laboratorijske nastavitve za sintezo 4-mmc za začetnike

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, približno dva tedna sem se trudil, da bi se naučil in razumel sintezo za 4-mmc. Zdaj želim vzpostaviti laboratorij in se pripraviti na svojo prvo sintezo v majhnem obsegu. Moj seznam opreme je: varnostna laboratorijska posoda, lijaki za kapljanje, magnetno mešalo, erlenmajerica z okroglim dnom (2L v mojem primeru v majhnem obsegu), kondenzator, Buchnerjev lij, čaše, ph trakovi, vakuumska črpalka in komora, ločilni lijak in steklo pyrex. Ali sem kaj spregledal? In morda imate kakšne odlične nasvete za začetek. Hvala vnaprej.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
Ta teden ste že tretji, ki sprašuje to vprašanje. Obstajajo ljudje, ki to počnejo v steklenicah popa v gozdu. Kaj človek zares potrebuje? Nič od tega, v resnici. Razmislite o tem, da je ločilni lijak videti kot kemijska oprema, galonska vrečka z zadrgo, ki ji odrežeš vogal in jo zavržeš, pa je videti kot dvoumne smeti. 2-litrska bučka z okroglim dnom je videti kot kemijsko steklo, 2-litrska steklenica za pop pijačo pa kot dvoumno smeti....
 

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Precej zanimiva perspektiva. Prijeten dan
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
193
Reaction score
83
Points
28
Deals
9
Če že imate opremo, predlagam
50, 100, 200, 400, 800 čaš
in 1000, 2000 ml široke čaše

2x žlica-mešička

termometer :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
Vsekakor boste želeli, da buchnerjev lijak dobi fino frito. Priročne so tudi nekatere steklene pipete. Potrebujete nekaj posod z vijačnimi otroki, steklenih. Alihnov kondenzator za refluksiranje. Opustite plastične kekove sponke, hitro se zlomijo, kupite nekaj cevi s težkimi stenami, ker se tisto, kar je v kompletu, pod vakuumom zlahka sesede, lahko pa ga uporabite za kondenzatorsko vodo. Akvarijska črpalka za črpanje vode ( ali aspiratorja) mešalne palice
 
Top