Diazepam alternatifi mi? Gerekirse RC dahil

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Merhaba Organikler ve Hepsi,
Merak ediyorum; yaklaşık 3 yıl önce valium reçete edildi, 44 yaşındayım. Bnz ile ilk tanışmam ve çok şüpheciyim.
İlk başta almadım, ama çok dikkatli kullandım. 2mg, fıstık gibi olduğunu biliyorum.
Büyüyen birikime veya herhangi bir istenmeyen etkiye izin vermemek için gerçekten tüm önlemlerimi aldım.
Aslında uyuyamıyorum. Aşırı tetikteyim. Neyse.
Doktorların önerdiği gibi her gün biraz diaz almaktansa 15 günde bir 2-3 gün kafayı bulmayı daha etkili buluyorum.

Şimdi, diaz'ı hiç kötüye kullanmadığımı söyleyebilirim, [sanırım] aslında her 15 günde bir 10-15 mg civarında shot aldım. Her ay değil. Diyelim ki 3 yılda <10 kutu 2mg ve 1 kutu 5mg kullandım.
Gerçek şu ki artık işe yaramadı, hala anksiyo etkisi hissediyorum ama yine de uyuyamıyorum veya rahatlayamıyorum (zolpidem hakkında konuşmayın, 50 mg zararsızdır ama rüyalarım çok korkak hale geldi)
Son olarak, 1 kutu 0.5 xanax alma fırsatım oldu, hala şüpheciyim; sadece kahvaltıdan önce 1 tane ve öğle yemeğinden önce bir tane aldım. diaz ile büyük bir fark hissetmedim ama hafif küçük bir etki olabilir.
Gerçekten bnz'ye bağımlı olmak istemiyorum ve 'eski güzel diaz'a alternatif, daha güçlü, hatta RC, xanax değil uzun hal ömrü ve burada hepimizin bildiği sınırlarda tehdit edici olmayan bir alternatif olup olmadığını bilmek istiyorum....

Herhangi bir tavsiye takdir edilmektedir. Teşekkürler Organikler ve Herkes!

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
203
Benzo kullanımında temkinli davrandığınız anlaşılıyor; bağımlılık ve tolerans potansiyeli göz önüne alındığında bu iyi bir yaklaşım.

Deneyiminiz ve bağımlılıktan kaçınma arzunuz göz önüne alındığında, işte bazı alternatifler:

Gabapentinoidler (örn. Gabapentin, Pregabalin): Bu ilaçlar bazen anksiyete ve uyku sorunları için endikasyon dışı olarak kullanılır. Benzolarla aynı bağımlılık riski olmadan bazı insanlar için etkili olabilirler, ancak kendi yan etkileri ve kötüye kullanım potansiyelleri vardır.

Hidroksizin: Anksiyolitik özelliklere sahip bir antihistaminiktir. Bağımlılık yapmaz ve anksiyeteyi yönetmek veya uykuya yardımcı olmak için bir alternatif olarak kullanılabilir.

Buspiron: Genellikle iyi tolere edilen, benzodiazepin olmayan bir anksiyolitiktir. Sistemde birikmesi zaman alır, bu nedenle akut anksiyete için yararlı değildir, ancak kronik anksiyete için yararlı olabilir.

Melatonin: Uyku sorunları için melatonin veya Ramelteon* gibi melatonin reseptör agonistleri faydalı olabilir. Bağımlılık riski olmadan uyku döngülerini düzenlemeye yardımcı olabilirler.

Araştırma Kimyasalları (RC'ler): Etizolam (bir tienodiazepin, teknik olarak bir benzo değil) bazen kullanılır, ancak geleneksel benzolarla benzer risklere sahip olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca, güvenlik profilleri daha az belirlenmiş olduğundan ve önemli riskler taşıyabildiklerinden RC'ler konusunda çok dikkatli olun.

Daha güçlü bir benzo veya benzo benzeri bir madde bulmaya kararlıysanız, Сlonazepam daha uzun etkili, daha yumuşak etkiler açısından aradığınız şeye en uygun olabilir. Bununla birlikte, bağımlılık riski hala mevcuttur, bu nedenle etkinliği güvenlikle dengelemek çok önemlidir.

