Question Ponovna resolucija

johski

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
hej, kdo mi lahko natančno razloži, kako ločiti izomer d-meth od racemata meth? Iz opisanih navodil nisem ravno pameten... ali mi lahko kdo, ki je to naredil sam, razloži, kako je to naredil?
ali lahko preprosto pustim, da racemat meth reagira z d-vinsko kislino in metanolom pod temperaturo in ju ločim v ločilnem lijaku? Ena od obeh faz potem vsebuje d-izomer, ki naj kristalizira, ko metanol izhlapi? če je tako, katero fazo vsebuje d-izomer? Žal imam na voljo le omejeno količino kemikalij.
Bila bi zelo hvaležna, če bi si kdo vzel čas in mi kot začetnici v kemiji pomagal. morda mi bo kdo poslal sporočilo? ali deluje samo s freebazo ali tudi s hcl?
naročil sem d-vinsko kislino iz Kitajske, kako lahko ugotovim, ali je to res d-vinska kislina? Pravzaprav sem prepričan, da je številka cas prava.
Resnično bi vam bil hvaležen.
s spoštovanjem
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Imate racemični metamfetamin v prosti bazi. Vlijete L-(+)-vinsko kislino. Nastala bo sol. Ta sol je L-metamfetamin tartrat. Raztopino vakuumsko filtrirajte. L-metamfetamin tartrat bo ostal v filtrirnem papirju. V spodnji steklenički boste imeli D-metamfetamin freebase. To pliniramo s plinom HCl in dobimo D-meth HCl.

V teoriji. V praksi boste morda morali večkrat opraviti soljenje z L-(+)-vinsko kislino, da boste izločili večino L-metha. Dobljeni proizvod tudi ne bo povsem čisti D-meth, ampak večinoma D-meth.

Razumeti morate tudi nomenklaturo vinske kisline. D-vinska kislina ni ista kot d-vinska kislina (z malimi črkami d). To je precej zmedeno in zapleteno. To je ključ:
L-(+)-vinska kislina (sodobno ime) = L-vinska kislina = d-vinska kislina (staro ime) = poceni, naravna, dostopna
D-(-)-vinska kislina (sodobno ime)= D-vinska kislina = l-vinska kislina (staro ime) = draga, sintetična, težko dostopna


Uporabite in poglejte predpone L-(+)-vinska kislina in D-(-)-vinska kislina.
L-(+)-vinska kislina soli L-metamfetamin, D-(-)-vinska kislina pa soli D-meth kot tartratno sol.
 

johski

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
l vinska kislina se je prej imenovala d vinska kislina?

kako lahko pliniram s hcl?
Ali je dovolj, da jo samo zmešamo in premešamo?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Ne! Morate videti razliko med malimi črkami s "d"/"D" in "l"/"L". Te črke pomenijo različne stvari.
L-(+)-vinska kislina (velika črka "L") je enaka d-vinski kislini (mala črka "d").
D-(-)-vinska kislina (velika črka "D") je enaka l-vinski kislini (mala črka "l").

Imena z malimi črkami so stara in se ne uporabljajo več. Razen v nekaterih opisih sintetizatorjev, zaradi česar je vse skupaj zelo zmedeno. Ozadje je zapleteno in je povezano z različnimi sistemi poimenovanja molekul v preteklosti in zdaj, odvisno od tega, kako so narisane ali kako obračajo polarizirano svetlobo.

Na tej spletni strani je odličen opis, kako ustvariti in uporabiti suh HCl plin. Uporabite funkcijo iskanja.
 
Top