Amfetamin sitrat

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Amfetamin sitratı denemeye karar verdim.
Sitrik asidi IPA'da çözdüm ve amfetamin bazına ekledim, ancak çok fazla tuz oluşmadı, sadece biraz tuz çöktü ve yapışkan görünüyordu (ph = 6).
Sizce sorun nedir?
Kullandığım sitrik asit bir monohidrat.

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
54
Burada okuduğuma göre, 3 tür amfetamin tuzu var

Amfetamin hidroklorür
Amfetamin sülfat
Amfetamin fosfat

Daha fazlasını biliyorsanız bize anlatın

amfetamin tuzları

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Bu 3 tuzdan daha fazlası var (sakkarat, aspartat, oksalat...)

Her tuzun farklı etkileri olduğunu düşünüyorum, bu yüzden sitratı denemeye karar verdim, ancak bu konuda herhangi bir bilgi bulamadım.

Ama şöyle bir patent buldum: mono amfetamin fosfat, amfetamin sülfata göre doz doz daha etkilidir.
Şaşırtıcı bir şekilde, amfetamin sülfat, amfetamin fosfattan daha fazla amfetamin bazı içeriyor.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Her asit, baz olan Amfetamin ile bir tuz oluşturacaktır.
Amfetamin Sülfat ve Fosfat yaygındır çünkü higroskopik değildirler, yani havadan su emmezler ve bir su birikintisi haline gelmezler.
Amfetamin sitrat büyük olasılıkla toz değil, viskoz bir kütle olacaktır ve olağan tüketim yolları için uygun değildir.
Mono-Fosfatın daha etkili olduğu bir patent iddiasıdır ve bu nedenle ikinci el araba satıcısının satmak istediği bir araba hakkında söyledikleri kadar değerlidir. Mono-Fosfat, sülfattan çok daha fazla suda çözünür olduğu için yüksek bir biyoyararlanıma sahiptir ve bu nedenle ilacın biraz daha hızlı bir başlangıcı vardır. Ancak aynı zamanda çok ince bir tozdur ve burundan çekilmesi zordur, çünkü kişi biraz sert çekerse ince toz doğrudan kafa boşluklarına (burun, alın) gider ve bu sadece çok sağlıksız değil aynı zamanda çok acı vericidir. Ve IV hariç diğer tüm uygulama yolları için önemli değildir, bu nedenle daha hızlı başlangıç, tek seferde sülfatla olduğu kadar çok burundan çekemeyeceğiniz gerçeğiyle telafi edilir ve bu nedenle - güzel ama buna değmez.

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Amfetamin bir amindir. Aminler, eğer isimlendirmede yanılmıyorsam, her mineral asitle kompleksler (tuzlar/kristaller) oluşturabilir. Bu H2SO4, HCL, H2PO3 ve benzeri anlamına gelir. Daha iyi anlamak için nasıl oluştuğuna dair bazı örnekler aşağıda verilmiştir:
R-NH2 + HCL →[R-NH3+]Cl-
R-N(R2)-R1 + H2SO4 →[R-NH+(R2)-R1]OSO3H-

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Sadece mineral asitler için değil, karboksilik asitler için de. Asetat, Tartrat (d- ve l- ) Sitrat ayrımı için önemlidir ve bu böyle devam eder. Fumarat ve Oksalat, kolayca ayrıştırılabilen kuru tuzlar oluşturdukları için yaygın olarak kullanılırlar.

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Belki de sitrik asit ile asitleştirmeden önce suyu emmek gerekiyordu. Kuru ürünün başarılı bir şekilde alındığını ve kabul edilebilir biyoaktiviteye sahip olduğunu biliyorum. Ancak fosfat kullanımı daha iyi olacaktır.

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Sitrik asidin (IPA içinde) sodyum sülfat ile kurutulması yeterli midir, yoksa ısı ile kurutulması gerekir mi?

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Asitleştirmeden önce çözeltiyi kurutun. Maleat (maleik asit) kullanmayı da deneyebilirsiniz. Daha kararlı olduğunu düşünüyorum.