Kje dobiti d-vinsko kislino?

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Pozdravljeni. Ali mi lahko kdo pove, kje v EU lahko dobim d-vinsko kislino? Povedali so, da ni treba kupovati te drage stvari pri dobaviteljih kemikalij... Povedali so tudi, da jo je mogoče najti tudi v supermarketih itd. Toda ali je to d- kisomer?

Lep pozdrav
 

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Da, vem - vendar je izjemno drago. Toda hvala za vaš odgovor
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Je nekoliko dražja od standardne iz vinskih trgovin v moji državi.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ja, brat!!! To je jebeno čudno, ampak vse, kar vidim v sosednjih državah (EU), je 250 EUR za 100 gr. Na Kitajskem je približno 10 EUR za 100 gr.
Za vraga, kaj se dogaja s tem svetom?!!!
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Uvajate lizergamid? :p
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
verjetno samo ločevanje enantiomerov
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Št. jedi L-vinska kislina. Razumite razliko.

Pravzaprav se sprašujem tudi o tem. Res je težko najti pri katerem koli od mojih običajnih dobaviteljev, vključno z labdiscounterjem. Imajo jo, vendar je potrebna izjava končnega uporabnika in vsako naročilo je verjetno prijavljeno.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Verjamem, da bo deloval kateri koli d ali l, če je namen ločevanje racemične sol. freebase, spomnim se, da sem to prebral tukaj. l ali d bo obarjal samo del l, vendar se lahko spet motim
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Da, morda se boste zmotili. Potrebovali boste D-vinsko kislino.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Na voljo je tudi DL-vinska kislina CAS 133-37-9
je v Evropi zakonsko dovoljena snov, zato se mi zdi, da je to najbolje naročiti pri viru
tudi, da bi se izognili izjavi uporabnika tudi brez vašega vedenja na Nizozemskem.
Te nizozemske spletne trgovine LAB so zaklad za pravne informatorje. gredo celo pod običajno ceno, samo da bi dobili informacije.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
O ja, imaš popolnoma prav. zdaj, ko sem se vrnil in prebral, sta bila D(+) in D(-) enakovredna, ne pa l in d
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63

ne vidim smisla uporabe DL-vinske kisline. ali ne bi se tako oba izomera samo oborila kot vinske soli in ne bi izolirali nobenega od njiju?

Sicer pa se morda motim. Morda se lahko L-vinska kislina uporabi za obarjanje L-izomera amfetamina, pri čemer dekstro ostane v raztopini. Vendar sem tudi prebrala, da je L-vinska kislina bolj topna v vodi. zaradi tega bi bilo L-izomer, vezan na L-vinsko kislino, težje izolirati iz raztopine. Raziskave na moji strani še potekajo, vendar bi bilo dobro, če bi kdo od naših strokovnjakov želel sodelovati pri tem vprašanju.
To je odličen vir informacij o resoluciji enantiomerov, vendar sem pravkar začel prebirati ogromno količino virov: https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=20031.0
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ok, mislim, da sem končal. In se popravljam. Verjetno je mogoče uporabiti L-vinsko kislino za obarjanje L-izomera tako meta kot amfija. To je opisano tukaj:

Samo opozorilo: nomenklatura je lahko zmedena. L-vinska kislina se imenuje DEXTRO-vinska kislina, včasih pa se je imenovala d-vinska kislina (z malimi črkami D). D-vinska kislina se imenuje LEVO-vinska kislina in se je včasih imenovala l-vinska kislina (z malo začetnico L). To me je za nekaj časa zmotilo. V besedilu, ki sem ga povezal zgoraj, je uporabljeno staro poimenovanje z malimi črkami. Ko to enkrat razumete, je precej enostavno slediti.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Obstajajo tri stereoizomerne oblike vinske kisline:

(1) dekstrotatorna vinska kislina (d-vinska kislina), ki jo najdemo v grozdju in več drugih vrstah sadja,

(2) levorotatorna vinska kislina (l-vinska kislina), ki jo pridobivamo predvsem z resolucijo racemične vinske kisline,

(3) mezo ali ahiralna oblika. Racemska vinska kislina (enaka mešanica d- in l-vinske kisline) se komercialno pripravlja z oksidacijo maleinskega anhidrida z vodikovim peroksidom, katalizirano z molibdenom ali volframom.
 

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Torej lahko tisto, ki jo je mogoče dobiti v trgovini Pivovarna, L-vinsko kislino, uporabimo tudi za naše delo?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

preveriti morate oznako za cas nr
s to nr si oglejte tukaj v tej temi.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Da. l-vinska kislina je enaka d-vinski kislini. NI pa enaka D-vinski kislini. Opazite razliko pri mali črki d in veliki črki D. L-vinska kislina je edina vrsta, ki jo boste tako ali tako našli v pivovarniški trgovini. Vendar bi jo naročil pri kakšnem kemičnem podjetju na spletu ali morda na eBayu.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tukaj imate stereokemijo 1.01:


Predponi l in d sta le kratici za dekstrotirnost ali levotirnost: v katero smer molekula obrača polarizirano svetlobo. "l" =levo = v levo, "d"= dekstro = v desno. Toda te predpone so stare in se ne uporabljajo več.
V sodobni nomenklaturi sta jih nadomestili predponi (+) za dextro in (-) za levo.

Predponi L in D (veliki črki ) se nanašata na Fischerjeve projekcije molekul in nimata nobene zveze z načinom vrtenja svetlobe, temveč s tem, v katero smer so v tem standardiziranem modelu narisani ključni deli molekule. V tem primeru sta dejansko obrnjena glede na predpone d in l : d je L in l je D.

Torej L-(+)-vinska kislina pomeni: "molekula vinske kisline, ki je narisana v Fischerjevi projekciji z ustrezno skupino, usmerjeno v levo, in obrača polarizirano svetlobo v desno", torej dekstrotorna, dekstro, d-vinska kislina. To je naravna oblika vinske kisline.

In seveda obratno za D-(-)-vinsko kislino.

Kolikor razumem, se lahko oba izomera vinske kisline uporabita za razločitev enantiomerov amfetaminov. Če uporabite D-(-)-vinsko kislino, se bodo razbili kristali d-amf/D-tartrata, če pa uporabite L-(+)-vinsko kislino , se bodo razbili kristali l-amf/L-tartrata.
Uporaba DL-vinske kisline bi bila popolnoma neuporabna, saj ne bi ločila ničesar: oba enantiomera bi se razblinila.
 
Top