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Tüm bunları paylaştığınız için teşekkürler Herr Theophrastus.
Karanlık cazibem beni bir acil durum diazepam kiti beklemeye itiyor (nordiazepam sentezini izlemek beni kimyaya daha çok yaklaştırıyor...)
Ama alışkanlık azalmıyor gibi görünüyor - normal bir tabana geri dönüyor - diğer ilaçlar gibi mi? Gerçekten önlemimi alıyorum ve istediğim hipnotik etkiye ulaşmak için 60-70 mg'a ihtiyacım var ve bazen uygun ayarlarda değilsem treni kaçırıyorum,,,, uyanık kalıyorum ama sersemlemiş## bu bzn kötü.
Gabapentin özel bir statü istemek gibi ve çok izlendi burada not ettim.
Hidroksizin'in metabolitleri setirizin ve diazepam ile birlikte beni kabuslara sokuyor ...
Bu yüzden şimdi melatonin otc ve doksilamin otc ile de iyiyim. düşük dozlar. sanırım daha kolay uyuyabilirim ama anksiyolitik etkiyi hissetmiyorum, yok. ve günler sonra günler azalma eğiliminde olan baş dönmesini hissediyorum.
tschuu Organics n all.

TheJungleCorp

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Reaction score
6
Deals
2
Merhaba
Paracelsus'tan ne güzel bir cevap
Her neyse, ilaç ürünleri konusunda 'çalışan' olarak size bazı tavsiyelerde bulunmaya çalışacağım. Önerebileceğim tek şey benzolardan uzak durmanız, bunlar inanılmaz derecede bağımlılık yapıyor ve diazepam ile reçete edilen insanlarda gördüğüm ortak adım bu. Uzun süreli kötüye kullanımda bu ilaçların tıpkı kokain gibi diğer sert uyuşturucular gibi korkunç yan etkileri vardır.
Rahatlamak veya anksiyete için bazı müşterilerimiz görebildiğim kadarıyla daha az kötüye kullanımı olan lyrica (pregabalin) kullanıyor, ancak daha pahalı ve en azından burada karaborsada bulmak daha zor, ABD'de veya diğer ülkelerde bilmiyorum
Uyumak için benzolardan uzak durmak isteyen bazı insanlar zolpidem kullanırlar (sizin için hiçbir etkisini görmedim)
Gördüğüm kadarıyla daha az bağımlılık yapan diğer benzolar lormetazepam (noctamid)
Burada İspanya'da Orfidal var, como LG anksiyete problemlerini uyumak için kullanılır, lorazepam 1mg ve tüm insanlar jenerik lorazepam (2-5mg) daha az fosare ile daha etkili olduğu için tercih ediyor, nedenini bilmiyorum ama birçok insan orfidal (lorazepam 1mg) jenerik lorazepam 5mg'den daha iyi olduğunu söylüyor belki @Paracelsus gibi daha derin bilgiye sahip biri açıklayabilir. Trankimazin (alprazolam) ve rivotril (klonazepam) gibi diğer benzolarla da olur.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
203
Teşekkürler, cevap vermeye çalışacağım. Etken madde aynı olmasına rağmen insanların Orfidal veya diğer markalı versiyonların jenerik alternatiflerden neden "daha iyi" olduğunu düşündüklerini açıklayabilecek bazı faktörler vardır.
  • Kalite ve Etkinlik Algısı: İnsanlar, etken madde aynı olsa bile, genellikle markalı ilaçların jenerik ilaçlardan daha etkili olduğunu düşünmektedir. Bu durum, insanların psikolojik olarak iyi bilinen bir markadan daha iyi sonuçlar beklediği plasebo etkisinden etkilenir ve bu da kendilerini nasıl hissettiklerinde öznel bir iyileşmeye yol açabilir.
  • İtibar ve markaya duyulan güven: Orfidal (lorazepam), Trankimazin (alprazolam) ve Rivotril (klonazepam) gibi markalar köklü bir üne sahiptir. Hastalar ve hatta sağlık hizmeti sağlayıcıları bu markalara daha fazla güvenebilir çünkü uzun süredir piyasadadırlar ve tanınmış ilaç şirketleri tarafından desteklenmektedirler.
  • Yardımcı maddeler ve inaktif bileşenler: Hem markalı hem de jenerik ilaçlardaki aktif bileşen aynı olsa da (örn. lorazepam), yardımcı maddelerde (dolgu maddesi veya bağlayıcı olarak kullanılan inaktif bileşenler) küçük farklılıklar olabilir. Bu bileşenler ilacın ne kadar hızlı emildiğini veya alındığında nasıl hissettirdiğini (örneğin, ne kadar hızlı çalışmaya başladığını) etkileyebilir. Bazı insanlar bu farklılıklara karşı hassastır ve markalı versiyonun kendileri için daha tutarlı çalıştığını düşünebilirler.
