Borohidrit+Bakır kompleksi aracılığıyla P2NP'den amfetamin 2022 - sorular

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Bunu dread'de buldum ve görünüşe göre dread'deki op buradan almış. Ancak bu yöntemi bu forumlarda tam olarak bulamadım. (William Dampiers'in 'one pot 1kg synth'i gibi benzerleri de var ve hemen hemen aynı görünüyor).

Deneyimli kimyagerler bana bu yöntemle ilgili herhangi bir zehirli duman veya ciddi güvenlik endişesi olup olmadığını söyleyebilir mi?

Orijinal özüt:

Borohidrit+Bakır kompleksi yoluyla P2NP'den amfetamin 2022 Güncellenmiş Prosedür

Biraz yeni keşfedilen bu yöntem, gizli kimya dünyasının en büyük başarılarından biridir. Ayrıca uyuşturucu yapımında kullanılan en basit ve nispeten acemi dostu reaksiyonlardan biridir. Cıva tuzları gibi çok zehirli kimyasallar gerektirmez. Oldukça bağışlayıcıdır, çok yüksek verimlidir ve <1 gram ölçeğinde bile çok iyi çalışır.

Darknet'te bu yöntemden biraz bahsedildiğini gördüm, Görmediğim şey herhangi bir yazarlık kredisi veya referans değil. Eğer referans vermiyorsanız, gerçekten bilim yapmıyorsunuz demektir. İşbirliğinin sürekliliği esastır.

Borohidrit ve Geçiş Metal komplekslerinin şaşırtıcı uygulamaları 1990 yılında bir Kore dergisi yayınında ortaya çıkmıştır. Bazı forumlarda Cıva yerine Bakır metalinin kullanılmasından bahsedildi, ancak sonunda iyi bilinen bir İngilizce ilaç kimyası forumunda ve iyi bilinen bir Rusça forumda çok çok uzun bir işbirliği başlığı oluştu. Eğer ayak izlerini orijinal içeriğe kadar takip etmek isterseniz, bu alt başlığın hoş geldiniz yazısını okuyarak bunu çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Testex olarak bilinen bir kimyager amfetamin için bu yöntemi başlatmıştır. Bu yöntemin gelişmesini sağladığı için çeşitli sitelerde sadece Carl olarak bilinen bir kimyacıya çok şey borçludur. Alıntılanan prosedür bir başka çağdaşı olan Fastbreak'e atfedilmiştir.

Gerekli arka plan:

Bu çok acemi dostu bir prosedür olmasına rağmen, kimya prosedürüne ÇOK temel bir aşinalık olmadan sadece bu yazıyı okuyup sonuçları yeniden üretemezsiniz. Bu yazı, sizin bu konuda rahat olduğunuzu varsaymaktadır:

* Temel kimya laboratuvarı teknikleri ve terminolojisi. Metrik ağırlıkları ve ölçüleri bilmelisiniz. Artık molar ağırlıkları, molar oranları anlamalı ve sadece molar miktarları veren yayınlanmış prosedürleri okurken kendi hesaplamalarınızı nasıl yapacağınızı bilmelisiniz

* Çözücü yıkama, sıvı-sıvı ekstraksiyonu, asit-baz ekstraksiyonu, basit distilasyon, yeniden kristalleştirme, reaktif ve erime noktası analizi gibi temel ilaç kimyası laboratuvar becerileri ve bilgisi

* Gerekli öncül P2NP, gerekli reaktifler, Sodyum Borohidrit aka NaBH4 ve Bakır Sülfat aka CuSO4 elde etmek için kaynaklar.

*Etanol veya izopropanol, damıtılmış su, gıda sınıfı sülfürik asit aka H2SO4, gıda/laboratuvar sınıfı kül suyu aka sodyum hidroksit aka NaOH dahil olmak üzere gerekli çözücüleri ve asit/baz reaktiflerini elde etmek için kaynaklar

*Minimum laboratuvar ekipmanı. Bir ocak + manyetik karıştırıcıya, bir reaksiyon kabına, hazırlık ve saflaştırma için uygun laboratuvar cam eşyalarına, bilimsel sınıf termometrelere ihtiyacınız olacak ve reaksiyon sırasında geri akış ve tamamlandığında saflaştırılmış amfetamini geri kazanmak için basit buhar damıtma amacıyla bir damıtma kitine sahip olmanız şiddetle tavsiye edilir.

*Bunu damıtma ekipmanı olmadan yapmak mümkündür, ancak yalnızca küçük ölçekte ve nihai ürünü tüketen herkesin sağlığını riske atarsınız. Ayrıca reaksiyonun başarısız olma veya kontrolden çıkma olasılığı çok daha yüksektir. Bir damıtma düzeneği edinin.

Prosedür:

(orijinalinden doğrudan alıntı)

P2NP cas numarası gerekli: 705-60-2

80 g EtOH %96 (%1MEK) bu ~100 ml eder
40g H2O
5,2 g NaBH4
birleştirildi.

daha sonra kuvvetli karıştırma altında küçük porsiyonlar halinde 10 g P2NP (ince toz haline getirilmiş) ilave edildi.

