Delitev met. z uporabo vinske kisline. Najboljši in najlažji način postopka

Helper77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Pozdravljeni, s tem postopkom lahko prvič dobite 50 % izomera d in 50 % izomera l. Postopek je 1 g proste baze / 1 g vinske kisline / 2 ml vode.
Pripravite prosto bazo, destilirano s paro (po destilaciji s paro lahko prosto bazo ločite brez ekstrakcije s topilom in jo takoj uporabite. Spodnji del, ki vsebuje večino vode, shranite, ker je v njem še vedno nekaj proste baze, če je je veliko, jo lahko ekstrahirate, posušite in izparite topilo, da dobite preostanek tega, kar je tam ostalo). Sedaj v čašo ali kamorkoli želite, na primer, vlijte 100 g vinske kisline in ji dodajte 200 ml vode. Mešajte, dokler se prah ne raztopi. Ko se to zgodi, vlijte prosto bazo, čez nekaj sekund ali minut boste videli gosto maso, ki je vinski kamen. Zdaj je zelo pomembna točka, ko je masa trdna, zato jo morate segrevati in mešati, dokler se vse ne raztopi, tekočina mora ostati popolnoma čista. Če to počnete v čaši, na vrh postavite stekleno ploščico, da voda ne bo izhlapela, se bo malo kadilo. Ne bo treba segrevati do vrenja, temperature še nikoli nisem izmeril, preprosto pa je treba, da se vse popolnoma raztopi, ni dovolj, da je tekočina mlečna, biti mora popolnoma prozorna in videti kot destilirana voda. Nato jo položite navzdol, jo pokrijte s čim, na primer s folijo za živila, da ne izhlapi, in jo pustite nekje, da se ohladi, ne da bi se premikala. Najmanjši potreben čas so 4 ure, nič se ji ne bo zgodilo, tudi če jo pustite 20 ur, hladna mora biti in obarjati dolge igličaste kristale tartrata. Ko se to zgodi, ko pripravljate buchnerjev vakuumski filter ali centrifugirko ali kar koli drugega, razbijete trde kristale tartrata in ga filtrirate. V vodi boste imeli želeni izomer d, v trdnem tartratu pa izomer l. Tekočini samo dodate 30-odstotni natrijev hidroksid, dokler pH ni 13, dodate toulen ali drugo topilo za ekstrakcijo in nato titrirate topilo. Sedaj lahko hitro izparite vodni del, nato strgate trdno snov, jo zdrobite v prah in rekristalizirate v 50 % etanola in 50 % vode. Alkohol v prahu dodajate iz vode, dokler se na površini tekočine pri temperaturi vrenja ne začnejo pojavljati kristali, na tej točki posodo za rekristalizacijo odložite z grelnika, jo s čim pokrijete, da ne izhlapi, in počakate nekaj ur, običajno je dovolj približno 5-6 ur, odvisno od tega, ali ste z materialom dovolj zgostili tekočino, nato posodo damo v zamrzovalnik za nekaj minut, približno 30 minut, odvisno od tega, ali nismo izhlapeli veliko alkohola, da tekočina v zamrzovalniku ne zmrzne, to je samo še stvar ohlajanja, zdaj kristale iz posode za kristalizacijo samo še prelijemo v bučerovko ali karkoli že želimo, in imamo končni izdelek. Tekočino, ki jo izsesamo iz kristalov, zgostimo in pustimo, da se ponovno kristalizirajo. Kristale lahko še vedno posušite s toplotno pištolo za lase, če se vam zdijo mokri. Kasneje se mi boste zahvalili. Vse ljudi prosim, da delijo postopke, za katere veste, da so dobri.
Tega zobnega kamna ni treba umivati, tudi brez njega boste z rezultatom več kot zadovoljni. Ko sem poskusil prati z vodo ali ledeno suhim metanolom, ni nikoli pomagalo, pri pranju je nastal le racematu podoben izdelek. Uporabljena je bila vinska kislina CAS 87-69-4. Po segrevanju pustite, da se tekočina ohladi pri sobni temperaturi, to je prava temperatura za filtriranje.
 
Last edited:

Helper77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Seveda mora biti pri vlivanju proste baze v mešanico vode in vinske kisline mešanje na visoki hitrosti.
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Kaj je torej učinkovitost bro?
 

another4gottenpasswd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
včeraj sem to poskusil. mešanica metamfetamina, L-vinske kisline in vode v razmerju 1:1:2. zdaj imam melasasto gosto, bistro tekočino, v kateri ni niti enega kristala.... ali naj jo samo premešam in začnem znova? segrevam, da zmanjšam količino tekočine? se zajebavam? cenim vsako pomoč...
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Ps: 1.100 gramov metilnega olja. 2, 50 gramov D-(-)-dortne kisline, CAS: 147-71-7. 3. Metanol ali etanol, ki zadostuje za raztapljanje vinske kisline. Vinska kislina se raztopi v metanolu ali etanolu in doda z metilnim oljem (in se močno meša), dokler se ne pojavi trdna snov (pusti se 24 ur) za filtracijo. Po raztapljanju trdne snovi iz filtrirne pogače v vodi se doda lug PH10+, DCM se ekstrahira, natrijev sulfat se posuši, filtrira, DCM se spusti v plinasti vodikov klorid, filtrira in trdna snov iz filtrirne pogače se rekristalizira.
 

another4gottenpasswd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Ok, imam te stvari. nekaj vprašanj: torej je razmerje med metanolom in vinsko kislino 2:1? ali se pusti mešati 24 ur ali se meša močno, dokler se ne pojavi trdna snov, nato se ustavi in pusti stati 24 ur?
In ali je teq iz te teme bs? ali ne deluje ali sem ga samo narobe naredil?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Po nekajminutnem mešanju bo videti trdna, zato jo pustite stati 24 ur (zaprto, da preprečite izhlapevanje tekočine) ali pa za raztapljanje vinske kisline uporabite vodo.
 
Top