Katero olje grenkega mandlja je primerno za benzaldehid

tullamoredew

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 22, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni,

poskusil sem destilirati olje grenkega mandlja, pri čemer sem kot vodilo uporabil Nilov videoposnetek (spodnja povezava), vendar ga nisem mogel poustvariti, saj mislim, da sem uporabil drugo različico olja.

Nilov video -

Njegovo olje je belo/čisto in je videti bolj tekoče, medtem ko je olje, ki sem ga kupil, svetlo rumeno in je gostejše, približno kot mineralno olje. Ko je začelo vreti, je postalo pri približno 130 stopinjah C zelo gnilo in začelo pljuvati po destilacijskem stolpcu navzgor, vendar sem ga dal v bučko in ga poskusil destilirati. Ali kdo ve, kje je mogoče kupiti olje grenkih mandljev, kot je tisto v Nilovem videoposnetku? (Sem v ZDA).

To je olje, ki sem ga kupil (na sliki vidite, da je rumeno kot rastlinsko olje) - https://www.ebay.co.uk/itm/304011287795

Medtem sem se odločil za sintezo benzaldehida po metodi benzilalkohola in dušikove kisline, saj se mi zdi enostavna in daje velik donos. Ali kaj menite o destilaciji iz mandljevega ekstrakta? Njegova tekstura je manj oljnata in mislim, da bi se destilacija izvedla manj sunkovito.

Zahvaljujem se za vsakršno mnenje.
 
Top