Vprašanje v zvezi z optično ločljivostjo

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
prvič: da, poiskal sem forum in prebral niti o postopku. Zdaj pa hipotetično, recimo, da sta bila prisotna oba l- in d-izomera ter še en ahiralni izomer ... kako bi ta ahiralni izomer vplival na postopek/rezultate razreševanja?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, o kateri snovi govorite?
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
ali lahko rečemo, da je to le radovednost? "Zanima me, kaj bi se zgodilo, če bi..."?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Vsaka snov ima svoj(e) kiralni(e) center(e), zato ima različno število izomerov.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ali vas skrbi "mezo" oblika, kot na primer v primeru vinske kisline? To je najbližja stvar, na katero lahko ekstrapoliram vaše vprašanje...
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
nerad dodajam podrobnosti, ker je ne glede na forum vedno velikanski argument in nit postane stranska..... vendar kot eksperimentalni miselni poskus, če bi imeli racemični meth in n-izopropilbenzilamin (ahiralen), kako bi prisotnost n-iso vplivala na optično ločljivost. Prav tako dve hitri opombi, ker se pripravljam, da ugotovim, ne glede na.... kljub temu, da je tehnično polaren, ali je dcm sprejemljivo topilo za konjugirano bazo? in ali obstaja razmerje za količino vinske kisline do proste baze? ali je vsaka količina nad ENOUGH sprejemljiva? Ta vprašanja imam še vedno, potem ko sem približno leto in pol poskušal to ugotoviti. in resnici na ljubo sem precej prepričan, da poznam odgovor.... vendar ne želim ponoviti napak, ki sem jih naredil med najslabšo (in mojo prvo) a/b ekstrakcijo na svetu (pojasnim, če me vprašajo), zato želim pojasniti, preden začnem.... pazite, če odgovorite na eno vprašanje, vam bom verjetno začel postavljati vsa vprašanja, ki sem jih kdaj imel glede kemije...
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Dobro jutro, še nisem spil kave... Mislim, da potrebuješ modelček s palico in kroglico, da boš lahko to ugotovil sam
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Torej mi sporočate, naj to ugotovim sam? In ne vem, kako uporabljati modelčke s palico in kroglico, niti ne vem, kako bi mi to pomagalo. nimam izobrazbe ali sredstev, ampak sem tukaj, da se učim od ljudi, ki vedo. zato brez nespoštovanja, ampak če je vaš odgovor na moje vprašanje ""pojdi se igrat z igračami"", mi prosim sploh ne izgubljajte časa z odgovorom. nisem neumen in sem se pripravljen učiti. vendar ne cenim pokroviteljskih odgovorov.

BTW, če napačno razumem vaš odgovor, se vam iskreno opravičujem.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ugotavljanje samega sebe je najbolj konstruktiven način učenja, vaše vprašanje se mi zdi precej nejasno, zato se opravičujem, da ste ga tako vrgli. "Igrača" s palico in žogo se z velikim uspehom uporablja, kadar zapletenost vprašanja v zvezi z molekularno strukturo preseže prostorsko sliko, ki si jo zmorete predstavljati, in je precej poučna, saj je bila sploh izumljena. Zlahka jo je mogoče improvizirati tudi iz plastelina ali gline in zobotrebcev. Nikakor nisem želel užaliti. Lep pozdrav!
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
potem se opravičujem, ker sem vas užalil. nimam časa, da bi se naučil vseh osnov, ki jih potrebujem. opravičujem se za to, ampak pripravljam se na osnovo približno 35 g racemične droge in če bi rad dobil nekaj odgovorov na vprašanja, preden grem dodajat lug.... in strinjam se glede ugotavljanja samega sebe, ampak ker sem precej brez denarja, res nočem spet pomotoma splakniti 130 dolarjev.... (samo vprašaj me o prvi kombinaciji, ki sem jo naredil, če res želiš slišati kakšno neumnost....)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Vsi smo tukaj, da vam pomagamo, če se je zdelo, da so se stvari med nama dvema začele narobe, vam obljubim, da so tu še bolj kompetentni ljudje, ki vam bodo pomagali. Zdaj, preden natančno vem, kaj imate v mislih, lahko obljubim, da je večino reakcijskih mešanic, ki kažejo znake okvare, dejansko mogoče obnoviti v manjšem obsegu od želenega. Način kemika je, da v majhnem obsegu izvede to, kar želite izvesti v pripravljalnem obsegu, zato je epruveta prva, čeprav lahko domnevate, da izolacija produkta ni dejanski namen, zato morate vložiti le količino, ki si jo lahko privoščite izgubiti v zameno za pridobljeno znanje v zvezi z obnašanjem reaktantov. Ločevanje kiralnih molekul ni prijazno za začetnike in mislim, da nisem edini s tem mnenjem. Imel sem dobršen delež frustracij pri tovrstnem delu, zato se izogibam temu, da bi bil osel, ki vas spodbuja, niti tisti, ki vas odvrača. Prosim, pripravi jasen postopkovni zapis (ja, to je spet pedagog v meni) in obljubim, da se bom z vami o tem podrobno pogovoril. Opravljanje več teoretičnih naporov je konstruktivna praksa, ki se bo materializirala v bolj profesionalnem tebi, ki boš kdaj v prihodnosti dosegel višje donose in izdelek spravil iz kakršne koli rjave golazni.
Bog sreče in veliko uspeha!
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
.....i bo zabeležil prizadevanja večerov v upanju, da bom za nazaj našel svoje napake, vendar čas pri tem posebnem prizadevanju ni na moji strani. še enkrat se vam zahvaljujem za vaš čas.
 
Top