psevdoefedrin metode za izdelavo metamfetamina?

RoBlanco

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Potrebujem najlažjo možno metodo za izdelavo majhnih in srednjih količin, po možnosti z uporabo psevdoefedrina.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ali gre za isti D-metamfetamin, ki nastane iz psevdoefedrina? Spomnim se, da sem to nekoč preučeval in prišel do tega sklepa. Gre za izomere, ki se med seboj razlikujejo po skupini -OH, ta pa se pri pretvorbi v metamfetamin zmanjša. Torej lahko uporabimo enega ali drugega in dobimo enak rezultat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Menim, da boste dobili racemično zmes.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Gre za medsebojne izomere, vendar imata dva stereocentra, pri čemer je tisti, ki se razlikujeta, reduciran na H, zato ne deluje več kot stereocenter (obstajata le dva izomera metamfetamina in ne štirje kot pri efedrinu). Na eni točki sem bil obseden z iskanjem odgovora na to vprašanje, samo iz radovednosti in presenetljivo ni veliko informacij na internetu. Večina informacij je nezanesljivih, kot so poročila uporabnikov itd.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Slike so mi omogočile razumevanje, si oglejte v nadaljevanju. In bilo je logično v smislu, da so to molekule z izrazitejšim učinkom na osrednji živčni sistem. Drugi to izomeri efedrina sploh niso učinkoviti.
 

Attachments

  • c3an69buo8.jpg
    c3an69buo8.jpg
    75.5 KB · Views: 384
  • XdhPOq0Vlz.jpg
    XdhPOq0Vlz.jpg
    39.5 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Molekule lahko po redukcijski reakciji spremenijo optično strukturo, da dobijo energetsko stabilnejšo obliko. Mislim, da boste iz zgornjega razloga dobili racemično raztopino meta kot pri drugem načinu sinteze. Vendar je to le moja domneva kot organskega kemika.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Lahko se zgodi, da je edini način, da to ugotovim, poskus, vendar žal še nisem dovolj dober kemik. Morda je to že kdo poskusil pri nas? Ali za preverjanje rotacije uporabljate polarimeter? Npr. po vašem opisu Nabenhauerjevega patenta?
 
Top