Putin je spregovoril o srečanju z Durovom

ShootOuts

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
YtKiMFdpq5

Ruski predsednik Vladimir Putin je v odgovoru na vprašanja udeležencev Vzhodnega gospodarskega foruma povedal, da se je nekoč srečal z ustanoviteljem Telegrama Pavlom Durovom. Po poročanju RBC se je to zgodilo v Moskvi.
"Z gospodom Durovom sem se pred mnogimi leti enkrat srečal v Moskvi, govoril je le o svojih načrtih - s podjetniki se redno srečujem. Tako je bil tudi on na enem od srečanj, bilo je v Kremlju, ne spomnim se kdaj, ampak pred mnogimi leti," je dejal Putin.
Vodja države je tudi zanikal govorice, da se je z Durovom srečal nekaj dni pred podjetnikovim pridržanjem v Parizu. Takrat sta bila v Bakuju ob istem času: vodja Telegrama je bil na zasebnem obisku, Putin pa na državnem obisku.
"Nikoli nismo vzdrževali stikov z njim, zakaj bi se torej srečali v Bakuju? Niti nisem vedel, da je tam. Na splošno sem domneval, da živi v Moskvi," je poudaril Putin.
V komentarju o morebitnih prihodnjih srečanjih je ruski voditelj namignil, da bi Putin, če bi Durov imel takšno željo, našel čas v svojem urniku, vendar tudi sam ne ve ničesar o želji milijarderja.
Ko je govoril o samem dejstvu kazenskega pregona ustanovitelja sporočilnika, je Putin opozoril, da Rusija do Telegrama nima nobenih zahtev. Hkrati jih imajo številne druge države, kar je posledica priljubljenosti aplikacije med ljudmi in strukturami, "ki lahko s svojim delovanjem povzročijo škodo." Hkrati so po predsednikovih besedah "za to krive vse tovrstne platforme", in ker so se francoske oblasti odločile za kazenski pregon Durova, potem je "treba enako storiti tudi z drugimi."
 
Top