Piperonal v MDP2NP (metanol brez katalizatorja)

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Pozdravljeni,

to je moja prva objava, našel sem to novo metodo in do zdaj je nisem videl veliko deliti. Zdi se, da je to veliko lažja pot.

>>>>>>>Start<<<<<<<<<

"15 g piperonala je bilo raztopljenega v 40 ml metanola ob mešanju v 250 ml Erlenmeyerjevi bučki. Ko se je ves piperonal raztopil, smo raztopini dodali 7,1 g nitroetana. Bučko smo postavili v ledeno/soalno kopel z magnetnim mešanjem, in ko je temperatura raztopine padla na 0 °C, smo dodali ledeno hladno raztopino 4 g NaOH v 20 ml H2O tako hitro, da se temperatura nikoli ni dvignila nad 10 °C. Med tem dodajanjem je na dnu bučke nastala bela oborina, ki smo jo razbili s stekleno palčko.

Z mešanjem smo nadaljevali še eno uro, pri čemer se temperatura raztopine nikoli ni dvignila nad 5 °C, na koncu tega časa pa smo raztopini dodali 100 ml ledeno hladnega H2O, kar je povzročilo še večjo oborino bele trdne snovi.

Celotno suspenzijo smo prelili v 100 ml ledeno hladne 2M HCl raztopine v 500 ml Erlenmeyerjevo bučko, ki smo jo nežno zavrteli, pri čemer so se pojavili rahli mehurčki in šumenje, barva raztopine pa se je v manj kot minuti spremenila iz bele v modro, zeleno in rumeno. Prav spektakularno! Ko se je šumenje umirilo, smo raztopino ponovno postavili v ledeno kopel z magnetnim mešanjem.

Ko je temperatura padla na približno 5 °C, je bila raztopina bistra z rumenimi zrnci surovega produkta na dnu. Granule smo filtrirali s sesanjem in jih rekristalizirali iz IPA. Po sušenju na zraku so bili kristali kanarčkovo rumene barve z izkoristkom 65-70 % teorije."

≥>>>>>>>>end<<<<<<<<<<


Moje vprašanje za množico virov tukaj-
Ali bom dobil P2NP, če nadomestim molekulsko ekvivalentno maso piperonala z benzaldehidom?

Metanol je zelo enostaven za pridobivanje in ne potrebuje katalizatorja. Zdi se, da v težkih bazičnih pogojih pri uporabi piperonal + nitroetan v metanolu ni potrebe po dodajanju katalizatorja. Po zakisanju se zdi, da kristali RM izpadejo brez večjega napora. Če ta način deluje tudi za druge aldehide, ima to več prednosti.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
To sem danes preizkusil z benzaldehidom kot možno potjo do P2NP.

≥>>>>start<<<<<≤

V 80 ml metanola v ledeni kopeli smo raztopili 22 ml ohlajenega Bza. Dodali smo 15 ml nitroetana in začeli mešati. Počasi smo dodali 8 g NaOH v 40 ml, da smo temperaturo uravnavali pod 5 stopinj. Raztopina je dobila močno rumeno barvo.

Bele oborine še ni bilo. Bomo videli, kaj se bo zgodilo. Z mešanjem bom nadaljeval 60 minut, nato pa vlil 200 ml H20. Nato zakisamo in vidimo, kaj se bo zgodilo.

Po 60 minutah je bilo dodanih 200 ml ledeno hladnega H20, ki je ustvaril belo oborino. Celotno raztopino smo prelili v 200 ml ledeno hladne 2M HCL raztopine. Pojavilo se je nekaj šumenja in temperatura se je dvignila na 16. Nič več se ni dogajalo. Po ohladitvi na manj kot 5 je raztopina ostala rumena in brez očitnih kristalov. Prefiltriral bom, videl, kaj je ostalo, in nato pustil raztopino v zamrzovalniku.

Ostalo je nekaj belih delcev. Mešanica Rx se ni nikoli očistila. Ostala je strukture pomarančnega soka.

≥>>>>end<<<<≤

Edini vprašljivi reagent je bil nitroetan, saj ga nisem destiliral. Ustvaril je bel plamen, kar sem videl le pri nitroetanu ali metanu.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Osebno te "poti" še nisem videl, vendar morda nekaj narobe razumete. ta sinteza dejansko uporablja katalizator, bazo. nekatere stvari, ki niso primarni amini, delujejo, na primer soda ali sekundarni amini, vendar ne delujejo dobro in potrebujete ogromno časa, da se pustijo reagirati.Reakcija med nitroetanom in benzaldehidom poteka tudi, če sta samo dva pomešana skupaj, vendar je zelo reverzibilna in zahteva veliko časa in toplote. drugič, ne razumem smisla ohlajanja na 5 C? Kolikor vem, je za to reakcijo potrebna toplota, ne glede na uporabljeno topilo gre za isto reakcijo, vsaj v tem primeru, vendar se lahko motim.
Ali je kakšen razlog, da ne bi uporabili samo primarnega amina + AcOH?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
To sem dejansko poskusil tudi z GABA kot katalizatorjem
 
Top