P2P üretmek için bir otc yöntemi için bir fikir

dixierecked

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Öncelikle bir feragatname olarak söylemeliyim: Şu anda herhangi bir laboratuvar ekipmanım veya kimyasalım yok, bu yüzden organik kimya deneyleri ve benzerleri şeklinde çok sayıda bilimi çevrimiçi izleyerek elimden geleni yapıyorum. Bunu söyledikten sonra, işte başlıyoruz:
YouTube'da bir video izledim, şu anda sadece BitChute'ta Chemplayer tarafından izlenebilir, iyi bir kanal, acemilere öncüllerin nasıl yapılacağını öğretiyor. Kalsiyum hidroksit aldı, benzoik asit ve asetik asit damlattı, yerinde kalsiyum benzoat ve kalsiyum asetat oluşturdu, ardından fenil2propanon elde etmek için potu tamamen yıkıcı bir şekilde damıttı, ancak asetofenon (sadece koku yoluyla) ve propiyofenon elde etti. Bir başkası bunu tekrarladı ve ne olduğunu bilmediğim propiophenone elde etti... bu gece bir şey bana komik geldi: sinnamik asit. Bu trans fenilpropanoik asit. Biri basitçe kalsiyum sinnamat yapamaz mı veya bunu satın alıp kalsiyum propiyonat veya asetat ile bir şişeye atamaz mı (bununla oynamak zorunda) ve bu çok sık aranan ketonu oluşturamaz mı? Eğer haklıysam bu işleri kolaylaştırmaz mı? Karanlıkta bir bıçak, ama bitkiler tarafından kökler bu şekilde yapılır, bu yüzden umarım bundan bir şeyler çiçek açar ve insanlar benim yöntemimi denediklerini söyleyebilir (o gün olacak!). Biri bana haber versin. Yolunuz açık olsun. Dikkatli olun.

dixierecked

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bu arada, diğer Kalsiyum tuzlarına, özellikle de asetat veya propiyonata (daha çok propiyonat hissi) ihtiyaç duymasının nedeni, sinnamik asit tuzunun ketonun birincil alkol eşdeğeri, yani aldehit olabilmesidir, ki bu tam olarak peşinde olduğumuz şey değildir. Benim düşüncem, sinnamatın bir yüzdesinin propiyonat ile reaksiyona girerek keton türevi fenilpropan2onu vereceği, tam da doktor asistanının ihtiyaç duyduğu şey. Umarım sıkıldığınızda bunu test edersiniz, kimyagerler. Bu büyük ölçekli üretim için değil, kullanım kolaylığı içindir. Muhtemelen aldehitler ve harmanlanmamış asit tuzu da dahil olmak üzere temiz olmayan bir ürün elde edeceksiniz. Kalsiyum en iyi toprak alkali olasılığı gibi görünüyor, ancak diğerleri de kullanılabilir. Sonuçta bu bir bilim.

dixierecked

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bu arada, diğer Kalsiyum tuzlarına, özellikle de asetat veya propiyonata (daha çok propiyonat hissi) ihtiyaç duymasının nedeni, sinnamik asit tuzunun ketonun, yani aldehitin birincil alkol eşdeğeri olmasıdır, eğer kalsiyum sinnamat tek başına yuvarlak tabanlı (rb) bir şişede kavrulursa, ki bu tam olarak peşinde olduğumuz şey değildir. Benim düşüncem, sinnamatın bir yüzdesinin propiyonat ile reaksiyona girerek keton türevi olan fenilpropan2onu vereceği yönünde, tam da doktor asistanının ihtiyacı olan şey. Umarım sıkıldığınızda bunu test edersiniz, kimyagerler. Bu büyük ölçekli üretim için değil, kullanım kolaylığı içindir. Muhtemelen dibenzalacetone dahil olmak üzere diğer ketonlarla birlikte aldehitler ve harmanlanmamış asit tuzu da dahil olmak üzere kirli bir ürün elde edeceksiniz. Kalsiyum en iyi toprak alkalisi gibi görünmektedir, ancak diğerleri de kullanılabilir. Sonuçta bu bilim. Test edilmiş ya da test edilmemiş bir yöntem.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Asetat ile kuru damıtma işleminden sonra P2P veren Fenilasetik asit (PPA) tuzudur. İzlenmesinin/yasadışı olmasının nedeni de budur.