  • Biyoyararlanım: Jenerik ilaçların markalı ilaçlarla biyoeşdeğer olması gerekmesine rağmen, biyoyararlanımda (ilacın ne kadarının kan dolaşımına ulaştığı ve ne kadar hızlı ulaştığı) küçük farklılıklar olabilir. Özellikle lorazepam gibi güçlü bir ilaçta küçük farklılıklar bile, bazı bireylerin daha yüksek dozlarda bile Orfidal'in (1 mg) jenerik lorazepamdan daha etkili olduğunu düşünmesine yol açabilir.
  • Daha iyi etki ile daha düşük doz algısı: Bazı kişiler Orfidal 1 mg'ı tercih etmektedir çünkü jenerik lorazepama kıyasla (örn. 2-5 mg) daha düşük dozda güçlü bir etki sunduğunu düşünmektedir. Bu kısmen daha iyi emilim veya markalı versiyonla tutarlılık algısından kaynaklanıyor olabilir, bu da daha küçük bir miligram dozajla bile daha güçlü bir etki elde ettiklerini hissettirir.
  • Markalı formülasyonların tutarlılığı: Markalar genellikle sıkı kalite kontrolüne sahiptir, bu da her tablette daha tutarlı etkilere yol açabilir. İnsanlar markalı versiyonları, partiden partiye hafif değişkenliklerin olabileceği jeneriklere göre etkileri açısından daha öngörülebilir bulabilirler.
  • Anksiyete ve psikolojik rahatlık: Anksiyetesi olan kişiler genellikle geçmişte kendilerine yardımcı olan belirli ilaçlara psikolojik bir bağ oluştururlar. Orfidal veya Trankimazin onlar için daha önce iyi sonuç verdiyse, bu ilaçlara bağlı kalmaya daha fazla güvenebilirler. Jenerik bir versiyona geçmek belirsizliğe yol açabilir, bu da anksiyeteyi kötüleştirebilir ve jenerik ilacı daha az etkili olarak algılamalarına neden olabilir.
  • Tabletlerin fiziksel özellikleri: Markalı ilaçlar genellikle jeneriklerden farklı görünür. Örneğin, tabletin boyutu, şekli, rengi ve hatta tadı farklı olabilir ve bazı hastalar markalı ilacın tanıdık görünümüyle kendilerini daha rahat hissederler. Eğer jenerik ilaç farklı görünüyorsa, bilinçsizce onu daha düşük kalite veya etkinlikle ilişkilendirebilirler.
  • Pazarlamanın etkisi: İlaç şirketleri markalı ilaçlarını pazarlamak için büyük yatırımlar yapmaktadır. Zaman içinde doktorlar, özellikle de geçmişte hastalarıyla iyi sonuçlar elde etmişlerse, belirli markaları reçeteleme tercihleri geliştirebilirler. Bu tercih, daha sonra aynı markaları talep eden hastalara aktarılabilir.
  • Doktor tavsiyeleri: Birçok durumda, doktorlar ürüne güvendikleri veya daha fazla deneyime sahip oldukları için markalı ilaçları reçete etmeyi tercih edebilirler. Hastalar genellikle doktorlarının kararlarına güvenir ve geçmişte Orfidal veya Trankimazin reçete edilmişse, jeneriklere kıyasla bu seçeneklerle kendilerini daha güvende hissedebilirler.
  • Ülkeye özgü düzenlemeler: İspanya, Orfidal gibi markalı ilaçların üretimine ilişkin daha katı veya daha spesifik kurallara sahip olabilir, bu da daha yumuşak standartlar altında üretilen jenerik ilaçlara kıyasla hastaların güvenmeye başladığı biraz daha yüksek bir standart veya tekdüzelik sağlar.
Orfidal (lorazepam 1mg) veya Trankimazin ve Rivotril gibi diğer markalı benzodiazepinlerin jenerik muadillerinden "daha iyi" olmasının kesin bir farmakolojik nedeni olmasa da, psikolojik faktörler, küçük formülasyon farklılıkları ve kişisel deneyimlerin bir kombinasyonu markalı ilaçların daha etkili olduğu algısına katkıda bulunur. Her bireyin bir ilaca verdiği tepki, emilim, geçmiş deneyimler ve psikolojik rahatlık dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak biraz değişebilir ve bu da konuyu karmaşık bir hale getirir.

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
başka bi̇r yerde bi̇li̇yorum ama frankrei̇ch'te, reçete yazabi̇lenler ve ofi̇slerde satiş yapabi̇lenler daha çok adi̇ mal saticilari veya salare'ler gi̇bi̇ davranirlar.
size yedirdikleri hapların dinamiklerini okumak ve (görmeye çalışmak) zorunludur... sadece onlara sormak ve dinlemek veya vücut dillerini izlemek kendi içinde gariptir. her zaman olmasa da.
bu satırı okumayın., basit bir THC tentürünün bu işin büyük bir kısmının yerini alabileceğini hissediyorum ama ben Metalik Kafirim.