Psödoefedrin / Kırmızı #40 Ayrıştırma Önerileri

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Bunu kısa keseceğim -- her zamanki "kırmızı renk gidene kadar asetonla yıkama" prosedürü artık Sudafed (veya en azından jenerik SudaGest) 30mg haplarda işe yaramıyor gibi görünüyor. Kırmızı kaplama demir oksit değildir, bunun yerine Kırmızı #40 Alüminyum Gölü'dür ve şahsen size asetonda özellikle çözünmediğini söyleyebilirim. Hem suda hem de susuz etanolde çözünebilir, ancak öyle olmaması gerekiyor - araştırmama göre, sadece 0.001g/100ml kuru EtOH'de çözünebilir olmalıdır. Ancak pratikte, kuru EtOH içinde o kadar çözünür ki, psödoefedrin hcl kristallerim kırmızımsı pembe renkte.

Her neyse, sonuç olarak, hepsi bu maddeyle kirlenmiş bir ton PE hidroklorür kristalim var ve onları ayırmakta zorlanıyorum - bu konuda herhangi bir deneyimi olan var mı? Ya da alternatif olarak, Kırmızı #40 kontaminasyonu ve Moskova rotası (I2 + kırmızı fosfor) indirgeme konusunda herhangi bir deneyimi olan var mı ve nihai ürünümü bozar mı?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Hapları önce traşlanmış buz içinde çalkalayın. Bu, kırmızı tabakanın büyük kısmını mekanik olarak ortadan kaldırır.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Muhtemelen sadece boya

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Güncelleme: Birkaç test çözeltisi ile birkaç test tüpünde birkaç hap kullandıktan sonra, %0,5 asetik asit içeren bir miktar metanolün kırmızı tabakayı güzel bir şekilde çıkardığını (~2 dakika çalkalama) ve daha sonra, kaplamadan arındırılmış hapı bir ağ süzgecine attıktan sonra, metanolün katı beyaz hap çekirdeğini sağlam bırakacak kadar hızlı bir şekilde buharlaştığını gördüm. Çok az miktarda PSE'nin kaybolduğundan eminim (MeOH'de de çözündüğü için), ancak bunun muhtemelen tabakayı mekanik olarak çıkarmakla aynı (veya muhtemelen daha iyi) sonuç olduğunu düşünüyorum. Kırmızı gitmiş olsa da, kırılgan hap çekirdeği üzerindeki baskılı sayıları hala seçebiliyorum ve bunu çok az hap malzemesinin çıkarıldığının kanıtı olarak alıyorum.

İronik bir şekilde, bu prosedür PSE'nin çoğunu metanol/asetik asit çözeltisinde çözünmekten korumak için bağlayıcılara ve "gunk "a dayanıyor. Her neyse, yıkama prosedürünün nasıl iyileştirilebileceğine dair başka fikri olan varsa, buraya yazmaktan çekinmesin :) teşekkürler

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Aktif maddenin tablet kabuğunun altında yer alması nedeniyle PSE'nin küçük bir kısmını ihmal ettiğinizi düşünüyorum

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Bunun eski bir yazı olduğunu biliyorum ama yakın zamanda aynı sorunu yaşadığım için yine de yorum yapabileceğimi düşündüm. Buradaki başka bir forumda "haplardan ekstraksiyon" #2 yöntemini izlediğiniz için bu pembe renkle zaten kirlenmiş bir grup sözde varsa, bundan sonra yapabileceğim tek şey bir asit / baz yıkamasıdır. Bunu birkaç dietil eter ve yıkama ve ardından bir aseton yıkama izledi. Kristallerim bembeyaz olmuştu. Başka bir notta, diğer forumda, aktif karbon ve Naptha kullanan 1 numaralı yöntem, şimdiye kadar gördüğüm en saf serbest baz efedrinlerden bazılarını verdi. Karşılaştırılan teorik verim 1 numaralı yöntemde daha az olsa da, bence buna değer. Bundan sonra yapılacak tek şey onu HCl tuzuna dönüştürmek.

Nacho

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Klorsuz fren parçaları temizleyicisi ile yıkayın. Hiçbir psuedo kaybetmezsiniz ve dolgu ve bağlayıcıların çoğunu da alır.

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Reaction score
13
Reaksiyon karışımını harici olarak buharla damıttığınız sürece sorun yaşamazsınız ve sodalı suyunuz 2'ye 1 oranında buharla damıtılana kadar su içermez, sodalı suyun pse Nd'ye oranı sodalı su kilidi konusunda endişelenmeyin, buhar hepsini parçalayacaktır.