Ölü Damla Güvenlik Açıkları?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Bu dağıtım şeklinin bu forumda sık sık övüldüğünü biliyorum, ancak güvenlik açıklarını ve dezavantajlarını tartışmak istiyorum.

Örneğin, bu, şifreli mesajlaşma uygulamalarına,gp olmayan teknolojiye dayanıyor gibi görünüyor. İyi olanları olsa da, eminim bu, grubu tehlikeye atmak için daha fazla yol sunar.

İkinci olarak, çaba miktarı daha yüksek görünüyor. Perakende tarafında, iyi olanları bulmak için çok fazla çaba gerektiren çok sayıda zula noktası bulmak ve kaçınılmaz olarak keşfedilecekleri için sürekli olarak daha fazlasını bulmak gerekir.

Daha büyük ölçekte, örneğin pound ve üstü için ayrı bir saklanma noktasına sahip olmak daha zordur. Daha az noktaya, ancak bu noktaların etrafında daha fazla güvenlik ve izolasyona ihtiyaç vardır.

Tabii ki kripto paranın ana para birimi olması hem avantaj hem de dezavantaj ama bu dağıtım yöntemine özgü bir durum değil, nakit paradan daha fazlasını gerektiriyor.

Bunun ölçekte bile iyi bir yöntem olduğunu görebiliyorum, çünkü gramları tedarik eden damla çetesi, ons olarak tedarik edilen bir damla çetesi tarafından tedarik ediliyor, bu da pound olarak tedarik edilen bir damla çetesi tarafından tedarik ediliyor. Birbirini tanımayan insan katmanları, ki bu bence çok büyük bir artı.

Teorik olarak kırılması çok daha zor olabilir, ancak aynı zamanda çoğunun sahip olmadığı her düzeyde çok sayıda teknolojik uzmanlık ve bilgi gerektirir.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Benim bölgemde hiç ölü damla kullanmadık. Bahse girerim diğer bir sorun da konumdur. Kilometrelerce uzaktaki bir müşteri kargoyla gönderilmesini tercih edebilir sanırım?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Konum kesinlikle bir sorun.

En azından ABD'de, çoğu kişi ölü damla kullanmak istemeyecektir. Ya kripto almak için fazladan adım atmak istemiyorlar ya da dolandırılacaklarını düşünüyorlar.

Ayrıca, para kazanmak için daha büyük bir şehirde olmanız gerekir. Çoğu kişi dead drop ile ilgilenmeyecektir ancak çok azı ilgilenecektir ve eğer bir milyon ya da daha fazla nüfusa sahip bir şehirdeyseniz müşteri bulma olasılığınız daha yüksektir.

View previous replies…

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Bahse girerim ölü bir damlayı bir kereden fazla kullanmak akıllıca olmaz? Önceki bir alıcı çalmak için yeri kontrol ediyor olabilir mi?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Sanırım bir daha asla kullanmamak en iyisi olur. Eğer büyük bir şehirdeyseniz, bu kolayca yapılabilir ancak daha küçük alanlarda sorun olabilir. Yine de, daha az müşteri, daha az yere ihtiyaç duyar.

Ölü damlaların büyük ölçekte nasıl çalışacağını merak ediyorum. Sadece bir lb'yi gizlice sığdırabileceğiniz pek çok yer var. Daha büyük miktarların bile bir yere taşınması, koordinatların işaretlenmesi ve ardından çok sığ bir çukura gömülmesi gerekebilir.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Sadece telefonunuza gönderilen bir anahtarla açılabilen kilitli kutulara ihtiyacımız var. Ama LE'nin hemen yanında oturup beklemesi uzun sürmezdi.

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
46
posta yoluyla ürün gönderimini ve bölgenizdeki müşteri için aynı ürünü ölü damlaları birleştirebilirsiniz, bu şekilde işinizin% 'si için opsec'iniz artacaktır. Küçük miktarlardaki teslimatlar şehirde yapılabilir, büyük ölçekte kırsal alanlarda çalışırsınız, örneğin ürünü gömebilir ve daha sonra koordinatları pgp ile şifrelenmiş olarak gönderebilirsiniz. Ekip halinde çalışıyorsanız, ürünü ortağınız için de bırakabilirsiniz, o da daha sonra paketi gönderir, bu da opsec'inizi başka bir zaman artıracaktır. Yapabileceğiniz başka bir şey de çeşitli paketleri bırakmak, müşteriniz tarafından nakit olarak parayı toplamak ve daha sonra paketi bıraktığınız yere göndermek, belki opsec'iniz için en iyisi değil ama şehrinizde satış yaparken yanınızda bir şeyler taşımaktan gerçekten daha iyi. Ölü damlalarla yapabileceğiniz pek çok şey var, sadece açık fikirli bir şekilde düşünün