Priporočamo, kako destilirati žveplovo kislino

blockchain

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 2, 2024
Messages
31
Reaction score
20
Points
8
Načrtujem, da naročim Vevorjev 32-delni komplet za destilacijo za destilacijo žveplove kisline. Imate kakšne nasvete, kaj bi še potreboval?
Morda vakuumsko črpalko in hladno past?

Dobro bi bilo, če bi našli kakšno trgovino z laboratorijsko opremo v EU.
Moram naročiti veliko stvari za začetek laboratorija.
 

pekonias

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 26, 2024
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Vevorjev komplet sem uporabil za destilacijo žveplove kisline na balkonu. Izkazal se je za trajnega. Uporabljena je bila 2-litrska erlenmajerica z grelnim plaščem (omogočati mora temperaturo do 400 C). Destilirajte 1,8 l akumulatorske kisline ali bazenske kisline z znižanim pH, ki vsebuje H2SO4. Najprej se izloči voda (ki vsebuje ~1 % H2SO4). Moč grelnika morate nenehno povečevati, saj preostala raztopina postaja vse bolj koncentrirana z H2SO4. Ko v bučki ostane 90 % H2SO4, se koncentracija H2SO4 na izhodu hitro povečuje, dokler se ne doseže koncentracija azeotropa. Na 90 % točki začnite zbirati kislino v več čašah. Opazili boste, da se zbrana tekočina segreva, ko se H2O in kislina v čaši ponovno pomešata. Ko se nova frakcija ne segreva več, ko preidete v novo čašo, veste, da ste zbrali največjo koncentracijo H2SO4. Ne uporabljajte vakuumske destilacije ali frakcionirne kolone! Steklo je že v kondenzatorju zelo obremenjeno, saj se hlapi s temperaturo več kot 300 C kondenzirajo s hladilnim sredstvom. V kondenzator spustite toplo vodo, da boste na varni strani, med vami in aparaturo pa naj bo vedno fizična zaščita.

Ali ste preverili Amazon ali e-bay glede opreme?
 
Top