Bundan sonra karışım 40 dakika karıştırılmaya bırakıldı.

daha sonra bu 65°C'ye ısıtıldı ve 5g NaBH4 daha eklendi, ardından 1.5g CuSO4*5H2O (ince toz haline getirilmiş) eklendi.
kabarcıklanma ile sonuçlandı, reflü kondansatörü takıldı ve kabarcıklanma durana kadar 15 dakika karıştırıldı, daha sonra karışım 30 dakika reflü edildi.

Soğuduktan sonra, 47 g HCl (%31), şişeyi doldurmak için musluk suyu ile birlikte eklendi.

EtOH damıtıldı.

soğutuldu, ~50ml H2O içinde 20g NaOH ile bazik hale getirildi.

Amin buharla damıtıldı. H2SO4 ile nötralize edildi ve evoporasyon yapıldı.

Ürün o kadar beyazdı ki tozu yıkamamaya karar verdim.

Verim: tam olarak 10g Amfetamin sülfat %88,56

Önemli Notlar:

Özel not: Her ne kadar yazar prosedürde özellikle 'musluk suyu' dese de, bu yarı alaycı bir meta-espridir ve kat kat iç esprilerle sarılmıştır. Sadece damıtılmış su kullanın lütfen. Teşekkürler /u/socat2me

Bu yöntem için ana başarısızlık noktası P2NP'nizin saflığı olacaktır. İster satın almış olun ister kendiniz yapmış olun, yıllar boyunca sayısız başarısızlık rapor edilmiştir ve neredeyse tüm vakalarda bunun nedeni yeterince saf olmayan P2NP kristalleridir. Sarı kristallerin 2 veya 3 kez yeniden kristalleştirilmesi şiddetle tavsiye edilir.

Yazarın bahsettiği etanol+MEK'in nedeni, bunun çoğu eczanede izopropil olmayan ispirto olarak satılmasıdır. Ancak izopropil alkol de mükemmel bir yardımcı çözücü seçimidir.

Borohidrürün ~6X molar fazlalığı bu eşsiz reaksiyon için gereklidir.

Hem gerçek reaksiyon sırasında geri akış hem de sonrasında A/B ekstraksiyonu sırasında buhar distilasyonu için laboratuvarda su soğutmalı bir kondansatörün tavsiye edilmeyen alternatifi, belki de 'fakir adamın geri akışı' için boyuna üfleyen bir fan ile uzun boyunlu bir reaksiyon kabı ile değiştirilebilir ve daha sonra amfetamin bazını buharla damıtmak yerine basit bir A/B çözücü ekstraksiyonu yapılabilir. DİKKAT Bakır kompleksinin tüm izlerini insanlar tarafından yutulacak herhangi bir şeyden tamamen çıkarmak çok çok önemlidir. Distilasyon bunun için mükemmel bir çözümdür, ancak sıvı-sıvı ekstraksiyonu konusunda güçlü bir bilgi ve deneyime sahip kapsamlı bir solvent ekstraksiyonu da olası bir alternatiftir. Uyarıldınız.

Gelişmiş:

Aynı sistem benzer veya benzer öncüller üzerinde de kullanılabilir. Floroamfetamin, MDA/MDP2P, 2C-X, Psödoefedrin, TMA ve diğer uyuşturucu ve prekürsörlerin bu reaktif sistemiyle başarılı bir şekilde yapıldığına dair raporlar vardır.

Cıva tuzu indirgemeleri için tarih kitaplarını bir kez ve herkes için kapatalım!

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Patton veya Dampier gibi profesyonellerden herhangi biri bu yöntemi detaylandırabilir ve sentezle ilgili olabilecek herhangi bir sağlık riskini bize bildirebilir mi?
@G.Patton
@William Dampier

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
NaBH4 ve su konusunda dikkatli olun. Aralarındaki bir reaksiyon çok fazla ısı ve gaz üretir, bunu dikkate alın. Reaksiyon şişesini reflü kondansatörü ile açık tutmalısınız. Ayrıca, iyi havalandırılmış bir çalışma yeri kullanın ve H2'nin evrimleşmesi nedeniyle bu reaksiyonun yanında açık ateş kullanmayın.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26

Teşekkürler Patton.

Sizce reflü kondansatörünün tepesine takılan 30 inçlik bir balon, bu yöntemde tarif edilen kadar küçük bir sentez için gazı içermek için yeterli midir ve bu gaz ne kadar zehirlidir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Çok fazla değil, gazların hidrojen ile karışımı ile nefes alıyorsunuz =) Balon kullanmayın. Tehlikelidir çünkü yüksek H2 konsantrasyonu ve bir ışıltı ile patlayabilir.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26

banyo gibi bir ortamda kondansatörden çıkan h2'yi yönetmek için ne yapabilirim? onu çıkarmak için bir ekstraksiyon fanı ve kanalı alırsam, h2 elektrikli olduğu ve biraz ısı ürettiği için fanın içinde kıvılcım çıkarabilir. şu anda bunu dışarıda da yapamıyorum.