dixierecked

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Evet, bunu biliyorum. Aynı ürüne yaklaşmanın yeni yollarını arıyorum. Sinnamik asidin fenilasetik asit OLMAMASINA rağmen fenilpropiyonik asit olduğunu, belki de kalsiyum gibi bir toprak alkali metale bağlı başka bir asitle aslında aynı ketona yol açacak bir şey olduğunu fark ettim. Şu anda deney malzemesine sahip değilim ve bölgemde heyecan yaratmak istemiyorum, bu yüzden sadece işe yarayabileceğini düşündüğüm şeyi girdim. Yine, Kalsiyum asetat, bir rbf (yuvarlak tabanlı şişe) içinde kaynatıldığında aseton üzerinden damıtılır. Kalsiyum benzoat VE asetat birlikte kaynadığında propiyofenon elde edersiniz. O halde, Kalsiyum sinnamat ve Kalsiyum propiyonat birlikte kaynatılırsa, belki de fenilpropan2on elde edilir. Bilemiyorum. Sadece umuyorum. Güzel olurdu ve dünyanın hiçbir yerinde buna doğrudan itiraz edildiğini duymadım.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
- Bunun için cam eşya değil, çözücüler için olduğu gibi tek kullanımlık bir teneke kutu ve mantar ve PTFE bant sihriyle tutturulabilen bir kondansatöre bağlantı için bazı dişli metal su borusu malzemeleri kullanırsınız.
- Literatürde bu reaksiyonda kalsiyum tuzları ile ilgili sağlıksız bir saplantı vardır. İnsanlar kendileri denemek yerine başkalarından kopyaladıklarında ne olduğunu güzel bir şekilde gösteriyor. Kalsiyum tuzları beton benzeri bir karışım oluşturdukları için oldukça berbattır ve bu da birçok ürünün dışarı çıkmasını imkansız hale getirir. Sodyum ve siyah demir oksit (manyetit) karışımı, asitlerin tuzlarını oluşturmak için fazla miktarda oksit ile ve ÇOK iyi, ıslak, bulamaç olarak karıştırılır, aksi takdirde asitlerden ve tuzlardan gelen toz gözlerinizi yiyecektir. İlk olarak. Kutuya kaba çelik yünü ekleyin. Bulamacı doldurun. Isıtın ki su akıp gitsin ve şimdi kuruyup sertleştiğinde tek bir beton blok olmayacak ama oksit ve çelik yünü nedeniyle ve ıslak olduğu için bol miktarda çatlak olacak ve ürününüzün çıkmasına izin verecek.
- Evet, bununla daha değerli öncüller yapılabilir, ihtiyaç duyulan asitler çok yaygın değildir ancak tedarik edilebilirler. Hex ve adında Pent olan maddeler...

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Sodyum dediğinizde tam olarak hangi kimyasalı kastediyorsunuz? Sodyum oksit mi diyorsunuz? Aynı şekilde siyah demir oksit, her birinden bir kasa alabilir miyim?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Karboksilik asidin sodyum tuzundan bahsediyorum, sodyum benzoat gibi, bunu ucuza aldığınız için harika olan ve oldukça aşındırıcı asitle uğraşmak zorunda değilsiniz ve diyelim ki propriyonik asit fazla manyetitle ıslak olarak karıştırılır, ısıtılır ve demir tuzu oluşturmak için reaksiyona girer ve bunu benzoatla ıslak olarak karıştırın, biraz daha manyetit ekleyin (istediğiniz kadar) ve çok iyi karıştırın. Hamur yoğurma makinesi veya benzeri bir mutfak makinesi kullanın. Sonuç çoğunlukla ne kadar iyi karıştırıldığına bağlıdır. Solvent, kaba çelik yünü (ahşap döşemeyi yeniden yaptığınızda satılır) ekleyin, böylece alttan üste doğru gider ve yaptığınız karışımı dökün. Demir ve bakır bu koşullar altında çok iyi çalışır, bu nedenle standart tesisat parçalarından da monte edilebilen bir cam kondansatör ya da bakır kondansatör bağlantısı için standart bağlantı parçaları kullanabilirsiniz.

Kova için 1-2 cm mesafeli folyo ile ikinci bir duvar yapın, dirseğin kondansatöre gittiği yere kadar, bir kamp gazı brülörü ile ısıtın. Folyo bir baca gibidir ve sıcak havayı kutuyla temas halinde tutar. Yalnızca alttan ısıtma standartların altında verim verecektir.

Kolay ve eğlencelidir.

Ürün tekrar damıtılmalıdır.

İşiniz bittiğinde kutuyu atın.
Eğer Ca-tuzları ve cam eşyalar kullanıyorsanız, hepsini atmaya hazır olun. Bunu temizleme girişimleri genellikle boşunadır.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Bu benim soruma cevap oldu. Yeni gönderinizden gelen bir sorum daha var.

Görünüşe göre iki tuza ihtiyaç var, bir sodyum ve bir demir tuzu. Sorum şu: Hangisine ihtiyacım olduğunu nasıl belirleyebilirim?

Örneğin, 4 metil propiyofenon için, sodyum p toluat yapmak için p toluik asit (eminim çevrimiçi sipariş edilebilir) kullanılır mı ve sonra diğer tuz ne olur? Görünüşe göre bir karboksilik asidi manyetize ile karıştırmam gerekiyor, ama hangi karboksilik asit?

Belirli bir kimyasal üretmek için her bir tuza hangi kimyasalın ekleneceği konusunda kafam karıştı. Bu durumda 4 metilpropiyofenon

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Benzoik asit + propiyonik asit -> propiyofenon
4-metil benzoik asit aka p toluik asit 4-metil propiyofenon verecektir ve her ikisi de satın alınabilir. Bunun işe yaramaması için bir neden yok, ürünün bp'si yaklaşık 240 °C, yani burada sorun yok.

Ama satın almak varken neden yapalım?
"Manyetit", karışık demir oksitin adıdır. Kalsiyum tuzlarını, demir tuzlarını veya karışık sodyum demir tuzlarını kullanabilirsiniz. Kalsiyum ve demir tuzları da işe yarayacaktır. Tek başına sodyum - emin değilim.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Buradaki pek çok kişinin aksine, ben ticari kimya ile ilgilenmiyorum. Dolayısıyla 4 metil propiyofenon yapmak boşa harcanan zaman ya da para meselesi değil. Özellikle de yasal güvenlik daha önemli olduğu için.

Eğer 4 metil propiyofenon paketi gümrükte durdurulursa, düşük bir ihtimal de olsa, bunu yasadışı bir uyuşturucu olan mefedron yapımında kullanmayacağınızı iddia etmek çok daha zor olacaktır.

Bir p toluik asit siparişi aynı olmayacaktır.