Katere reagente lahko uporabim namesto dietiletra?

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Pozdravljeni, sem začetnik.

6. Neobdelana prosta baza MDMA se ekstrahira iz alkalne raztopine z dietiletrom (ali petroletrom) 2 x 50 ml. Eterski ekstrakt s prosto bazo MDMA se posuši nad MgSO4.

od koraka 6
Katere reagente lahko uporabim namesto dietil etra?

Najlepša hvala za odgovor. s spoštovanjem
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Lahko uporabite etilacetat, ki je varnejši od dietil etra
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Etil acetat v stiku z alkalijami delno hidrolizira, zato ni dober za ekstrakcijo proste baze.
@bitcoinup2020 lahko nadomestite s katerim koli nepolarnim (ne meša se z vodo) topilom, priljubljena izbira so: petrol eter (znan tudi kot nafta, beljak), toluen, ksilen, heksan, diklorometan, če ni nobenega od teh, pa se lahko uporabi celo bencin iz črpalke, ki je bil izpran z raztopino NaOH, ki mu je sledilo izpiranje z H2SO4.
 
View previous replies…

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
ali lahko uporabim diklorometan Za ekstrakcijo količine v skladu s koraki, mi lahko poveste? diklorometan 2 x 50 ml
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Pozdravljeni, gospodje,

imam to nafto iz plinske postaje, s katero ogrevajo hiše ali kmetije. Nekje sem prebral, da bi lahko izvedli samo frakcionirano destilacijo in pri 20-60 stopinjah bi bil rezultat eter?

Nisem kemik in preden sem sebe in polovico nape dvignil v zrak, sem pomislil, da bi bilo bolje preveriti, preveriti in preveriti... zdaj sem uporabil razredčilo (za barve)... ampak ker imam to nafto, bi rad nekaj naredil z njo...?

Hvala!
BB
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ja, to je naftni eter, res ga lahko frakcionirano destilirate ali preprosto prečistite, da odstranite olja in dodatke, ter ga uporabite kot takega
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
hvala za hitre in koristne informacije. cenim!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Če želite dejanski eter (naftni eter je v strogi kemijski terminologiji mešanica alkanov, najverjetneje heksanov), sta lahko dostopni in precej enakovredno se obnašajoči snovi MTBE (metil-tercbutil eter) in diizopropil eter, ki pa imata višja vrelišča, vendar sta le zato varnejša za uporabo kot dietil eter (splošno znan kot eter). Zgornji prispevek je dejansko koristen, pazite le na beli alkohol, toluen in ksilene, ki imajo vrelišča nad 100 C, zato lahko otežijo postopke izhlapevanja, če ni rotacijskega uparjalnika. Če uporabljate etilacetat, z njim nikoli ne ekstrahirajte močno kislih ali alkalnih raztopin in tudi če pH ni ekstremno visok (5,5-8,5), samo hitro ukrepajte. Vem, da je z etil acetatom varno ekstrahirati 5MeOTriptamin, ki sem ga prosto določil iz hidroklorida, vendar s K/Na karbonatom kot bazo namesto hidroksida. Ker je AcOEt ester, se zlahka hidrolizira nazaj v kislino in alkohol, iz katerega je bil pridobljen, če je pH previsok ali prenizek (ocetna kislina in etanol v tem primeru, oba bosta naredila zmedo, ki jo boste rešili le z ustreznim topilom, ki ni občutljivo na pH). Če ste naredili zmešnjavo in ni ločitve, ne bodite neumni in zavrzite vse skupaj, saj nas je tukaj veliko, ki vam bomo pomagali. Mnogi začetniki se samo razjezijo in zavržejo svojo mešanico, ki bi jo pravzaprav lahko rešili z dragocenim koščkom pomanjkljivih informacij.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Z moje strani je poučno, da vas prosim, da navedete približni pH vašega ekstraktiva (raztopine za ekstrakcijo) in vrelišča zgoraj omenjenih topil vsi, ne samo jaz. Razmišljajte o tem kot o ključno pomembni nalogi, saj se boste z iskanjem teh podatkov naučili pomembnih lekcij.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Da, odgovor je resničen! DCM ima nizko vrelišče in se ne vžge, zato ga je lahko izpariti (povzroča omotico in je nekoliko strupen), vendar ne pozabite, da halogenirana topila skoraj vedno tvorijo spodnjo plast in jih ne smete temeljito pretresti z močnimi raztopinami alkaina, razen če želite čakati več dni ali iti po vibracijski dildo in končati v 12 urah. Izvedite ekstrakcijo 3x50 ml ali 1x75 in 2x35 ml z blažjim kontaktom. Ni združljiva z izločanjem soli in izpiranjem v slanici, najbolje jo je posušiti z anh. Mg SO4.
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Najlepša hvala, da sem dobil več spodbude za to. Najlepša hvala s spoštovanjem
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Če želim to metodo povečati na 100-krat, moram uporabiti DCM Ali je količina velikosti 50ML*100-krat = 5000ML?
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
od koraka 6
Če želim spremeniti velikost na število x100 iz koraka 6, moram uporabiti raztopino x100. tudi po velikosti?
 
Top