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
32
Belki kondansatörden hava çıkışına güçlü bir fan ile bir hortum koyabilirsiniz. Böylece havada çok az hidrojen olduğu için bir patlama olursa, patlama hasara neden olmaz.
Kendi kendime düşünüyorum, söylediklerimin doğru olup olmadığından emin değilim.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Bu yöntemin levoamfetamin mi yoksa dekstroamfetamin mi verdiğini söyleyebilecek biri var mı?

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Bu, esasen CuCl2 kullanan orijinal gönderideki yöntemle aynıdır. Profesyonellerden herhangi biri CuSO4'ün bu indirgemede daha düşük veya aynı (eşit derecede etkili) olup olmadığı konusunda yorum yapabilir mi? teşekkür ederim

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26

teşekkürler. soruyu gönderdikten sonra rasemik olması gerektiğini fark ettim. o zaman sadece saf D-amph elde etmek için dekstroamfetamin izomerini izole etmem gerekecek.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Evet, D-tartarik dışında başka asitler kullanmanın mümkün olduğunu unutmayın. Bunu araştırdım ve yardıma ihtiyacınız olursa size daha fazla bilgi verebilirim.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26

Evet lütfen. İsterseniz bana pm atın.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Birisi bana %31 HCL yerine %35-36 HCL kullanmanın uygun olup olmadığını söyleyebilir mi?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Bu sentezi yapmaya hazırlanıyorum ama hala sodyum borhidrür konusunda endişeliyim.

herhangi bir yardım takdir edilecektir:
40g H2O ile şişeye eklemek tehlikeli değil mi?

ve bir kap açıp çözeltiye eklerken sodyum borhidrürün havadaki neme maruz kalma riskini azaltmak için ne yapabilirim?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Dostum, bileşiği saf neme maruz bırakmak üzereyken havadaki artık nemden endişe ediyorsun 🤯
Sodyum borhidrür piroforik değildir ve özellikle Avrupa ve ABD'de endüstride yaygın olarak kullanılırken, Asya'da diğer bileşikler tercih edilir. Her halükarda bu kitapta, operatörlerin 25 kg'lık torbaları 12 tonluk bir reaktörün bunkerine boşalttığını ve ardından bunkerin tüm içeriğinin birkaç dakika içinde alkollü aq. Sol, bu rutindir, endişelenecek bir şey yok, sadece gözlere ve hassas kısımlara dikkat edin. Cilt teması da toksisiteyi göz ardı ederek büyük bir mesele değildir, aynı kitapta okuduğuma göre operatörler ellerini kirletirlerdi ve tek olan şey ciltte geçici bir renk açılması ve yıkamayla geçecek biraz yanık olurdu.
Eğer süper güvenli olmak istiyorsanız, borhidrürü karıştırma altında bir soğutma banyosundaki şişeye ekleyebilir, propen eklemek için çıkarabilir, sonra sadece gerekirse soğutabilirsiniz. 30s-1m kadar bir sürede bu eklemeyi katı madde hunisi ile sabit bir hızda yavaşça dökerek yapabilirsiniz.
Kondensatörünüzün tepesine kasıtlı olarak bir çakmak götürdüğünüzde bir patlama olmayacaktır, uygun havalandırma sağlandığında çok fazla tehlikede değilsiniz.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Sanırım çok paranoyakça davranıyorum.

ne tür bir havalandırma yeterli olur? h2'nin bir ptfe boru ile açık bir pencereden dışarı yönlendirilmesi yeterli mi?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
abartılı ama ölçeğe bağlı
fanlar ve açık pencereler veya belki bir duman kancası küçük ila orta ölçekli için yeterlidir

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Sonunda bu sentezi yapmaya başladım ve buhar distilasyonunun sondan ikinci adımındayım, ancak bir sorunum var:
ami̇ni̇n tamaminin ana çözelti̇ni̇n bulunduğu şi̇şeden toplama şi̇şesi̇ne buharla damitilmasinin ne zaman bi̇tti̇ği̇ni̇ nasil anlayabi̇li̇ri̇m?

Notlar:
-Damıtma başlamadan önce çözelti çok koyu turuncuydu. (çözelti şişenin yaklaşık 3/4'ünü kaplıyor).
-Toplama şişesindeki çözelti başlangıçta berrak, donuk altınımsı bir renkteydi.
-Yaklaşık 1,5 saat sonra çözelti aynı renkteydi, ancak sanırım 2 katman vardı (üstte altın rengi katman ve sanırım alt katmanda bulanık, neredeyse madde kıvamında şeffaf bir katman). - (belki de bu benim cevabımdır)
-Bu çözeltiyi toplama şişesine boşaltmak zorunda kaldım çünkü bu şişe çok küçüktü ve ikinci tur damıtmada turuncu değil bulutlu beyaz olduğunu fark ettim. (bulanık limonata rengi gibi)