Ali je to res takšen faux pas? (AKA, Ali sem jaz kretén?)

neuro

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2023
Messages
7
Reaction score
17
Points
3
Nekoč sem prodajalca, ne bom imenoval, kdo ali kje, vprašal, koliko nadomestnega (in močnega) opioida je v tabletah, ki jih izdelujejo, preden jih kupim? Odgovorili so nekoliko razdraženo, rekoč: "Kako lahko kaj takega vprašate, to nima nobene zveze s sklepanjem poslov!" Jaz bi si dovolil ugovarjati.

Ozadje:
Oseba prodaja več tablet, ki jih imenuje recimo Dilaudid 2mg, Dilaudid 4mg, Dilaudid 8mg stisnjene tablete, vendar oglašuje, da v njej ni dilaudida, ampak dejansko drug (zelo močan) opioid, ki ga ne bom imenoval, da bi ohranil informacije prodajalcev 100% kot je mogoče anonimno zdaj, ali so na tej plošči ali ne.

Ali je to res tak faux pas? Mislim, za vraga, ali ne želimo vsi ostati varni in ne ubiti sebe ali svojih prijateljev, ki bi jim lahko dali te tablete? Kako bi lahko kdo vedel, koliko jih je treba vzeti? Kako lahko zaupam, da temeljito zmešate aktivni opioid in vezivo ter poznate odstotek čistega zdravila in veziva, da bi lahko rekli, da je to enakovredno (ta tableta ima ###mg/mcg opioida Y, kar je v skladu z diagrami za pretvorbo opioidov enako na primer 2 mg zdravila Dilaudid).

če ne goljufate in prodajate različne apoene tablet pod drugo identiteto, vendar ste še vedno pošteni in poveste, kaj je v njih, potem bi morali približno vedeti, koliko znaša posamezna tableta.... ali je to tako hudo, da to vprašam?

Ali sem jaz kretén?
 

Teko

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 21, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Lahko se z vami pogovarjam o, mor, etiki, metaetiki. Če pa želite samo tableto z alprazolamom, je to v redu. Če se ob tem vprašanju razjezi, je to zato, ker se zaveda, da dela nekaj narobe, in se poskuša izogniti temu, da bi rekel, da je njegovo blago umazano. Če vam proda nekaj, za kar vam ni povedal, kaj je, je to prevara, torej nekaj nelegitimnega, etično gledano, vstopa v performativno protislovje, saj prodaja nekaj, za kar ni rekel, da prodaja, zato je to nemoralno. V resnici prodaja drog ni napačna, saj ne vstopa v protislovje in je vse zlo, ki ga prinašajo droge, neodvisno od nje, to je tako, kot bi rekli, da moramo prepovedati svinčnike, ker lahko ubijajo, poleg tega, da prepoved drog mafijam prinaša izjemen dobiček, od katerega lahko tvegajo življenja, in ker nimajo dostopa do sodišča ali javne varnosti, morajo uveljaviti svojo pravico in kot neintelektualni ljudje to počnejo narobe
 

neuro

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2023
Messages
7
Reaction score
17
Points
3
S tem se strinjam... V tem primeru je bil fant vnaprej prepričan, da bi na žigih za stiskanje tablet, če bi jih poiskali, pisalo oksikodon, vendar je dejal, da v njih zagotovo NI oksikodona. Vendar pa ni povedal, koliko drugega opioida (ki je bil v tem primeru precej močnejši) je bilo v njej... tako da ja, še vedno neetično, če me vprašate. Zdi se, da je fant zdaj goljufija vseeno, potem ko je bil zakonit za nekaj časa. Tipična evolucija. Torej mislim, da sem se izognil dvema kroglama, smrtno in finančno.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Ne, ne bi rekel, da ste to vi. ne bi kupil ničesar, za kar ni bilo trditve, da vsebuje to ali ono izjavo. kdo, za vraga, želi kupiti neznano, reagent za testiranje drog vas pripelje le tako daleč. nakup nečesa od kogar koli zahteva zavezo o njegovem prepričanju, "to je to, kar za vraga je". morda sem to samo jaz.
 
Top