Question Kemijska sinteza 2-CB (CAS: 66142-81-2) po korakih

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Zanima me, kakšna je celotna kemijska sinteza 2-CB korak za korakom, hvala vsem!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
V primeru, da delate na način kemika in za preverjanje poteka reakcije uporabljate tankoslojno kromatografijo. Potrebovali boste zelo majhen nabor vzorcev z izhodnim aldehidom (ki ga imate) in stirenom ter 2CHxHCl in končnim produktom. Imam majhno količino stirena, ki je na voljo, in nekaj 2CH x HCl, samo miligrami so dovolj, izdelka nisem dobil in je tudi nezakonit, zato ga ne bom pošiljal. Običajno si TLC vzorec reakcijske zmesi skupaj s sestavinami (2CH), ki bi se morale pretvoriti v produkt, ki se pojavi na plošči, intenzivira. Če se na vzorcu mešanice (ta je obdelan, saj je priprava mešanice v mikrorazsežnosti, kot je ependorfska epruveta) pojavijo nove in številne lise, je to precej slaba novica in ker je nastalo več spojin kot izdelka, morate prenehati in poskusiti očistiti izdelek za vzorec, ki ga potrebujete za primerjavo. Ali pa boste morda imeli srečo in me P.M. in zagotovil vam bom odlično pripravo za stiren, ki jo želim objaviti kot nit. Potrditev s strani drugih je dragocena. Kakor koli že, to je mogoče narediti poceni, enostavno, hitro, visoko donosno v primerjavi z večino postopkov (Henry deluje dobro)... bistvo je, da je super preprosta izvedba. In se izvaja brez domiselnih kemikalij.
 
Top