Ali veste, katere kemikalije je morda tvegano naročiti?

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Najprej se opravičujem, če je to napačen razdelek foruma, prosim, premaknite temo, če ni tam, kjer bi moral objaviti.

Pozdravljeni, kako naj vem, kaj je varno naročiti in kaj bi lahko dvignilo obrvi?
Iščem informacije v zvezi z nakupom kemikalij v EU od drugih evropskih podjetij, morda pa tudi iz Kitajske. Predvidevam, da bi bilo težko reči, ne da bi obrekoval točno mojo državo, vendar ali obstajajo kakšne splošne smernice EU, ki jih lahko pogledam in bi najverjetneje veljale zame, poleg morda nekaterih lokalnih pravil, dodanih poleg pravil EU. Ali moram delati v kemičnem podjetju, da poznam te smernice, ali so javno dostopne?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
518
Reaction score
239
Points
43
Menim, da je to odlično vprašanje
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
53
Reaction score
31
Points
18
Tukaj je napisana celotna zakonodaja. vsaka država ima svoja pravila, zato idk iz katere države ste tako.

To je precej obsežen članek, ampak v vsakem primeru je veliko kemikalij, ki so nevarne za ravnanje v vsaki državi EU:
Prvič: efedrin, psevdoefedrin (da, ker je glavni predhodnik metamfetamina).
Prav tako: - efedrin, ki ga je treba uporabiti za proizvodnjo elektrolitov (npr: IPA, P2NP, klor in veliko drugih anorganskih kemikalij.
Tudi metilamin bi moral biti tvegan, vendar sem pred kratkim videl, da se prodaja na čistem spletu kot nič. (Allegro: biogo)

Strokovnjaki, kot je g.patton, bi se morali kmalu odzvati, saj spremljajo takšne niti. morali bi vam povedati več.
 

Blammo

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 25, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
Zgolj misel, ne gre ravno za pravilo ali zakon.

Oglejte si želeno kemikalijo, recimo amfetamin, in poiščite neposredni predhodnik, recimo P2P. Poiščete kemikalijo ali kemikalije, ki bi v reakciji, ki jo lahko izvedete, naredile P2P, recimo temu benzaldehid.

Morda boste morali iti še dlje nazaj in raziskati, kaj se lahko uporabi za izdelavo benzaldehida, ter reakcije, ki jih lahko izvedete v želenem obsegu.

To se lahko uporablja za praktično vse.

Za stvari, kot so topila, poiščite razlog za njihovo uporabo in se o njem poučite. Recimo, da naročite formaldehid, razumite, zakaj se uporablja. Pozanimajte se o tej stvari, da boste znali povedati prave besede, če vas bodo vprašali, zakaj ste ga naročili.

Ustvarjanje podjetij lahko včasih olajša življenje. Podjetja ne moti pošiljanje stvari podjetjem v primerjavi s posamezniki. Če posameznik naroči veliko formaldehida, je čudno, če pa taksiderijsko podjetje naroči formaldehid, to morda niti ne vzbudi radovednosti.

Samo nekaj misli
 

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
@Blammo Odlične smernice Poiskal bom legitimne razloge za nakup vsega, da bom imel razumen izgovor, če me bo kdo vprašal.
@amphmnamii Odličen seznam. Vse bom poiskal in pogledal tudi lokalno zakonodajo, preden bom kaj naročil.
 

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
@miner21 Hvala za prijazne besede, upam, da se bom naučil, in želim vprašati in preveriti stvari, preden ukrepam. Morda to pomaga tudi drugim.
 
Top