Raztopina metilamina iz methylamine.HCl

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Pri branju postopka redukcije MDMA NaBH4 piše, da skozi metanol piha plinski metilamin.
Ali ne morem namesto tega v metanolu raztopiti metilamin HCl, dodati stehiometrično količino Noaha (počasi), nato pa nekako odstraniti NaCl in vodo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Da, brez metilaminske baze lahko dobite in situ v vodi.
 

kawaii

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Dragi prijatelj, potrebujem izdelek metilamin 40-odstotna raztopina v metanolu. Ali ga lahko naredim iz metilamin hcl? Ali je to res in če je, kako opravite ta postopek? Kakšen je postopek, s katerim lahko metilamin najlažje in najhitreje vnesemo v molekulo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, da. Metilamin lahko pridobite iz njegove hidrokloridne soli s postopkom, ki je opisan tukaj:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/posts/4279/
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
in kakšen bo dober način za odstranitev slane vode v metanolu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Reakcijo morate izvesti v vodi brez alkohola.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
In ali bo sol sploh vplivala na reakcijo, če bo raztopljena v metanolu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Na reakcijo ni nikakršnega vpliva. Lahko ga pustite tam.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
V redu, hvala za informacije. Ko bom izvedel sintezo, bom o tem pripravil zapis.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
NaOH lahko poskusite raztopiti v metanolu do nasičenja. Nato preverite, koliko NaOH se je raztopilo, in izračunajte količino metilamin.hcl. Dodajte ga metanolu. Težava je v tem, da je zelo malo verjetno, da boste s to metodo dobili 40 %. NaOH ni dobro topen v metanolu. Poleg tega boste pri reakciji med metilaminsko soljo in alkalijo dobili vodo. Da bi zadržali več metilaminskega plina, je treba metanol ohladiti, po drugi strani pa, če je hladen, ne more raztopiti toliko NaOH. Zato se bojim, da imate samo eno možnost: skozi suhi metanol spihati suh metilaminski plin.


Wikipedia pravi, da je topnost NaOH v metanolu 238 g/L, kar je približno 6 mol. To pomeni, da lahko dodate 6 mol metilamin hcl, kar je 405 g. Pri tem se bo sprostilo 6 mol plina, ki tehta 186 g. Tako boste imeli na koncu 186 g plina v 1 l metanola, kar je daleč od 40 %.
 
Top