdsoJ.jpg
    2.3 MB · Views: 188

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
V kakšni obliki je bilo železo v prahu, na primer tanko zdrobljeno?
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
uporaba krogličnega mlina za prašenje železa za 3-4 dni, ki bi lahko vplivala
 
Top