Uporaba suhega ledu neposredno kot mehanizma za hlajenje pri reakciji z NaBH4?

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Pozdravljeni, moje vprašanje se nanaša na redukcijo MDP2P v MDMA in P2P v meth z NaBH4... ali bi bilo mogoče namesto uporabe reaktorja s plaščem ali ledene kopeli za hlajenje reakcije pod 20 stopinj med dodajanjem NaBH4 uporabiti suhi led, ki bi ga spustili v reakcijo, da bi hitreje ohladili reakcijsko zmes, in to bi bilo mogoče razširiti.

Očitno mora biti reakcija brez vode, zato ne morete uporabiti vodnih kock ledu.
Vendar pa nisem prepričan, ali bo del ogljikovega dioksida, ki se lahko raztopi v metanolu, reagiral tako, da se bo reakcija zapletla.

Mislim, da bo ogljikov dioksid tvoril šibko kislino, metilamin pa je baza, tako da bi prišlo do reakcije... toda če bi dodali šele po nastanku imina, ali bi to potem delovalo? Glede na to, da imamo na voljo sušilna sredstva, ki jih lahko dodamo, ali lahko pride do drugih škodljivih reakcij? Ali je to dobra zamisel za testiranje?

Ali mi lahko kdo z znanjem kemije pomaga pri tem?

hvala,

cmc
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ne morem si predstavljati, zakaj bi to želeli storiti. Nisem dolgo razmišljal o tem, ampak kust naključje mi to izključuje. navaden led in aceton dobite-10c, led in natrijev klorid pa -30c za veliko ceneje,
 

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Hvala, človek! Cenim odgovor. Sliši se dobro, nikoli nisem razmišljal o ledeni kopeli s slano vodo, vedno sem uporabljal le navadno vodo + led. Hvala!
 
Top